Přejít na obsah

holčička od nás ze vsi


Doporučené příspěvky

Popravdě netuším-jen se bojím,aby malá nebyla zavalená spoustou dárku a rodina třebas nebydlela v 1 plus 1 a neměli to kam dát.Kdybych tam tu mámu zítra potkal,zeptám se,co by ji pomohlo okamžitě . Pak bych to sem samozřejmě napsal.

 

Ona asi nejdřív bude řešit ten pohřeb a pak asi nastanou ty všední starosti.

 

A jak píše Roman,tak nápad dobrý.

 

Jenomže to je tak,že tam dělala ta babička-je to víc než 15 let zpět.A už v té době v rámci úspor zaváděli outsorcing,tzn odčlenění drážních uklízeček od ČD. Lidi ve vedoucích pozicích ,co byla jejich podřízená už jsou dávno v důchodu.Pro všechny ostatní je prostě cizí bába.

 

Rozhodně to ještě promyslím ,poslat link jim mohu určitě,tím se nic nezkazí. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 259
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Černej, bílej, žlutej ... není to v tuhle chvíli jedno? Sám mám děti, děti mám rád a určitě rád pomůžu. Kdy jindy, než teď? Ostatně pravidelně přispívám do jedné organizace, proč to neudělat i teď?  Mašinfíro, můžu pomoci finančně, ale i materiálně, případně také poskytnout hračky, navíc teď před Vánoci to bude vhod ... Hadry mám po holce kvalitní, takže určitě ještě poslouží. Můžu dát do pytle a někam doručit, cesta do Pardubic, Hradce mi nedělá sebemenší problém ... To samé hračky, dcerka určitě ráda něco uvolní a něco uvolním za ní :D ... 

 

Jinak je to hrozná tragedie, ale chování kravaťáků mě vůbec nepřekvapuje ... empatie = 0, nemám je rád. Podstatné je, aby se o holčičkuu nezačala ještě zajímat sociálka, to by byla tragedie na druhou (pokud je to s prací a poměry v rodině bída). Může nás to potkat každého, divím se, že tu není více reakcí, litr+ nás určitě nikoho nezabije. Dávám do sledování, doufám, že nás bude více.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...divím se, že tu není více reakcí, litr+ nás určitě nikoho nezabije.

Tak třeba já jsem nereagoval a čekal na číslo účtu... A myslím si, že nás takových bude většina.

Moc doufám, že na konci této akce budeme všichni příjemně překvapeni ak moc se vybralo.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám doma dvě holky 7 a 4. Není problém nabalit oblečení a hračky do pytlů a dodat. Klidně to i ze Zlína dovezu, když si se mnou aspoň někdo dá kafe :)

 

Follow a čekám na číslo účtu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hopa26 :Možná nějaký seznam věcí co jsou třeba, než halda panenek (které po holkách můžu také dodat, ošacení nepočítaně), když není na čem uvařit a co. Neříkám to proti něčemu, ale pro vytvoření smysluplné pomoci. Peníze jasně, ale někdo může mít doma něco co nepoužívá a někde se může hodit. Nakonec dvojí radost... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  napisu par aktualnich informaci ze sve mobilni kancelare ve vlaku.

oci mi otevrel vcera dlouhym telefonatem Roman,ktery mi dal noty,jak je to nutne nastavit.

 

pachat dobro tedy neni v dnesni dobe uplne snadne.

mam za sebou spoustu telefonatu,zjistovani a presvedcovani.

 

udelat to tak,aby to pomohlo je strasne martyrium.aby to nebylo napadnutelne,rozhodne nestojim o problemy ze strany uradu a ani nechci pridelavat praci pani reditelce.

 

pojedu jeste na socialni odbor,musi to byt nastaveno podle litery zakona.  a budem kontaktovat jeji obecni urad,tam kde ma bydliste.

 

ze by se tedy nekdo hrnul delat spravce uctu,ktery bude vest ucetnictvi ,podavat vyrocni zpravy ,zaruci spravne a ucelne vyuziti vybrane sumy zatim nemohu rici.

 

pada na mne trudomyslnost,jak jsem jednoducheho mysleni-predstavoval jsem si vyberem keš,kdo da ,ten da,holce koupime plavecky vycvik,zaridime rezijku na dojizdeni,krouzkek gymnastiky nebo tancovani,jeji mame pomuzem koupit zimni boty s chlupatym koziskem.  

 

no ,tak takhle to tedy nejde.  

diky za  podporu,vim ze to ma smysl.   ale tvl,ja prece nejsem nejakej dobrodej.

 

 

 nicmene,dnes kdyz jsem rano ve tride presvedcoval pani reditelku,aby se podepsala pod ten ucet,prisla ta mala do tridy.

ja  hosi nevedel kam s ocima,ta holcicka pohled plache lane,bojacne.

 

mne normalne  mrazilo,mne co navstevuje stranky navrat do reality,smeje se textum reznika .....  trumpeta sentimentalni sem,mel bych si dat za fotku male kotatko.

 

proste to dotahnem do nejakeho poradneho  vysledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, tak když je to Tvoje akce, proč řešíš transparentní účet, dej sem číslo svýho, vyber peníze, pak jim to předej a hotovo, tenkrát jsme to takhle udělali s Giliusovo klukama a žádnej ouřada na finančáku to vědět nemusel. Těch pár korun za obraty na účtu si holt dáš jako náklad, nebo jim je odpustíš ze svýho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše JR, vyberou se zde soukromým způsobem peníze a pak je několik možností, jak s výslednou částkou naložit podle toho, nakolik věříš dané rodině či se tím chceš sám zaobírat:

 

1) Celou částku předat mamince a ať dělá, co uzná za vhodné.

