Přejít na obsah

Marathon Watch


Mike.

Doporučené příspěvky

jen na doplneni. tak jsem zkusil objednat na gsa pres souseda, ktery dela pro u.s. airforce. nic. objednavky vazne musi schalovat nakupci nebo vyssi dustojnik. no nic. zkusim tedy vyssiho dustojnika, ale bude to chvilku trvat. pruser by byl, kdyby to podminili nakupem treba 20ti kousku, to bych musel na foru rozprodat :) ale ono by se to udalo...

 

budu informovat. moc chuti utratit za ty plastaky (marathon navigator/date) 170 dolaru nemam. takze asi bud pres to gsa nebo mam smulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No aby to nemusel být nějaký generál,ten by se asi blbě ,,přesvědčoval" o nutnosti objednávat vojenské hodinky pro magory z čech,i když kdo ví, třeba jeho tatík osvobozoval západ čech a má dobré vzpomínky na česká děvčata a pivo.Podmínění nákupu za tyhle peníze(od vojáků) počtem?Myslím že by se nás těch+- 20 našlo,v tom bych zase tak velký problém neviděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě k tomu výběru Marathonů:Chronograf nepotřebuji, tedy ve výběru zůstávají GSARy,TSARy a nebo Navigatory a v zásadě ani nemusí být automat (pár hodinek s automatem i potápek mám).Možná je otázka jestli by se nedala realizovat hromadnější objednávka a získat tak nějakou příznivější cenu.Nevim,možná to je blbost,nemám s tím zkušenost jak to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ještě k tomu výběru Marathonů:Chronograf nepotřebuji, tedy ve výběru zůstávají GSARy,TSARy a nebo Navigatory a v zásadě ani nemusí být automat (pár hodinek s automatem i potápek mám).Možná je otázka jestli by se nedala realizovat hromadnější objednávka a získat tak nějakou příznivější cenu.Nevim,možná to je blbost,nemám s tím zkušenost jak to funguje.

cena gsa (78 USD) oproti trzni (180 USD) uz je prizniva dost :) je dana celkovou predpokladanou vysi vsech objednavek pro vladni organizace (pocitam, ze to je v radech desetisicu) - tam uz dvacet kousku vazne roli nehraje.

 

navic to je teorie... sam bych byl rad, kdyby to vyslo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Promiňte, že se do toho motám. Nikoho z US. Air Force neznám. Znám jen jednoho kapitána z jednotky v Norimbergu, ale přesto vlákno sleduji s potěšením. Hodinky Marathon se mi líbí a obzvlášť se mi zamlouvá i přes můj odpor ke quartzu model JSAR. Vůbec mi nevadí absence tritia, zamlouvá se mi mohutné pouzdro, nechápu však cenu náramku. Dosahuje jeho kvalita vysoké ceně 225$ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po drobných peripetiich s platbou přes PP jsou už na cestě. Nemáte někdo zkušenost s rychlostí dopravy z GB? Mám jen obavu z jejich veikosti a to jsem nad nima seděl fakt dlouho. Jsem zvyklý na C Skyhawk tak doufám, že nebudu za chvíli shánět JSAR nebo CSAR.

Mínus je, že JSAR nemají tritium a CSAR maj moc ručiček :sad01_anim: ...... Snad budou ty G...čka OK. Už se na ně těším jako malý kluk. :thumbsup_anim:

 

 

Nez ti prijdou, posilam motivacni foto ;) Jinak, me prisly z USA za 7 pracovnich dni....

