Přejít na obsah

Victorinox versus Mido - které?


Doporučené příspěvky

Ahoj přátelé a kamarádi, asi bych potřeboval pomoct rozlousknout jeden oříšek a to, světe div se, hodinkový.

 

Moje zadání bylo následovné:

- automaty z hackingem a ručním nátahem (ruční nátah)

- velikost 38-40mm, výška pouzdra max. 11mm

- safír s vnitřním AR

- WR 100 a více

- tah s plnýma koncovkama

- komplikace day/date nebo alespoň date

- plastický cifr (barva nerozhoduje)

- slušná lumi výhodou

- cena do 15k

 

Abych upřesnil, potřebuji pohodlné, menší hodinky na zimní období, které se vejdou pod každý rukáv a pod rukavice. Zároveň jim nebude vadit, když je "vymáchám" ve sněhu (proto ta WR) a hlavně to nebudou "oblekové leštěnky", na to mám Sarby.

 

Nejprve jsem hledal u pilotek (většinou absence tahu, datumu, moc prázdný cifr), potom military (Hamilton Khaki Field vypadaly jako ideál, ale odradil mne laciný cifr a mizerná lumi) a taky jsem si uvědomil, že na Seiko v oblasti lumi nedosáhne nic. Bohužel, Seiko v této konfiguraci také nula. Tak jsem slevil z lumi a číslíček a hledal dál. A výsledek?

 

1.Victorinox Officer´s

    241548.1

 

+ hodinky jsem měl na ruce a ohmatal si je (sedí parádně)

+ koupě v ČR s tříletou zárukou a pěkný nůž v balení

+ ty číslíčka tam přece jen jsou

+ modrá vteřinovka (tu jsem vždycky chtěl)

+ nějaká ta lumi je tam taky

+ ETA 2836 s klasickým kmitem setrvačky 28800

+ ochrana korunky

 

- velikost 40mm je na moje účely už skoro moc (zápěstí 17,5cm)

- nejedná se o úplně hodinářskou značku

- vzhledem ke světlému cifru a světlým indexům trochu horší čitelnost (kontrast)

 

victorinox-swiss-army-steel-officers-aut

Zdroj: Jomashop

 

2. Mido Multifort

M005.830.11.031.80

 

+ velikost 38mm

+ velmi dobrá čitelnost (kontrast)

+ šroubovací korunka

+ relativně sportovnější vzhled (ciferník)

+ hodinářská značka (která je mi velmi sympatická)

+ rezerva nátahu 80 hodin

 

- koupě přes Jomashop (dvouletá záruka pouze tam)

- hodinky jsem v ruce neměl

- nižší kmit setrvačky 21600 (takže asi méně pravidelný chod vteřinovky a horší přesnost - spekulace)

- slabá lumi (ale people tvrdil, že se čas dá odečíst i v noci, má ty samé, jen velikost 42mm)

 

mido-m005-830-11-031-80-multifort-gent-a

Zdroj: Lelong.my

 

Takže toť můj finální výběr. Cenově to vychází hodně podobně, Mida možná o nějakou stokorunu lépe, pokud by to prošlo bez černého petra, tak Mida o hodně lepší, ale spoléhat se na to nedá.

 

Poprosil bych tedy vážené členy o jejich subjektivní názory, ať si udělám nějakou selekci. Líbí se mi oboje tak na stejno, takže favorita nemám. Moc děkuji za pomoc při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevyberu, když dáš dohromady uvedené parametry a cenu a podotýkám, že nechci lunetu, tak nic. Na ten odkaz už jsem koukal, ale děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mám Mido Multifort teprve asi měsíc. Zatím úplná spokojenost. Lumi bych řekl dostačující. Na ručkách lepší než na cifru. V noci se dá čas opravdu odečíst.

Moc děkuju za info, ta lumi mne hodně zajímala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

krtenku, kdyztak si to, na co reagujes, priste precti.

Z tedlech dvou bych sel do Mida. Snazim se jeste neco vyspekulovat, ale tez me nic nenapada..

Mozna nejaky Orisky by sly, kdyby se cek prohrabal tema jomashopama a gemnationama a ashfordama:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mida jsem tez mel, na ruce velice pohodlne, rezerve natahu muzes verit ( delala v prumeru 76-79,5 hodiny ), lumi srovnatelna se steihartama.