2) Řekneš mamince, že se vybralo tolik a tolik a ať ti řeknou požadavky, které ty zvážíš a případně pokryješ (možno ve spolupráci se školkou)

3) Najdeš nějakou slušnou neziskovku v okolí, která se soustředí na pomoc potřebným, jí peníze předáš a řekneš jim, že peníze jsou určeny na rodinu X a ať se postarají oni (v zásadě jako varianta 2, ale stará se někdo jiný).

 

Není nutné hledat problémy tam, kde nejsou, finančák po podobných věcech fakt nejde :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byrokracie je humus. To je pomalu lepší založit účet na sebe a dát matce debetní kartu s limitem 5 tis. měsíčně, než se to dočerpá...

 

Aby se tu nedělalo harakiri s transparentním účtem a vybere se tu jednorázově 30 litrů (byť zaplať pánbůh za ně)...

 

Jen pár otázek do placu...

Jak velký je riziko, že matka darovanou hotovost prohospodaří?

Jak velký je riziko, že se darovaná hotovost provalí a seberou matce nějakou podporu (na kterou určitě dosáhne)?

A pokud by to nebyla hotovost, tak je velký riziko, že režijka, kroužky atd. budou mít vliv na výše zmíněnou podporu?

 

Pokud v tom matka neumí chodit, tak velká pomoc pro tu rodinu by byla i rada jak na jaký podpory dosáhnout - umí to tu někdo?

 

edit: JR_2010, Bobisek - jak jsem to čet, on to hopa myslel asi spíš jako průběžnou pomoc v delšim horizontu dětství tý holky...

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak píše JR, vyberou se zde soukromým způsobem peníze a pak je několik možností, jak s výslednou částkou naložit podle toho, nakolik věříš dané rodině či se tím chceš sám zaobírat:

 

1) Celou částku předat mamince a ať dělá, co uzná za vhodné.

2) Řekneš mamince, že se vybralo tolik a tolik a ať ti řeknou požadavky, které ty zvážíš a případně pokryješ (možno ve spolupráci se školkou)

3) Najdeš nějakou slušnou neziskovku v okolí, která se soustředí na pomoc potřebným, jí peníze předáš a řekneš jim, že peníze jsou určeny na rodinu X a ať se postarají oni (v zásadě jako varianta 2, ale stará se někdo jiný).

 

Není nutné hledat problémy tam, kde nejsou, finančák po podobných věcech fakt nejde :)

ad3, něco takového existuje?

 

nerýpu, jen se v tom moc neorientuju a rozhodně nechci, aby něco z vybraných peněz nedorazilo na místo určení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, tak když je to Tvoje akce, proč řešíš transparentní účet, dej sem číslo svýho, vyber peníze, pak jim to předej a hotovo, tenkrát jsme to takhle udělali s Giliusovo klukama a žádnej ouřada na finančáku to vědět nemusel. Těch pár korun za obraty na účtu si holt dáš jako náklad, nebo jim je odpustíš ze svýho. 

 

Taky bych to udelal takhle. Muzes ji davat podle toho kolik prijde penez treba 3000 mesicne, nez ty penize dojdou.

 

Souhlas s JR. Ať si paní udělá účet,přijdou prachy a sama asi ví co potřebuje koupit. Na transparentní nesmysly se vykašli. Vsadím boty že nikdo (FU) nikdy nebude řešit že pár lidí někomu pomohlo. Zas tak debilní stát nejsme. Doufám.

 

Hlavne, aby ji to nesebrali v nejaky exekuci pak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hopa:  Jo dávkování financí a určité injekce je asi nejlepší nápad. O tom, jestli má paní potencionální exekučku nemusí nikdo vědět a prachy pro holku/rodinu by mohl shrábnout exekutor, to je fakt. Takže dávkování v měsíčním intervalu + plus co bude potřeba je ideál, nicméně, je nějaká vidina, že se rodina zvedne pracovně a finančně sama? Pomoc na začátek je super, ale konto nebude bezedné a Tvoje akvizice v této situaci asi taky ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad3, něco takového existuje?

 

nerýpu, jen se v tom moc neorientuju a rozhodně nechci, aby něco z vybraných peněz nedorazilo na místo určení

 

Proč by nemělo, podobných subjektů je spousta. Já když chci pomoci ve svém okolí, spojím se s vedoucí "Dobrého místa pro život" a buď pošlu peníze přímo, nebo jim a pak mě informují, co konkrétního z nich pro osobu X pokryli. Samozřejmě je třeba hlídat, ať nejde o "neziskovku", kde 80 % peněz spolknou náklady.

 

Z hlediska exekuce či sociálních dávek je právě lepší pokrývat jednotlivé náklady, než posílat pravidelně peníze. Samozřejmě hotovostní výpomoc bokem je rovněž možná, ale pokud hopu dobře chápu, není přesvědčen, že by dané prostředky byly vynaloženy ve prospěch malé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší řešení je účet na tebe a paní dát kartu s měsíčním limitem. Je tam jistota, že jí to neseberou, protože to její není. A pokud bere i nějaký dávky,tak jí neseberou ani je, protože určitě podepisuje nějakej papír, že úspory nemá - příklad jsou rodiny co šly do výměny manželek a dostaly 60 tisíc. O to jim zpětně krátil stát dávky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...