Přejít na obsah

Victorinox versus Mido - které?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bezva, rovnez se tesim na fotky :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, omlouvám se, mám toho teď hodně a na focení není čas. Ale slibuji, že zítra se urvu a něco nafotím. Ale upozorňuju předem, že fotky co do kvality budou velká bída, fotit fakt neumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně přidávám pár mizerných fotek, ale snad to pro pochlubení bude stačit. Musím říct, že ty hodinky jsou dokonalé a to začíná být problém. Jak někdo psal, v reálu jsou to mnohem větší leštěnky, než jsem čekal a to je pro mne špatné. Vzhledem k tomu, že jsem chtěl hodinky na běžné denní nošení, počítal jsem s něčím, co nebude tak precizní a "navoněné". Nejde o cifr, ten splňuje, ale spíš o pouzdro a tah. Precizní brus a leštění a to i u tahu nějak nemám sílu "onosit". Stejně to mám i u Sarbů, ale ty leží v krabičce a beru je jen na význačné události, kde si je velmi hlídám, tak tam to tak nevadí.

Prostě, jak hodinky nemají lunetu, nemám sílu je rasovat a koukat, jak přibývají šrámy. Tak nevím, jestli je nepostnout do prodejní sekce, dokud jsou nové a nenošené. Pokud by je někdo vzal, dorasuje si je sám, pokud ne, bude to znamení, že jsme si souzeni. No, ještě uvidím. Problém je, že potřebuju hodinky na nošení a tady mám obavy, že bych je šetřil a nenosil.

Já vím, že pro někoho, kdo nosí Rolexy, Omegy a xnásobně dražší hodinky to může být úsměvné, ale pro mne je to dost peněz a navíc mám vztah k věcem, což mi, v některých ohledech, docela komplikuje život.

 

Ještě podotýkám, že se opravdu jedná o velikost 38mm, foceno na zápěstí 17,5.

post-22782-0-91395100-1510494244_thumb.jpg

post-22782-0-72185000-1510494254_thumb.jpg

post-22782-0-67257100-1510494267_thumb.jpg

post-22782-0-90256100-1510494349_thumb.jpg

post-22782-0-33505900-1510494360_thumb.jpg

post-22782-0-58304800-1510494372_thumb.jpg

post-22782-0-00811100-1510495769_thumb.jpg

post-22782-0-81971900-1510495791_thumb.jpg

post-22782-0-21525800-1510495807_thumb.jpg

Upraveno uživatelem karel hb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradni, ja bych si je nechal chlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechej si je a dej si trochu cas, jestli se dokazete skamaradit. Pokud budes chtit neco na kazdodeni "domr*ani", musis vybirat osklive hodinky. Jinak se ti tohle bude opakovat s kazdym normalnim kouskem... kazdopadne chvalim nakup, vypadaji super. Gratulace!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuju za pochvalné reakce. Je pravda, že z nich mám velkou radost, ať už na to nahlížím tak či onak. Nechám si to uležet a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, abych pravdu řekl, měl jsem z toho strach. Ubral jsem dva dílky, oba půldílky nechal a hodinky sedí relativně dobře. Jsou trochu těsnější, než by bylo ideální, ale ne tak, aby to bylo nepříjemné. Za tohoto stavu by bylo horší, pokud bych ubral půldílek a přidal celý, nemám rád volné hodinky. Mám výhodu, že mi neotéká ruka (zatím), tak je to v pohodě. Což ale nemění nic na tom, že spona s mikroregulací je mnohem praktičtější a to i na zapínání a na to, že pochytá nejvíc šrámů, což je v rámci spony řešitelnější než na tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je tématem Mido vs. Victorinox... Já si zase naopak koupil Victorinoxy, tak můžete mrknout  :) Jinak přesně po tomhle náramku (sponě) jsem toužil už dlouho, tak uvidíme, jak to bude vypadat, až se to onosí. Chtěl jsem hodinky, co jsou menší (mají 40 mm), protože mám ne úplně velkou ruku, ale přitom budou vypadat větší a myslím, že se povedlo.

Mida super!

post-41296-0-02938900-1510522106_thumb.jpgpost-41296-0-89774800-1510522115_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pekny a malo proflakly, coz beru jako bonus! Dokup kdyztak za 4k seika 5 a jsi vpohode na to osoupavani, kde by ti tehlech bylo lito:)

Hodinek mám plnou kabelku, o to nejde, ale je asi nesmysl kupovat hodinky a potom další, levnější, abych si ty lepší neošoupal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinek mám plnou kabelku, o to nejde, ale je asi nesmysl kupovat hodinky a potom další, levnější, abych si ty lepší neošoupal.

Přesně tak. Hodinky byly vyrobeny, aby se nosily. A pokud si je nekoupil proto, abys je jednou se ziskem prodal a jejich pořizovací cena pro tebe nebyla malá, tak o to víc bys je měl nosit, aby se jejich hodnota naplnila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nechávám to osudu, pokud se neprodají, vůbec to nevadí. Jsou super, ale časem bych si mohl vyčítat, že jsem to nezkusil, dokud byly nové. Jak je začnu nosit, zůstanou už doma, potom se je už nevyplatí prodávat. Jde o to, že jsem měl představu něčeho méně leštěnkového, třeba pilotky s broušeným pouzdrem. Problém je, že pokud zůstanou, tak je umístím do krabičky vedle Sarbů a budou mi blokovat místo a peníze a stejně seženu něco dalšího na nošení. Ale prodat je za každou cenu nechci, jen se mi to začíná hromadit a to nemám rád, spíš bych potřeboval zredukovat.

Jirko, tak ROLEX ten důvod určitě není, ale to dobře víš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chtěl bych tímto poděkovat Karlovi, že se nakonec těch Mido Multifort zřekl :-)

 

Po sundání tahu a nasazení řemenu Hirsch Forest jsou z toho parádní oblekovky, na které se nemůžu vynadívat. Překvapují mě přesností kolem 2s/den a rezerva nátahu 80 hodin je taky příjemný bonus. Jediné, co bych jim vytknul, je ta parodie na luminiscenci, to už tam nemuseli dávat vůbec :-)

 

post-42167-0-75866800-1517917641_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...