 

post-7950-1259941788.jpg

post-7950-1259941859.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 little_w: Ty znáš někoho z USAF, jo? B)

docela jo :) bydlim v norfolku, v okruhu tak 8 mil od baraku mam 3 velke letecke zakladny (formalne RAF zakladny, ale dlouhodobe je maji v pronajmu US AirForce) - Mildenhall (transportni letadla), Lakenheath (47. stihaci - F15 atd., letka helikopter a zvlastni operace) a Feltwell (administrativa). No, nejblizsim znamym vojakem je soused :) Znam jich dost a nektere docela dobre, fakt ;-)

 

EDIT: kdyz se roji, tak nam drnci sklenice v kuchyni. mame to fakt skoro za barakem:

id10814-1192459178.jpg

 

id10814-1191829974.jpg

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Tomas80 - jak kvalitní je, prosím, ocelový náramek ?

 

Prijde mi srovnatelne kvalitni napriklad s naramky od Trasera. Objednal jsem si sice ke GSAR take original, ale ta cena je premrstena. Nic "kvalitnejsiho" nez na ostatnich ocelovych tazich typu stainless steel 316L na nem nevidim. Spis jde asi o ten original vylis na prezce - clovek asi priplaci za znacku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
 ale ta cena je premrstena.  

 

Potvrdil jsi mi mou domněnku, už na fotkách vypadá hodně obyčejně. Škoda, takové perfektní hodinky by si tedy zasloužily kvalitnější. Co naplat, nejsou to hodinky určené pro širokou veřejnost, jsou prostým nástrojem.

Mimochodem, kolik stojí GSAR ? To je automat s tritiem, že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrdil jsi mi mou domněnku, už na fotkách vypadá hodně obyčejně. Škoda, takové perfektní hodinky by si tedy zasloužily kvalitnější. Co naplat, nejsou to hodinky určené pro širokou veřejnost, jsou prostým nástrojem.

Mimochodem, kolik stojí GSAR ? To je automat s tritiem, že ?

Já ten ocelový náramek nemám, protože je téměř vůbec nenosím (u žádných hodinek), ale co jsem četl na zahraničních diskuzích, tak si nikdo na kvalitu nestěžoval, naopak jsem se dočetl, že je docela kvalitní.

 

Cena je zhruba $700.

 

docela jo :) bydlim v norfolku, v okruhu tak 8 mil od baraku mam 3 velke letecke zakladny (formalne RAF zakladny, ale dlouhodobe je maji v pronajmu US AirForce) - Mildenhall (transportni letadla), Lakenheath (47. stihaci - F15 atd., letka helikopter a zvlastni operace) a Feltwell (administrativa). No, nejblizsim znamym vojakem je soused :) Znam jich dost a nektere docela dobre, fakt ;-)

 

EDIT: kdyz se roji, tak nam drnci sklenice v kuchyni. mame to fakt skoro za barakem:

 

Tak to jo. B) Já se o USAF zajímám ...

 

Takže se jedná o U.S. Air Forces in Europe.

 

afg-041005-039.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrdil jsi mi mou domněnku, už na fotkách vypadá hodně obyčejně. Škoda, takové perfektní hodinky by si tedy zasloužily kvalitnější. Co naplat, nejsou to hodinky určené pro širokou veřejnost, jsou prostým nástrojem.

Mimochodem, kolik stojí GSAR ? To je automat s tritiem, že ?

 

 

Ty co mám objednané tak 350 liber což je cca 570 babek ....... podle fotek a popisu obchodníka nové. Jsem zvědav co dorazí, doufám, že nedopadnu takhle.... :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nez ti prijdou, posilam motivacni foto ;) Jinak, me prisly z USA za 7 pracovnich dni....

