Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Putovní hodinky Traser Tornado Pro

putovní hodinky helveti chronoshop traser traser tornado pro recenze helveti.cz

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#21 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha / Opava
  • Fanoušek značky:Seiko, Traser, Wenger, Certina, Victorinox a další z Helveti.cz :)

Publikováno 1.prosinec.2017 - 16:19

Aktuální seznam doplněný o pár jmen:

• prischera - Praha (předání 22.11.)
  • martigen - Praha
  • batoo - Praha
  • shotik - Praha
  • Liqid - Turnov (předání Praha)
  • nickolas - Praha (převoz do Opavy, půjde?)
  • Rudykopalsson - Opava
  • kupko - Opava
  • Xenomorfus - Ostrava
  • Dokusan - Olomouc
  • Mari - Zlín
  • Left4deth - Jihlava
  • Gustaf - Stříbro
  • Alexion - Bratislava
  • orol - Tatranská Lomnica
  • Ondřej SOVA (kontakty dodám)
  • liberator_kec (kontakty dodám)
  • speslmbcz
  • Nedy
  •  - 42. otevřeno

Tento příspěvek byl upraven od Jiří Štencek: 1.prosinec.2017 - 16:21

Provozuji Helveti.cz a rád vám prodám hodinky. Našli jste u nás chybu? Chcete nás podpořit? Mrkněte na možnosti spolupráce.

Moje sbírka: Seiko "Turtle" SRP777K1, Certina C029.407.16.081.00, Seiko SPB059J1, Citizen Satellite Wave CC9015-54E, Victorinox AirBoss Mechanical 241507, Wenger Sea Force 01.0641.103, Traser P 6600 Type 6 Mil-G, Seiko SKX779K3, Seiko SKA565P1, Suunto Spartan Ultra BlackWenger Racing Team 70784, Boccia Titanium 3557-04

Co mi nedá spát: Zenith El Primero 36,000 VpH

Prodávám hodinky Wenger, Traser, Certina, Seiko, Victorinox a další. Členi fóra mají automaticky slevu (víc přes SZ). Naše hodnocení od členů fóra.
Píšu blog a provozuji magazín o hodinkách. Pojďte ho psát se mnou.

#22 Sborez

Sborez

Chronopako......

• Member_50
  • 1 291 příspěvků(y)
  • Bydlí:DC
  • Fanoušek značky:Rolex, Omega, Prim.....

Publikováno 1.prosinec.2017 - 19:27

Aktuální seznam doplněný o pár jmen:

• martigen - Praha
  • batoo - Praha
  • shotik - Praha
  • Rudykopalsson - Opava
  • kupko - Opava
  • Xenomorfus - Ostrava
  • Dokusan - Olomouc
  • Mari - Zlín
  • Left4deth - Jihlava
  • Sborez - Jihlava
  • Gustaf - Stříbro
  • Alexion - Bratislava
  • speslmbcz
  • Nedy
  •  - 42. otevřeno

Je:

Rolex Explorer I, Prim Sport IgenTraser Classic Automatic Master

Bylo:

Deaumar Ensign, Junghans Mega 1000 26/4802, Aureole chronograph suisse, Vratislavia Conceptum VIS 1935.2, Vratislavia Conceptum chrono, Omega Planet Ocean, Traser Classic Automatic Master - moje první, Aristo Award 2003 Harley-Ronda 2538, Traser P6600 Type 6 Mil-G, Steinhart Nav B-Uhr 47 automatik B-Muster, Wancher Cifra One - parádní jednoručky, Steinhart Nav B-Chrono II, Hamilton Khaki X-Copter, Longines hydroconquest chrono, Union Glashutte Viro Date, Victorinox XLS MT Chrono Classic, Seiko SKX007, Seiko Speed-Timer 7015-8000, Orient Crystal SK blue, Cartier de Calibre Diver, Vratislavia Kosmos, Seiko SKX009, Seiko SKX007, Tisell Vintage diver, Tisell diver date, Davosa RAF LE, Orient Millenium, Longines Legend Diver

Email:

sborezatseznamdotcz

#23 Dokusan

Dokusan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 963 příspěvků(y)
  • Bydlí:Olomouc
  • Fanoušek značky:Chr.Ward, Sinn, Vostok

Publikováno 1.prosinec.2017 - 19:54

Jsou to hodinky úplně mimo můj rank, ale o to více se na ně těším :)
Per ardua ad Astra
mdokoupil@email.cz

#24 prischera

prischera

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 158 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Všecko co tiká :)

