Přejít na obsah

Jednoduche pilotky (25tis)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 107
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj, jsem skoro již rok spokojeným majitelem Fliegeru od Stowy bez data. Jednoznačně doporučuju. Pouzdro je perfektně zpracované a zaoblená korunka je velice pohodlná, o hodinkách na ruce v podstatě nevíš. Vyzdvihl bych velice silnou luminiscenci, která bude silnější než u zmiňovaných konkurentů. Dalším plusem jsou krásné, tepelně modřené ručky. Ač je to individuální, moje Stowy jsou mé nejpřesnější mechaniky. V podstatě nemají odchylku, podle posledního měření asi 2s za měsíc při odkládání na korunku:-) Možno vidět v Brně.

post-2196-0-77196800-1506022163_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dospel som k mojmu konecnemu rozhodnutiu. Moje jednoduche pilotky - Sinn 556i. (U Sinn v kategorii instrument watch)

 

Preco 556i?

 

Sinn 556i - "The size is killer". Ano, 38.5mm robi svoje na mojom malom zapasti. Velmi jednoducha kombinacia (trochu lesklej) cierneho cifru s bielimi indexami - velmi minimalisticke, jednoduche. Drilled lugs (budu sa lahko prezliekat). Celkove portfolio znacky (a znacka) ma oslovuje. Vedel by som si u Sinn vybrat urcite viac. Jedno male minus, su trosku vysoke k velkosti 38.5mm. 

 

Preco nie ostatne?

 

Stowa Flieger 40mm - NAJvacsi konkurent - vdaka za typ. Trochu vacsie, na to co by som chcel. Ak budem kupovat (co mozno niekedy v buducnosti sa aj stane) prave BUhr pilotky, urcite siahnem po tychto hodinkach. Modre rucicky efektne. Korunka bozi.Chapem, preco su tak oblubene.

 

Biatec - modry cifer super, efektny. Dobre sa na ne pozera. Pritahuju pohlad. Avsak, na ruke o nich vies. Mohli by byt mensie (proporocne to nie je ono). Spracovanie velmi dobre.

 

IWC Le Petit Prince - esteticky asi to naj co som mal vo vybere. No radsej usetrim par tisic na dalsiu akviziciu.

 

Tourby - nie je ako ich vyskusat a vidiet live. Mozno alternativa k Stowa, ak maju tak dobre spracovanie. Minus - ziadna historia, Plus - modry cifer.

 

 

Dakujem za rady a rozsirenie mojho pohladu na hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti výběru není nic co namítat. Pak se pochlub, od sinnu jsem nikdy nic neměl a taky bych to měl napravit. Já v mezičase poptal znovu sarb017 a pilotky koupil tyhle Alpiny, protože na gemnation byly za hubičku:

post-22755-0-36971600-1507028180_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradni jsou, uzivej a fot! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Sinn 556i prave dorazil, a nemam ciernu kozu, nemam Sinn kovovy tah ... mam hnedu (raw) kozu. Myslim, ze vyzera dobre a jednoduchost ciernej vynikne. Puzdro krasne sedi. A je sa radost pozerat kolko je hodin.

 

Zatial som ich nebuchol o stol (ci uz hornu stranu alebo korunku), takze uspech,

post-58646-0-77294800-1508244612_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sinn 556i prave dorazil, a nemam ciernu kozu, nemam Sinn kovovy tah ... mam hnedu (raw) kozu. Myslim, ze vyzera dobre a jednoduchost ciernej vynikne. Puzdro krasne sedi. A je sa radost pozerat kolko je hodin.

 

Zatial som ich nebuchol o stol (ci uz hornu stranu alebo korunku), takze uspech,

Gratuluju, fajn volba a na té kůži pěkně vyniknou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

V tomhle vlaknu jsem se dozvedel dost novych veci, takze super. A uz tedka vim, ze krom tech Bondovek, co tedka shanim, bych rad mensi pilotky s modrym cifernikem na kozenem reminku :-) Ach jo...

 

co horsie (alebo lepsie)  556i uz je aj modre(!). Avsak to ma aplikovane indexi. Co vyzera dost inak oproti B/W. Safir vsak robi svoje modre odlesky. Je to dilema. Ano. Drzim palce pri vybere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Velmi velmi pekne, pekny font, ciste, dobry rozmer. Pri tejto cene vsak mozes mat aj Sinn (urobi rovnaku pracu, taktiez ETA) a este nieco dalsie. Alebo dosetrit/dolozit a kupit nieco jedinecne (ako napr Le Petit Prince, ktory je modry a vyzera naozaj super, nezaminetelne).Mna by napr mrzelo ak by sa hodinky dali pomilit s niecim inym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas pravdu, ale Sinn je sice pekne modry, ale nedela se s cisly :-( 

 

Ano, ten Le Petit Prince je fakt nadherna modra (a na hnedem kozenem remenu podle mne nema konkurenci):

 

http://www.chrono24.cz/search/index.htm?caseDiameter=38&caseDiameter=40&dosearch=true&maxAgeInDays=0&pageSize=60&priceTo=-1&query=IWC+Le+Petit+Prince&redirectToSearchIndex=true&sortorder=1

 

Nicmene se mi zda, ze ikdyz ma jejich pouzdro 40mm, tak asi budou mit nozicky (lugs) celkem dlouhe, takze lug to lug size bude vetsi nez u Bondovek 41mm. 

 

Cili pro moji rucicku spis asi tyhle male:

 

http://www.chrono24.cz/search/index.htm?watchTypes=&query=IWC+Automatic+36+IW324008&dosearch=true&searchexplain=1&accessoryTypes=&goal_suggest=1

 

Nicmene ceny jeste vyssi nez u tech Le Petit Prince. Obecne u IWC jde hodne z ni jde asi za znacku, co? Protoze v cem jsou jinak lepsi nez ostatni znacky pilotek uvadene v tomhle vlakne, ktere stoji sotva pulku?

Upraveno uživatelem sniper007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, myslel som Le Petit Prince, bez chrona. A teda mensie - co sa lepsie aj nosi. IWC - i ked je to ETA je predsa len 'final finish" u (resp. pre) IWC, kdezto Sinn ma iba upraveny rotor ak dobre pozeram. IWC urcite na strojceku pracuje a taktiez reguluje v niekolkych poziciach, je tam viac prace.

 

Ak je vsak pre Teba vysnena modla Le Petit Prince - tak chod do toho. Neexistuje rozumna financna volba - pretoze casom aj tak zistit, ze hodinky ktore kupis na budget su len podobne/zastupne a nie je to original. Casom aj tak kupis svoju vysnenu hodinku a predas 'budget' hodinky. 

 

U mna bolo rozhodnutie - chcem jednoduche pilotky, kde casto menim remene. Hodinky do nepohody. A teda som zmiereny s tym, ze ich poskrabem, buchnem. U Sinn mi to luto nebude, u IWC by som teda sakra lutoval ak by sa nieco stalo. Ja som si prakticky za cenu Le Petit Prince kupil dve (rozne) hodinky.

 

Takze zalezi co chces a ocakavas od hodinky, a co od nej chces v buducnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...