 

 

Díky za motivační foto ...... jak jsem psal ...jsou už na cestě a min 10x denně sleduju track&trace Royalmail kde že zrovna jsou

 

 

docela jo :) bydlim v norfolku, v okruhu tak 8 mil od baraku mam 3 velke letecke zakladny (formalne RAF zakladny, ale dlouhodobe je maji v pronajmu US AirForce) - Mildenhall (transportni letadla), Lakenheath (47. stihaci - F15 atd., letka helikopter a zvlastni operace) a Feltwell (administrativa). No, nejblizsim znamym vojakem je soused :) Znam jich dost a nektere docela dobre, fakt ;-)

 

EDIT: kdyz se roji, tak nam drnci sklenice v kuchyni. mame to fakt skoro za barakem:

id10814-1192459178.jpg

 

id10814-1191829974.jpg

 

To ti trošku závidím, letadla mám rád.....bydlím v přistávacím koridoru Mošnovského letiště a při dnech NATO jsem si to celkem užil :tomcat: ona F16 nebo Eurofighter, 50m nad barákem je úžasný zážitek i když na C-5 Galaxy to nemá

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady litaji nejvic f16, dopravni herkulesy a potom takovy ty kramy s tim talirem nad sebou - rikal mi znamej (celkem sajba), ze tady docela casto litavala condoleeza riceova, teda jednu dobu, asi 2-3 roky zpatky. jo, jednou kamarad neprisel na domluvenou schuzku a potom mi rikal, ze mela cela zakladna pohotovost, prej se tam letecky z afganistanu propasovalo asi 5 afgancu... ale zdalo se mi to pritazeny za vlasy, tak nevim.

 

jo, jednou jsem videl, jak f16 chytaji na drat, asi nejaka technicka chyba nebo to trenovali, to nevim. ale zajimavy. jinak kdyz startuji tri f16 naraz, tak to je male zemetreseni (amici u ranveje prozirave udelali male parkoviste a pozorovaci stanoviste pro cumily... je to furt plne, tady to maji lidi radi, takovej mistni folklor).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Fotografie zadního víka

 

Komu: tomas 80

 

Kopie: všichni

Nez ti prijdou, posilam motivacni foto ;) Jinak, me prisly z USA za 7 pracovnich dni....

Nebyly by prosím také fotografie zadního víka obou modelů s pěkně čitelnými identifikačními údaji?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Co takhle vyzpovídat sousedy?

 

Komu: little_w

 

Kopie: všichni

docela jo :) bydlim v norfolku, v okruhu tak 8 mil od baraku mam 3 velke letecke zakladny (formalne RAF zakladny, ale dlouhodobe je maji v pronajmu US AirForce) - Mildenhall (transportni letadla), Lakenheath (47. stihaci - F15 atd., letka helikopter a zvlastni operace) a Feltwell (administrativa). No, nejblizsim znamym vojakem je soused :) Znam jich dost a nektere docela dobre, fakt ;-)

 

EDIT: kdyz se roji, tak nam drnci sklenice v kuchyni. mame to fakt skoro za barakem:

Více než zajímavé.... :eek:

Přeji Ti všechno nejlepší s pořízením Tvých Marathonů. Ale ať už to dopadne jakkoliv, tak mi moje zvědavost nedá a zkusím Ti nasadit brouka do hlavy: :devil:

Nechtěl by jsi zajít na přátelský "pokec" s Tvými sousedy na téma "Hodinky u USAFE"? :cheers:

Nic násilného, jen se pozeptat na pár obecných témat:

  • Jsou hodinky fasovány jako erár nebo ne?
  • Pokud erár ano, jsou to Marathony?
  • Pokud erár ne a kupují si je sami, jsou nějaké typy převažující (digitální, ručičkové...) či dokonce převažuje nějaký konkrétní výrobce či dokonce model?
  • Jsou odlišnosti mezi specializacemi v USAFE - piloti, mechanici, ostatní personál...?
Co ty na to? ;)

 

Vím, že jsou diskusní fóra, kde se USAF probírá, ale tady na česko-slovenském Chronomagu by to mohla být fakt rarita - současné infromace o cizím letectvu, od pramene a publikované zdejším členem. :speak_cool:

 

Pozn. Když z toho vzejde Marathon jako vítěz, tak to asi patří do tohoto tématu. Když to bude více o jiných značkách, tak je velmi dobrým místem například téma Hodinky vojenských pilotů.

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...