Přejít na obsah

Mala renesance V.H.P. rady


Kid_A

Doporučené příspěvky

Moc pekne detaily novych kousku z rady Conquest V.H.P (Very High Precision). Presnost quartz strojku dovedena k maximu...

 

"V.H.P. SYSTEM INNOVATION = The watch ensures the display of hours, minutes and seconds to an accuracy of ?5 sec/year. This extreme accuracy is achieved through an ultra-precise quartz combined with time display correction in the event of a disturbance.."

post-248-0-64883300-1506701818_thumb.jpg

post-248-0-81824200-1506701827_thumb.jpg

post-248-0-73738500-1506701841_thumb.jpg

post-248-0-29767600-1506701859_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fajn, že v tý řadě pokračují, superquartz s touhle přesností se leckomu může hodit. Tenhle konkrétní tříručkový model ale podle mě zabili tou ochranou korunky. Vcelku elegantní hodinky s WR 50 a trčí z nich ochrana jak na sportovních Seiko. U LHC to člověk toleruje, jednak má charakteristický tvar a jednak jsou to 300m divery, ale tady to fakt nechápu. Škoda.

 

post-30813-0-09194800-1506755815_thumb.jpg

 

post-30813-0-06322300-1506755840_thumb.jpg

 

To už se mi víc líbí VHP chrona, tam to tak nevadí...

 

post-30813-0-62944700-1506755862_thumb.jpg

 

zdroj fotek: http://www.ablogtowatch.com/longines-conquest-vhp-high-precision-watches/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martine,to je moc dobrej postreh. Diky ta fotky. Z detailu mi to tak neprislo, ale mas recht (u wristshotu je to jasny): ten protektor to zabiji

Upraveno uživatelem Kid_A
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to ani nepřijde, jsou to sportovněji střižený hodinky - grafika, cifr a ručky s červenýma detailama.... mě ta ochrana k tomu sedí...

 

EDIT: těch 50m jsem si nevšeml....pak to je fakt blbost

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zajímavý, ale je jich tam moc.

Ta ochrana korunky je trochu humpolácká, co tak zjemnit nějakou hranou, nebo křivkou?

Pouzdro- návrat ke klasice, která neomrzí, sázka na jistotu.

+ značka známá i mezi laiky, řemeslně čistě zpracované, (cenu jsem nehledal), celkově by to, za mně, mohlo uspět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Rube-Goldberg Machine. Pokud se člověk nechce mrcasit s mobilem, může si to nastavit i konvenčně krz IAHH? Pevně doufám, že jo.

 

Jinak jsem se na ně byl mrknout (základní tříručky) a nadšený jsem nebyl - výše zmíněné chrániče korunky spolu s pro žánr trapnou WR. Taky mě tříručky trochu překvapily tloušťkou (a nepomohl tomu docela neinformovaný prodejce u slovutného AD, který v souvislosti s ní mektal kraviny o speciálním "čipu", který za všech okolností ukazuje "švýcarský čas" - a proto jsou údajně vyšší).

 

post-38718-0-44923400-1539029391_thumb.jpg

 

Zpracování nic zvláštního, relativně malé indexy se na číselníku celkem ztrácí. U světlého cifru nežeru tu zelenou lumi. Taky se mi úplně nelíbí "fly-by-wire" SMART korunka (není mechanicky zpřevodovaná s ručičkami, vše se koná elektronicky).

 

post-38718-0-90630900-1539029408_thumb.jpg

 

Prostě trochu zvláštní počin - fanouška HAQ zvyklého na kvalitu provedení od GS, The Citizen, i těch UX, Béček či dalších to z tohohle hlediska nenadchne, opravdoví HAQ magoři z hlediska časomíry nevítají nemožnost uživatelské kalibrace (ta je u ETy nicméně už nějakou dobu fuč, frustrace zde však vzniká z toho, že to dřív šlo - třeba u starých VHP :) ) a taky výměnu baterky, která je podle všeho závislá na servisu. No a nemagor si u Longines může za stejný peníze vybrat líp i u mechanik.

 

Ale třeba nakonec s VHP vědí, co dělají. A na chrona jsem pořád trochu zvědavý.

 

Prachy asi ale zůstanou doma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

nazdar, rozmyslam nad kupou avsak v modrom sa mi nepodarilo nikde dohladat 41ky a zo 43 mam uz dost obavu pri mojom zapasti 17cm. Neviete ci boli/su v ponuke s modrim cifom aj v tejto velkosti ? dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...