Přejít na obsah

SARB033 - porucha


DaveSty

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

asi před dvěma týdny jsem si zde na fóru pořídil své úplně první automaty od váženého člena, vizte http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/110316-p-seiko-sarb033-jubilee/?hl=sarb033. Po vyzvednutí na poště si je upravil mikroregulací, natáhl otočením korunky asi 10x a začal intenzivně nosit. Po pár dnech se mi ale v noci zastavily. Začal jsem měřit jejich přesnost, ze které je to vidět. 28.9. jsem je po zastavení opět natáhl, 29. a 30. celý den nosil (žadné extrémní pohyby, jen chůze po městě, doma..) a večer v devět odložil na stolek. Ráno opět stály zastaveny krátce před osmou. Celé jsem to tedy zopakoval bohužel se stejným výsledkem. Opět se zastavily okolo 7 ráno. Připadá mi, jako by nefungoval automatický nátah. Jinak jsem z hodinek opravdu nadšený a nemůžu z nich ve volných chvílích spustit oči.

 

Dokaže mi někdo prosím říct co s tím, případně kam je odnést?

 

Druhý dotaz: Rád bych si k nim pořídil hnědý kožený řemen, jako je vidět zde. Lze ho koupit na www.twostitchstraps.com i s poštovným za 1352 CZK. Nevíte o něčem levnějším? Nebo máte s těmito řemeny zkušenosti?

Budu vděčný za všechny rady.

post-58489-0-39682900-1507218654_thumb.png

post-58489-0-56198500-1507220844_thumb.png

Upraveno uživatelem DaveSty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky všem za reakce. Na řemeny kouknu. Jinak si myslím, že pohyb na ruce měly hodinky opravdu dostatečný, byl to poměrně hektický den na to, aby se pak po 10 hodinách zastavily.

 

Závaží se otačí lehce. Nevím jak je to se zárukou, jelikož byly asi kupovány ze seiyajapan.com a posílat je kamsi do Japonska se mi moc nechce.

Upraveno uživatelem DaveSty
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to opravdu může být tím, že málo mácháš rukou. Už se to tu někde řešilo... :) Já bych je ještě 2-3 dny zkusil pořádně ponosit a pak bych to řešil. Nemají ty tvoje 033 mezinárodní záruku? Pak je můžeš donést do Koscomu a oni ti řeknou, jestli tam je nějaký problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš možnost je šoupnout do winderu? Tenhle strojek se natahuje na nějakých +- 800 otáček obousměrně... Vrazil bych je do windru, dal jim dva dny 1200 otáček, vyndal a změřil rezervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem je pořádně ponosil. Jeden den je natáhl a pak nabraly 30s, zkusil to tedy znova a výsledek vidíte v prilozenych obrázcích. Včera jsem s nimi nachodil asi 5km, žádná ruka v kapse, poctivý pohyb rukou. Dnes v 8:30 se zastavily.

Záruka na ně bohužel není. Přes týden jsem v Mladé Boleslavi, takže je můžu bez problému odvézt do Nymburku panu Frýdlovi. Co myslíte?

post-58489-0-40149600-1507970982_thumb.png

post-58489-0-11659700-1507970994_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem je pořádně ponosil. Jeden den je natáhl a pak nabraly 30s, zkusil to tedy znova a výsledek vidíte v prilozenych obrázcích. Včera jsem s nimi nachodil asi 5km, žádná ruka v kapse, poctivý pohyb rukou. Dnes v 8:30 se zastavily.

Záruka na ně bohužel není. Přes týden jsem v Mladé Boleslavi, takže je můžu bez problému odvézt do Nymburku panu Frýdlovi. Co myslíte?

Zkus ten servis - ať je prohlídne a vyčistí. A pokud bude ochotný, požádej ho, aby pak hodinky dal na ruku a třeba den ponosil. Já měl, bohužel, něco podobného. Hodinky jsem mohl namáhat a nosit jak dlouho chtěl, vždy druhý den stály. Hodinář je komplet rozebral, vyčistil, hodil pár dnů na kolotoč, rezerva Ok, poslal zpět, vzal jsem je na ruku, druhý den stály. Poslal jsem mu hodinky zpět, znovu je rozebral, sešteloval, kontrola, kolotoč, vše OK. Připadal jsem si jako pitomec, který automaty nedokáže rukou natáhnout. Po třetí ho napadlo kolotoč vynechat a hodinky vzít celý den na ruku: druhý den stály. Doporučením bylo kompletní výměna strojku, takže jsem je nakonec poslal dál. Držím palce, aby u Tebe stačilo jen to vyčištění.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já mám starší typ SCVS se stejným strojkem 6R15. Můžu potvrdit, že účinnost nátahu je nižší než např. u švýcarských strojků. Přičítám to jednak konstrukci "Magic leveru" a jednak tomu, že natahovací závažíčko je podle mého názoru lehčí, než používá konkurence a tím pádem potřebují hodinky trochu dynamický pohyb. Nejspíš tím řešili taky odolnost proti rázům, setrvačné síly jsou díky lehčímu závaží menší. Ale rozhodně nezavrhuj otázku servisu. Já je nosil poměrně dost 8 let a už se na nich začala potřeba servisu projevovat. Letos v létě jsem je dal do Koscomu a teď zase dobrý. Pokud jsou dostatečně natažené, tím myslím alespoň nad 50 % rezervy nátahu, tak jsem s nimi neměl problémy co do stability chodu. Mám trochu podezření, že v tomto strojku si Japonci trochu zaexperimentovali a vyzkoušeli prodloužit rezervu chodu na 50 hodin, což mělo nejspíš za následek použití tenčího pera a tím pádem menší sílu pro impulsy na setrvačce. S časem se situace ještě zhoršuje, jak vysychá mazivo v pérovníku a ložiskách a tak potřeba servisu vzrůstá. Krátce řečeno, udělali poměrně citlivý kalibr, který je potřeba udržovat v dobré technické kondici, pak chodí dobře. Ale to je jen můj názor ze zkušenosti s jedněmi hodinkami tohoto typu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hodinky nosíš celej den a ještě víš, že je potřeba víc máchat rukou a přesto druhý ráno neběžej tak je bohužel určitě něco se strojkem a dej je k hodináři. Reklamaci bych nevěřil/neřešil - ja kdysi taky s seikama, byl to ale jinej eshop v japonsku, nepochodil. Určitě se daj dohromady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...