Publikováno 4.prosinec.2017 - 00:14

Mám tu čest zahájit putování hodinek, díky za tu možnost. Hodinky jsem vzal na dvoudenní výlet po Krkonoších, jinak čekaly na nafocení. Stručné dojmy. Jsou to poměrně velké hodinky, které díky krátkým ručkám sedí i na menší ruce. Jsou na poměrně tuhém NATO strapu, se kterým jsem si moc nerozuměl, takže jsem je hned po donesení domů přezul na vzhledově velmi podobný canvas od Campagnolo, ten je i na všech fotkách. Moc se mi líbila povrchová úprava, hodinky mají nějakou formu DLC černění, ale zároveň je pořád dobře vidět brus oceli. Je otázka jak to bude vypadat po delší době, ale na nových hodinkách je to super. Tvar lunety i hodinek je poměrně originální, nicméně můj šálek kávy to úplně není. Luneta je jednosměrná, skáče po vteřinách, mám tedy 60 kliků. Otáčí se ztuha a nemá žádnou vůli, bohužel díky zaobleným tvarům, jde o něco hůře uchopit.Čitelnost ciferníku je příkladná, na rozdíl od dříve putujících traserů mi přijde proporčně v pořádku. Bateriový pohon dává u hodinek tohoto určení smysl, potěší vteřinovka, která skáče přesně na indexy. Osvětlení hodinek pomocí tritiových trubic je u Traseru součástí trademarku, drží si svojí vysokou úroveň. Hodinky svítí o něco hůř než čerstvě nasvícené hodinky s kvalitní lumi, ale s časem se rozdíl rychle smazává, nad ránem už tritium jasně vede. 

Přiložený soubor  001.jpg   51,92K   21 Počet stažení

Přiložený soubor  002.jpg   68,72K   17 Počet stažení

Přiložený soubor  003.jpg   89,06K   12 Počet stažení

Přiložený soubor  004.jpg   33,04K   13 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_9493.jpg   47,73K   13 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_9392.jpg   67,1K   12 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_9404.jpg   106,61K   11 Počet stažení

Přiložený soubor  IMG_9408.jpg   106,11K   11 Počet stažení

Rolex Turn-o-Graph Ref. 116264, Omega SMPc, Oris Divers Sixty-Five, Alpina Startimer Heritage GMT, Chr.Ward - C5 Malvern Slimline SquarePrim II, Prim Diplomat, Omega Genéve Dynamic, Seiko SRP775, Seiko SKX399, Seiko SKX009, Seiko SKX011, Seiko SARB035, IWC cal. 74 a nějaký ten další Prim a vintage šrot Moje fotogalerie :)

#25 speslmbcz

speslmbcz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 255 příspěvků(y)
  • Bydlí:MB
  • Fanoušek značky:Alpina, IWC, Citizen, Traser, Vostok Europe.

Publikováno 4.prosinec.2017 - 08:31

Vypadají vážně dobře. Už se na ně těším... ;-)

Alpina AlpinerX, Alpina Startimer Sunburst Automatic, Citizen Promaster Titanium Chrono, Vostok Europe GAZ Limousine, Traser P66 Extreme Sport Carbon Pro, Prim Elegant II.

#26 martigen

martigen

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 451 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 6 - Střešovice
  • Fanoušek značky:auta, hodinky, hudba, chilli

Publikováno 5.prosinec.2017 - 12:12

Hlásím dopolední úspěšné přebrání hodinek od člena prischera :)

TAG Heuer Formula 1 Calibre 16, Omega SMP300 2254.50, PRIM Linea 40 automatic black, 2015 Hamilton Spirit of Liberty H42415731, Seiko BabyMonster SNZF53J1, 1968 JLC Memovox E855, 196? Omega Seamaster

#27 shotik

shotik

Závislák

• Member_50
  • 836 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Fortis, G-Shock, Apple, kolo

Publikováno 6.prosinec.2017 - 10:41

Rád bych si rezervoval, po domluvě s Jirkou z Helveti, termín 22.-30.1.2018 opět k zahraniční cestě. Nevím u koho tu dobu aktuálně budou ale prosím toto zohlednit a kopírovat seznam aktualizovaný o toto datum :) Díky všem

• martigen - Praha
  • batoo - Praha
  • shotik - Praha termín 22.-30.1.2018
  • Rudykopalsson - Opava
  • kupko - Opava
  • Xenomorfus - Ostrava
  • Dokusan - Olomouc
  • Mari - Zlín
  • Left4deth - Jihlava
  • Sborez - Jihlava
  • Gustaf - Stříbro
  • Alexion - Bratislava
  • speslmbcz
  • Nedy
  •  - 42. otevřeno

je: Fortis B-42 Official Cosmonauts --- Apple Watch 3 --- Casio G-Shock G-9000 --- Prim Sport 2 --- Pragotron na zdi

bylo: Seiko SKX009J --- Seiko SKX009K --- Seiko SNX111 --- Casio G-Shock G-7800 --- Steinhart Nav B-Uhr 44 --- Casio G-Shock DW-5600E --- Citizen Promaster Nighthawk BJ7010-59E

