Přejít na obsah

Marathon Watch


Mike.

Doporučené příspěvky

zkusim. :-) pravidelne vidavam tak 10-15 vojenskych lidicek, jinak jich za tu dobu znam spis tucty.

 

vysledek si ale dovolim tipnout predem - na ruce se jim divam vzdycky ihned. zatim jsem nevidel jedine hodinky s rucickama (a to neni nadsazka, fakt doposud nikdo)! same digi a pomer timex vs. casio je mirne ve prospech timexu (jakoze 'americka znacka', asi). ale jak rikam, hodime rec. navic se rady znamych rozsirili o jednoho vyse postaveneho, ten by mohl vedet - jen jestli ho pred svatkama stihnu, od 1.1. jede na 6 mesicu do iraku (v ramci umisteni v evrope je posilaji na mise, kde je potreba, afg., ir., ruzne po evrope).

 

budu informovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusim. :-) pravidelne vidavam tak 10-15 vojenskych lidicek, jinak jich za tu dobu znam spis tucty.

 

vysledek si ale dovolim tipnout predem - na ruce se jim divam vzdycky ihned. zatim jsem nevidel jedine hodinky s rucickama (a to neni nadsazka, fakt doposud nikdo)! same digi a pomer timex vs. casio je mirne ve prospech timexu (jakoze 'americka znacka', asi). ale jak rikam, hodime rec. navic se rady znamych rozsirili o jednoho vyse postaveneho, ten by mohl vedet - jen jestli ho pred svatkama stihnu, od 1.1. jede na 6 mesicu do iraku (v ramci umisteni v evrope je posilaji na mise, kde je potreba, afg., ir., ruzne po evrope).

 

budu informovat. :)

Také jsem nejčastěji viděl u pilotů USAF Timex a Casio. Např. ZDE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to vypadá že nejvíc Marathonů budou nosit chronomagoři z čech a ne amíci(proč teda potřebujou jejich krám na objednávání).Holt to nejsou blázni do hodinek(ať si z nás vezmou příklad a nosí pořádný hodinky),nebo lépe ať si nechají poradit.Nezkoušel jste někdo zjistit jestli by se nedaly tyhle hodinky sehnat se slevou v případě objednávky více kusů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Logo na originál přezce kovového tahu Maraton

 

Komu: tomas80 a všichni vlastníci originálních kovových tahů Marathon

 

Kopie: všichni

Prijde mi srovnatelne kvalitni napriklad s naramky od Trasera. Objednal jsem si sice ke GSAR take original, ale ta cena je premrstena. Nic "kvalitnejsiho" nez na ostatnich ocelovych tazich typu stainless steel 316L na nem nevidim. Spis jde asi o ten original vylis na prezce - clovek asi priplaci za znacku....

 

Jaký znak máte na přezce originílního kovového tahu u Marathonů SAR, GSAR, TSAR, CSAR nebo JSAR ? :helpsmilie:

 

A - americkou orlici?

B - kanadský javorový list?

C - něco jiného?

 

EDIT: Nějaká fotečka?

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Logo na originál přezce kovového tahu Maraton

 

Komu: tomas80 a všichni vlastníci originálních kovových tahů Marathon

 

Kopie: všichni

 

Proč píšeš své dotazy, náměty, inspirace, poznatky takhle ujetě ? Nejsi náhodou nějaký příliš komisní úředník  :lol: ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Logo na originál přezce kovového tahu Maraton

 

Komu: tomas80 a všichni vlastníci originálních kovových tahů Marathon

 

Kopie: všichni

 

 

Jaký znak máte na přezce originílního kovového tahu u Marathonů SAR, GSAR, TSAR, CSAR nebo JSAR ? :helpsmilie:

 

A - americkou orlici?

B - kanadský javorový list?

C - něco jiného?

 

EDIT: Nějaká fotečka?

Jak jsem psal, kovové tahy moc nenosím, ale pokud se nepletu, tak jsou jen dva typy:

 

"The Great Seal of The United States"

 

DODBUCK3LARGE.jpg

 

 

"Canadian Maple Leaf"

 

maplebracelet3large.jpg

 

Zdroj fotografií:

 

http://countycomm.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Stručný přehled sortimentu náramkových hodinek Marathon Watch Company

 

Komu: všichni příznivci značky Marathon

 

Kopie: všichni

Díky všem příspěvkům v tomto vláknu jsem zjistil, že by se hodil nějaký jednoduchý srovnávací přehled všech vyráběných náramkových modelů Marathon.

 

Jsou zde velmi časté dotazy na to, čím se jednotlivé modely liší, kolik to stojí tam a jinde, atd.... Navíc oblíbené obchodní názvy v podobě zkratek SAR, GSAR, TSAR, CSAR nebo JSAR, do toho mohou vnést trochu zmatku, protože na webu výrobce a webech americké vlády, by jste tyto pojmenování hledali marně. :(

 

Snad Vám pomůže (a mě taky) "jednoduchý" tabulkový souhrn náramkových hodinek, řemenů a tahů Marathon.

Obsahuje jak pojmenování výrobce, tak i obchodní jména, armádní NSN + několik technických parametrů + cenové srovnání vládní GSA Advantage! versus komerční County Comm.

 

Náhledová fotečka první stránky je tady:

 

Marathon_Wrist_Watches.jpg

 

a plné znění v PDF tady (dofám, že odkaz bude fungovat i Vám).

