Přejít na obsah

Omega SMP 2254.50


Seamaster

Doporučené příspěvky

Zdarec budikari,

 

jsem zde novy a jsem rad, ze i u nas je slusne budikarske forum, takze prisivam se svou troskou do mlynku. Pred registraci jsem procetl celkem peclive toto forum, takze hned neco doplnim a i se poptam..

Nedavno jsem poridil SMP 2254.50, podle me nejhezci Omegy Seamaster, samo subjektivni pocit, ale ja mam rad klasiku a jak zde bylo uz zmineno, Bondovky jsou trosku moc trendy zalezitost...

Protoze nejsem sberatel, ale user, poridil jsem svoje prvni (posledni? :-) Omegy pres internet a to z druhe ruky, jsem zvykly nakupovat pres Ebay jiz mnoho let, takze to byla celkem rutina, samo je dobry s rozvahou precist nejaky zahranicni fora a nejdriv si ujednotit myslenky, porovnat ceny a tak...

Dnes je asi nejsnazsi cesta k peknym hodinkam pres US ebay, kde je more budiku za super ceny, i vzhledem ke kurzu dolaru. Na US ebayi inzeruji i Japonci, taky komunikativni a levnej postage.

Mel jsem limit 1200 USD (20 tis.Kc) vcetne postovnyho, pres kterej jsem nechtel jit, nakonec dal o chlup vic, ale mam SMP v supr stavu, krom par skrabancu na tahu, coz je na SMP tahu otazka nekolika dnu noseni, pac je to asi jediny minus na techto hodinkach.

Stari je neco pres 3 roky, samo je to komplet s kartama, krabici atd. Nahradni kousek do tahu i s oskama. Trik je v tom vyhnout se placeni cla a hlavne DPH, na tom se usetri tisice... V pripade, ze nekoho bude zajimat, jak sem dostat nejlepe hodinky z USA, napisu sem.

Takze po 4 dnech jsem rozbalil krabici a bylo jasne, ze se bude zkracovat tah, pac jsem z Brna tak jasne volba byl Hanak, autorizovany to servis Omega.

Zkraceni provadela osobne p.Hanakova, trosku se prsila mnoha certifikaty Omega a plaketou, ze jsou 10. nejsikovnejsi ze 160 servisnich center ve svete a tak, toz jsem byl v klidu, tah zkratila jaxem chtel, doporucila je vycistit v ultrazvukove lazni, na coz jsem kyvnul. Ptal jsem se i na servisni prohlidku, delaji to primo tam, maj na to pry vse potrebne, cena 5400.- , trvani 1 mesic. Jak jsem se docetl, servis obsahuje v podstate kompletni rozborku hodinek, cisteni strojku, vymena vsech tesneni, lesteni tahu a tela hodinek, mely by byt pak jak nove, serizene atd.

 

A k tomuhle mam dotaz: jake mate zkusenosti se servisem u Hanaka, cet jsem tu nejake naznaky pochyb. Prohlidka me do roka ceka, hodinky se zpozduji o cca 7 sec/den, coz uz je mimo COSC garance.

Mam trochu strach, aby neco neosidili, jak tu byva dobrym zvykem, to je radsi poslu do Bienne a budu mit klid.

Jsem totiz zapomel dodat, ze pote co jsem se vratil ze servisu jsem zjistil, ze na prezce tahu mam vryp, ktery tam predtim urcite nebyl...takze jsem trosku prisel o iluze. Treba jenom nahoda, ale rad bych znal vase zkusenosti se servisem v CR. Dik a tik, tik, tik

 

 

 

post-2867-1203273716.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, stačí zadat Hanák do vyhledávače, přečíst pár vláken a neni co řešit ... Z tohoto fóra už k nim nikdo nepůjde, to jim ale asi nebude vadit, pořád se najde dost neznalejch lidí, který jim to zbaští i s navijákem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A-ha. Dik za vlakno, pomerne nechutny pocteni k veceri.... Takze je to jasny, projedou se do Svycar. Cena 370 CHF za servis neni o moc vyssi nez u HAnaka a budu v klidu. No a nebo ta Viden... Nicmene DPH bych neresil, jde to osetrit pred odeslanim, ale je to komplikace navic, uznavam...

Co jsem se docet venku na netu, tak v Bienne v podstate vymeni 1/3 dilu v hodinkach, stary dily poslou v pytliku z5 spolu s hodinkama, vse vylesteny...kus, proc ten Hanak musi mit takovy renome, ja se tesil, ze budu mit solidni servis za rohem...

 

Jeste jeden dotaz - jak resite ty poskrabany prezky tahu? Vsecky skrabance , vcetne toho od p.Hanakove jsem odstarnil pomoci vysokootackove frezky Dremel s filcem a pastou. Ma to ted trosku vice leskly povrch samo. Jak teda docilit z5 toho satenoveho, matneho povrchu? V USA na to pouzivaji takovy houbicky jak na nadobi.... na co prisly zlaty cesky rucicky?

