Přejít na obsah

Marathon Watch


Mike.

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Tak jsem se asi rozhodl že mými prvními hodinkami (za odměnu ke státnicím) by se měli stát Marathony GSAR. Chtěl bych poprosit někoho z Prahy zdali bych si na ně mohl šáhnout. Bojím se že jsou hodně velké a rubusní na mou malou ruku, pivo či piva platím :). A taky bych poprosil nějaké rady, kde je koupit co nejlevněji a hlavně bez nápisu U.S. Government. Všem moc moc děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Marathon GSAR (NSN 6645-21-558-0133)

 

Komu: mikročástice

Tak jsem se asi rozhodl že mými prvními hodinkami (za odměnu ke státnicím) by se měli stát Marathony GSAR. .....

A taky bych poprosil nějaké rady, kde je koupit co nejlevněji a hlavně bez nápisu U.S. Government. Všem moc moc děkuji

 

Mám pro tebe pár tipů:

 

1) Tady je dávají zadarmo: :smile_anim:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=E58F0_qc1iQ

 

stačí jen ?JOIN SEARCH AND RESCUE FORCES!? :snorkle: ;)

 

a

 

2) A teď pár praktičtějších rad, které jsou ale pořád stejné v celém tomto vlákně:

 

Marathony v EU seženeš u Chrise Hoopera http://chronometer.net/

 

Případně přímo z USA (se všemi komplikacemi jako je doprava, clo, DPH) od kalifornského distributora CountyComm, který už řadu potápek SAR zasílá i mimo USA http://www.countycomm.com/presar.htm.

 

Cenově jsou všude okolo 700 USD. Levněji pouze pokud budeš mít štěstí a někdo bude prodávat použité.

 

Zda mají na skladě jen ty s nápisem ?U.S. GOVERNMENT? nebo bez, na to se jich musíš zeptat sám. Viděl jsem obě provedení a po pravdě řečeno nezjistil jsem žádné pravidlo.

 

Tak jako tak je trochu paradox, to co chceš, protože podle všeho GSAR (neboli Government SAR či GSA SAR) je verze, které vznikla právě na popud US Government, která je pochopitelně tím hlavním důvodem proč se tyto hodinky vyrábí a přebytky pak končí v soukromých rukou.

 

A pokud chceš něco extra neamerického pak je tu kanadská verze GSAR zvaná MSAR. Ale ta už je asi vyprodaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc. A mají nějaké označení ty hodinky bez nápisu? Když dám vyhledat jen SAR Marathon tak se mi ukazují hodinky bez tritiových trubic. Jinak u toho Chrise Hoopera je to důvěryhodný? A má je tedy někdo, obvod mé ruky je jen 17cm a já se bojím že mi budou velký. Všem díky

 

Cus,rozhodne veliky nejsou ,spise vysoky,ja bych snesl klidne i vetsi a to mam ruku jak ty :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Komu: mikročástice

 

Díky moc. A mají nějaké označení ty hodinky bez nápisu? Když dám vyhledat jen SAR Marathon tak se mi ukazují hodinky bez tritiových trubic. Jinak u toho Chrise Hoopera je to důvěryhodný? A má je tedy někdo, obvod mé ruky je jen 17cm a já se bojím že mi budou velký. Všem díky

 

Důvěryhodnost? Rozhodně z Chrise Hoopera neměj obavy. ;)

 

Ostatně když se nad tím zamyslíš, tak se ptát na anonymním fóru anonymním členů na důvěryhodnost někoho, kdo na rozdíl od nás, dal všanc své jméno, adresu a oficiální kontaktní informace je poněkud nelogické. Ale budiž.

 

Pro jistotu ještě zopakuji neoficiální označení potápek od Marathonů v pořadí, jak asi vznikly:

  • SAR (automat, neradioaktivní osvit MaraGlo) je ?otec zakladatel? celé řady ? dnes se asi doprodávají hodinky vyrobené v roce 2006 pro kanadskou vládu, nikdy nebyly určeny pro americkou vládu a proto nápis ?U.S. GOVERNMENT? nemají.

  • TSAR (quartz, GTLS osvit) - pro americkou vládu, takže pravděpodobně jen s ?U.S. GOVERNMENT?. Sice ti to tato rada moc nepomůže, ale reálně jde snížit náklady na celou akci jen koupí tohoto quartzového modelu.

  • GSAR (automat, GTLS osvit, odvozen od TSAR) - pro americkou vládu, takže pravděpodobně jen s ?U.S. GOVERNMENT?.

  • MSAR (automat, GTLS osvit, kanadské dvojče GSAR) ? pro kanadskou vládu, s javorovým listem.

Pozor modely JSAR a CSAR patří do jiné řady ? jsou mnohem větší!

Modely GSAR a TSAR nemají žádné speciální označení pro verze s nápisem ?U.S. GOVERNMENT? a bez něj (to už asi na trhu není).

 

Detailnější přehled produkce Marathon Watch Company a rychlé srovnání modelů najdeš na odkazu, který je v mém podpisu pod tímto příspěvkem.

 

:nuke: Při výběru modelů s tritiovými GTLS osvity si ale také hlídej datum (měsíc a rok) výroby. GTLS trubičky mají zaručenou svítivost cca prvních 10 let. Protože ale vojenské speciály Marathon jsou svým způsobem unikát na trhu, tak žádného prodejce ani nenapadne, aby své staré skladové zásoby kvůli tomu každý rok zlevnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Předmět: Nový znak na přezce kovového tahu hodinek Marathon řady SAR

 

Marathon Watch Company opět potvrdil svůj exkluzivní vztah s ozbrojenými silami na severoamerickém kontinentu a zavedl do produkce kovové tahy, které mají nově na přezce znak kanadských ozbrojených sil (Canadian Armed Forces/ Forces armées canadiennes):

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Tato varianta se tak připojila k dosud existujícím provedením s kanadským javorovým listem (Maple Leaf)...

 

Posted Image

 

Posted Image

 

... a s americkou ?Velkou pečetí USA? (Great Seal of the United States):

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Všechny tahy se vyrábějí ve verzi 20 mm pro hodinky řady SAR/TSAR/GSAR/MSAR a ve verzi 22 mm pro hodinky řady JSAR/CSAR.

 

Zdroj: Marathon Watch Company

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Dost jsem se do techto hodinek zakoukal (GSAR), ale pred chvilkou jsem kapnul na tento prispevek http://forums.watchuseek.com/f74/marathon-gsar-bezel-246628.html Rad bych se zeptal majtelu, jak jsou na tom jejich stroje... jestli tam je velka vule a nebo jen ten pan na WUS mel smulu na spatnej kousek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim ze uz to tu neni moc frekventovane vlakno, ale nasel by se nejaky hodny majtel Marathonu GSAR/ TSAR, ktery by mi je byl ochoten ukazat? Jako uplatu nabizim nejakeho pivaka a nebo dobrou kavu, v nejake prazske hospode/ kavarne. Pripadne dojedu do okoli Prahy. Byl bych ochoten risknout koupi naslepo, ale rozum radi vyzkouset si je nazivo- mam dost hubene zapesti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...