 

P.S.: Nezaručuji, že tam je všechno správně. Takže pokud najdete chyby, pište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Fotografie zadního víka

 

Komu: tomas 80

 

Kopie: všichni

 

Nebyly by prosím také fotografie zadního víka obou modelů s pěkně čitelnými identifikačními údaji?

 

 

V tydnu se pokusim :)

 

Potvrdil jsi mi mou domněnku, už na fotkách vypadá hodně obyčejně. Škoda, takové perfektní hodinky by si tedy zasloužily kvalitnější. Co naplat, nejsou to hodinky určené pro širokou veřejnost, jsou prostým nástrojem.

Mimochodem, kolik stojí GSAR ? To je automat s tritiem, že ?

 

Nove oficialne $750,- Ja je koupil prave za tuhle cenu. Je to automat s tritiem, kombinace, kterou se snazim splnit u kazdych hodienk, ktere si v posledni dobe preju :)

 

Předmět: Logo na originál přezce kovového tahu Maraton

 

Komu: tomas80 a všichni vlastníci originálních kovových tahů Marathon

 

Kopie: všichni

Jaký znak máte na přezce originílního kovového tahu u Marathonů SAR, GSAR, TSAR, CSAR nebo JSAR ? :helpsmilie:

 

A - americkou orlici?

B - kanadský javorový list?

C - něco jiného?

 

EDIT: Nějaká fotečka?

 

Ja mam maple leaf, orlici jsem nechtel, nejsem az takovy amerikanofil ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Fotografie loga na přezkách

 

Komu: Mike.

 

Kopie: všichni

 

Jak jsem psal, kovové tahy moc nenosím, ale pokud se nepletu, tak jsou jen dva typy:

 

"The Great Seal of The United States"

 

"Canadian Maple Leaf"

Díky za foto. :speak_cool:

 

Taky předpokládám, že jsou pouze tyto dvě. Ale radši se ptám vlastníků, zda neexistuje nějaké další.

Taky by mě docela zajímalo, zda do ČR doputovalo více Velkých pečetí nebo Javorových listů. Hold jsem zvědavej. :photo:

Nabízejí vůbec prodejci nějakou možnost si vybrat, když už se za kovový tah připlácí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Fotografie loga na přezkách

 

Komu: Mike.

 

Kopie: všichni

Díky za foto. :speak_cool:

 

Taky předpokládám, že jsou pouze tyto dvě. Ale radši se ptám vlastníků, zda neexistuje nějaké další.

Taky by mě docela zajímalo, zda do ČR doputovalo více Velkých pečetí nebo Javorových listů. Hold jsem zvědavej. :photo:

Nabízejí vůbec prodejci nějakou možnost si vybrat, když už se za kovový tah připlácí?

 

Mne prodejce na vyber dal mezo orlici a maple leaf. Za tu cenu tahu je alespon moznost volby celkem pozitivni....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc oblíbené obchodní názvy v podobě zkratek SAR, GSAR, TSAR, CSAR nebo JSAR, do toho mohou vnést trochu zmatku, protože na webu výrobce a webech americké vlády, by jste tyto pojmenování hledali marně. :(

Není se čemu divit, protože to jsou samozřejmě jen přezdívky :), tudíž nikde na stránkách výrobce nenajdete tyto zkratky. ;)

 

SAR - Search and Rescue

GSAR - Government Search and Rescue (nebo GSA "SAR")

TSAR - Tritium Search and Rescue

SAR-D (DSAR) - "dial defect" SAR

JSAR - Jumbo Search and Rescue

CSAR - Chronograph Search and Rescue

 

Pokud vím, tak tyto přezdívky vymyslel Bob (nebo někdo z týmu MWR). Samozřejmě kvůli jednoduššímu rozeznání jednotlivých modelů.

 

Nabízejí vůbec prodejci nějakou možnost si vybrat, když už se za kovový tah připlácí?

Určitě si může kupující vybrat (pokud má prodávající na výběr). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P.S.: Nezaručuji, že tam je všechno správně. Takže pokud najdete chyby, pište.

 

Ahoj, nechybi ti tam tyhle?

 

Marathon MIL-W-46374E

 

Oprava, ale mas je tam, zezadu maji napsano 6645-00-066-4279, jen MIL-W-46374E se uz dnes nepouziva. Ale jinak, od prvni valky v zalivu a porad jeste sviti.

post-520-1260128939.jpg

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Seznam Marathonů PDF

 

Komu: afrikab a Mike.

 

Kopie: všichni

Já myslím, že Petr do toho PDF dal hodinky ze současné produkce, i když v tom případě tam už nepatří Marathon "SAR".

Přesně tak! :smile_anim:

 

Je to skutečně pouze o současné produkci, tak aby to bylo použitelné pro další, kteří si některé Marathony chtějí koupit.

Model SAR je tam opravdu trochu výjimkou. Na Country Comm se to tváří, že modely objednané vládou (asi Kanadskou) v roce 2006, ještě prodávají.

Podle všeho postupem času se z něj vyvinul model GSAR, který je nabízen v současné produkci. Oba mají totiž stejné NSN 6645-21-558-0133. To si ještě proklepnu a dám vědět.

Udělat historický přehled i pro sběratele, tak na to opravdu nemám. Jenom v posledních letech (viz celá rodina SAR a nástupců) to je na armádního dodavatele docela dost změn. A udělat si přehled za cca posledních 10 až 20 let či ještě dál? Tak to už musí být jiný borec :angel: , nejlépe někdo přímo od OEM výrobce nebo alespoň s jeho pomocí.

 

Kdo se hlásí? :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...