Dobra volba

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za reakce. Začíná mne to taky táhnout k těm Midům. Dnes mi psali z obchodu na ty Victorinox a zjistil jsem, že pod pojmem "výrazná sleva" si představují asi 3%, takže jim tam budou ležet asi dalších 5 let.

 

krtenek: Psal jsem výše, že Hamiltony jsem měl a nebylo to ono.

 

Micey: Přesně tohle jsem udělal a při selekci na automaty a cenovem stropu jsem našel v odpovídajících parametrech pouze ta Mida. Vše ostatní bylo moc velké, bez tahu a nebo oblekovky od Tisssotu a Certiny.

 

Liqid: Sarby vypadají velice exclusivně (dle mého názoru) díky špičatým ručkám a leštěnému pouzdru, nějak nemám srdce je vzít na běžné nošení. Ale myslím si, že pokud nepůjde o klasické pilotky, tak většina hodinek bez lunety tohoto typu bude vypadat "oblekově a leštěnkově". Jestli myslíš zelené Alpinisty, viděl jsem je naživo a moc se mi nelíbily. Nejsem žádnej puňťa na kombinaci hodinek versus oblečení, ale dost lidí tady psalo, že k těmto hodinkám museli zvolit určité oblečení a to mi moc univerzální nepřijde. A outdoory myslíš od Steinhartu? Pokud ano, tak německý hodinky prostě nechci.

Expy by určitě splňovaly, ale za 15k je asi nepořídím a nic srovnatelného v téhle cenové hranici jsem nenašel. Jedině Seiko Sarg 009, ale tam mi neskutečně vadil font čísel.

 

kuncák7: Děkuju za potvrzení, že jsem na dobré cestě.

Upraveno uživatelem karel hb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MIDO +2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Archimede bych asi zkousl, verze 39mm s datem je zajímavá, ale nemají modřené ručky a navíc, s origo tahem šplhají přes 20k a mají plechové koncovky u pouzdra, což nedám ani za nižší cenu.

Modifikace jsou sice cesta, ale rád bych origo provedení. Malá pětková Seika byla super, jeden model byl přesně to, co bych rád. Model SNK381.

8c086d464718d70a397a05cb384bf326.jpg

Ale nemají safír, pořádný tah, hacking a ruční nátah, WR. Holt, člověk je tímhle forem dost zmlsanej.

 

Tano: Tipoval jsem, že budeš za Mida.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těchto dvou, jednoznačně Mido.

Osobně, bych asi ale šel do šedé, nebo černé verze. M005.830.11.051.80, M005.830.11.061.80

A na to, že bicolor moc neprožívám, tak těmto hodinkám to moc sluší. M005.830.22.031.02

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam MIDO 38mm a velka spokojenost. Kalibr je klasicka ETA automat, ale asi vyberova --> prumerna denni ochylka je 2,5s viz odkaz nize.

 

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/2465-týdenní-odchylka-u-vašich-mechanických-hodinek-při-běžném-n/?p=1976406

 

- automaty z hackingem a ručním nátahem (ruční nátah) => Nemohu porovnat, mam automat.

- velikost 38-40mm, výška pouzdra max. 11mm => Ted jsem meril, je to 11,11mm (velmi pohodlne).

- safír s vnitřním AR => To jsem nezkoumal, promin.

- WR 100 a více => WR100 souhlasi, sroubovaci korunka je navic bytelna, strojek jde krasne naridit (Archimede je proti tomu vergl).

- tah s plnýma koncovkama => Mam kuzi, nemohu posoudit.

- komplikace day/date nebo alespoň date => Day/date je naprosto super komplikace, v praci to velmi ocenuji pri podepisovani.

- plastický cifr (barva nerozhoduje) => MIDO beru jako perfektni kompromis mezi dress and sport, pasuje mi to na oboji. Citelnost casu je prijatelna.

- slušná lumi výhodou => Bohuzel cerna lumi se slaba, ja osobne toho treba v kine moc neprectu. Pokud je to zasadni podminka, tyhle hodinky neobstoji.

- cena do 15k => Souhlasi, jsou v budgetu

 

Pokud zvolis MIDO, dostanes velmi solidni stroj za dobre penize. Mam Archimede Klasik 38 a dovolim si rict, ze MIDO Multifort je o tridu vyse. Jak baleni, zpracovani tak kvalita/serizeni strojku. MIDO cifernik navic hodne laka k pokusum s remenem (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/62940-mido-multifort-automatic/page-2) a hodinkam to vylozene slusi.

 

Victorinox Officer vubec neuvazuj, MIDO je jasna volba :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...