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A-ha. Dik za vlakno, pomerne nechutny pocteni k veceri.... Takze je to jasny, projedou se do Svycar. Cena 370 CHF za servis neni o moc vyssi nez u HAnaka a budu v klidu. No a nebo ta Viden... Nicmene DPH bych neresil, jde to osetrit pred odeslanim, ale je to komplikace navic, uznavam...

Co jsem se docet venku na netu, tak v Bienne v podstate vymeni 1/3 dilu v hodinkach, stary dily poslou v pytliku z5 spolu s hodinkama, vse vylesteny...kus, proc ten Hanak musi mit takovy renome, ja se tesil, ze budu mit solidni servis za rohem...

 

Jeste jeden dotaz - jak resite ty poskrabany prezky tahu? Vsecky skrabance , vcetne toho od p.Hanakove jsem odstarnil pomoci vysokootackove frezky Dremel s filcem a pastou. Ma to ted trosku vice leskly povrch samo. Jak teda docilit z5 toho satenoveho, matneho povrchu? V USA na to pouzivaji takovy houbicky jak na nadobi.... na co prisly zlaty cesky rucicky?

Asi mě nějaký zbydou: http://forum.chronomag.cz/index.php?showto...mp;#entry143498

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě lze taky zajít do železářství a tam občas narazíte na "šmirglové houbičky" nebo speciální "placaté houby" ve tvaru čtverce (dělají je i různé firmy produkující brusivo alá dremell, novapax a pod.) na kterých je nalepeno brusné zrno různé hrubosti. Na dokončení stačí houbička na nádobí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, to jsou nejhezčí omegy , :whistling: dobrej výběr. :)

Jinak tou houbičkou na nádobí to jde taky dobře, ale u těch omega seamaster jsem to ještě nezkoušel , ještě to nijak moc poškrábaný nemám.

 

Jaká je ta tvoje finta na DPH?

 

Dik! Ja vim, ze jsou :-) Taky to moc poskrabany nebylo a nebejt Hanakovy, ani se do toho nepoustim. Ted jsem to rozlestil do lesku trochu a chci tomu vratit ten brousenej povrch.

 

Finta na DPH je jednoducha, je v tom trochu risk, ale bez toho neni zisk....

Dulezite je s prodavajicim se domluvit predem na tom, jak to probehne, amici bejvaj vetsinou natvrdli, super jsou japonci... ja kupuju na ebayi a nasleduji postrehy:

1. Platba - nejlip pres Paypal, je tam i celkem vysoky kryti transakce, vetsi nez poskytne Ebay. NAvic pokud amik trva na bankovnim prevodu, trva cca 10 dni, nez se mu penize objevi na uctu (peklo), takze dobrej argument pro Paypal, navic to mas bez poplatku za transakci, kterej u nas u prevodu bejva vetsinou 1% z transakce, vsak min. 200 Kc.

2. Zasilka musi jit pres US Post, zadny DHL, Fedex atp. POslat jako Priority international mail,

uvede, ze se jedna o POUZITY pristoj, zaskrtne "gift" a hodnotu napise 50 USD.

Balik bude mit trackingove cislo, podle ktereho muzete jeho cestu sledovat online.

Clo bys platit nemel a balik by mel dorazit cca za 4 dny a v poradku.

RISK: Pokud by se vsak balik ztratil a posta by jej nedohledala, vyplatila

by pouze onech 50 USD + vysi postovneho. Ovsem nikdy se me to nestalo, balik sleduju na netu a kdyz se objevi na balikove poste v Brne, okamzite vyrazim...

Neposilat hlavne pres ty spedicni firmy, jako DHL, protoze ty cli a dani snad uplne vsecko a pripadny reklamace uplatnis az zpetne, jinak to s klidem poslou z5.

Jo, abych nezapomel, postovny EMS je 28 USD, to jde, ne?

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak to dělám. :)

Akorát s tou nižší deklarovanou cenou neriskuju.

 

Někdy v lednu mi přišla z Asie pro jednoho známého airsoft puška s deklarovanou cenou cca. 50 USD, která stojí 500 USD a celníci po mně chtěli adresu obchodu, kde jsem to koupil, kvůli ověření ceny. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, i tady je riziko, viz Jakubisko. Přišel mu prázdnej box s cenou 50 USD, zajímavý, že váha při odeslání i přijetí byla stejná. Nepomohl ani PayPal, neb neřeší případnou neúplnost zásilky. 1800,- USD v hajzlu.

Jasny, dycky ti lepi u zadku, ze se neco zvrtne...ale pokud kupuju u manika, co ma 4tis kladnejch feedbacku, tak je mi vicemene jasny, ze si nic takovyho, jako poslat prazdnej box netroufne...

Nerikam, ze je to reseni pro vsechny, je to riskantni. Mam ale takovou povahu, ze radsi prijdu o 20 takhle, nez dat 60 v salonu u HAnaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...