#28 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Seiko, Traser, Wenger, Certina, Victorinox a další z Helveti.cz :)

Publikováno 6.prosinec.2017 - 14:09

Rád bych si rezervoval, po domluvě s Jirkou z Helveti, termín 22.-30.1.2018 opět k zahraniční cestě. Nevím u koho tu dobu aktuálně budou ale prosím toto zohlednit a kopírovat seznam aktualizovaný o toto datum :) Díky všem

• martigen - Praha
  • batoo - Praha
  • shotik - Praha termín 22.-30.1.2018
  • Rudykopalsson - Opava
  • kupko - Opava
  • Xenomorfus - Ostrava
  • Dokusan - Olomouc
  • Mari - Zlín
  • Left4deth - Jihlava
  • Sborez - Jihlava
  • Gustaf - Stříbro
  • Alexion - Bratislava
  • speslmbcz
  • Nedy
  •  - 42. otevřeno

Potvrzuji a těším se na fotky ze zimního Islandu. 

Prischerovi děkuji za super počáteční fotky. Tvůj řemen k nim jde dobře. Nato je tam hlavně funkční (zachraňujicí) proti ztracení :) Měnit je ale můžete dle libosti :)

Tento příspěvek byl upraven od Jiří Štencek: 6.prosinec.2017 - 14:10

Provozuji Helveti.cz a rád vám prodám hodinky. Našli jste u nás chybu? Chcete nás podpořit? Mrkněte na možnosti spolupráce.

Moje sbírka: Seiko "Turtle" SRP777K1, Certina C029.407.16.081.00, Seiko SPB059J1, Citizen Satellite Wave CC9015-54E, Victorinox AirBoss Mechanical 241507, Wenger Sea Force 01.0641.103, Traser P 6600 Type 6 Mil-G, Seiko SKX779K3, Seiko SKA565P1, Suunto Spartan Ultra BlackWenger Racing Team 70784, Boccia Titanium 3557-04

Prodávám hodinky Wenger, Traser, Certina, Seiko, Victorinox a další. Členi fóra mají automaticky slevu (víc přes SZ). Naše hodnocení od členů fóra.

#29 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)

Publikováno 17.prosinec.2017 - 12:38

• martigen - Praha
  • batoo - Praha
  • shotik - Praha termín 22.-30.1.2018
  • Rudykopalsson - Opava
  • kupko - Opava
  • Xenomorfus - Ostrava
  • Dokusan - Olomouc
  • Mari - Zlín
  • Left4deth - Jihlava
  • Sborez - Jihlava
  • Gustaf - Stříbro
  • Alexion - Bratislava
  • speslmbcz
  • Nedy
  • Jakub Ondřejčík (kontakty dodám)
  •  - 42. otevřeno

#30 tombed

tombed

prasopes

• Member_50
  • 8 006 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Žena
  • Bydlí:Ostrava a tak...

Publikováno 17.prosinec.2017 - 13:56

tombed se hlásí, děkuji :)
chronosexuál , flyboy Eda, prostý pobíječ much
Bandicoot : " ...nic co by nešlo rozleštit..."
Vložený obrázek

#31 martigen

martigen

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 451 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 6 - Střešovice
  • Fanoušek značky:auta, hodinky, hudba, chilli

Publikováno 19.prosinec.2017 - 11:45

Na trasery jsem se hodně těšil z důvodu zvědavosti jak doopravdy svítí tritium (nikdy jsem neměl tu čest), kvality PVD úpravy (špatné zkušenosti) a celkového zpracování těchto "odolných kvarců za 15".

Překvapil mě pevný a kvalitní NATO řemínek, do teď jsem měl pouze takové ty noname za 3 stovky a rozdíl je tedy diametrální - nejraději bych si ho nechal :) Velikost hodinek mi vyhovuje a luneta také - mám rád potápky. Komu by nevyhovola výška, po nasazení klasického řemínku hodinky ještě o přibližně 3mm klesnou, takhle jsou vysoké cca 17mm. Líbí se mi PVD úprava která je nesrovnatelněji lepší, než na mých toolech Seiko Baby monster (které taky ale stojí přibližně 1/7 ceny Traserů). Tritium je parádní, v noci svítí více než dostatečně a na mých hodinkách bych ho v budoucnu určitě chtěl. Co se týče strojku, za 14 dní hodinky udělaly +5 vteřin. Líbí se mi také červená vteřinová ručka, která dává jinak pracovnímu nástroji emoce. Oranžová tritium trubička na pozici 12 narozdíl od ostatních žlutých zase pomáhá při noční dezorientaci.

Plusy:
Tritium
PVD úprava
NATO řemínek
lícování na indexy
šroubovací korunka a 200m vodotěsnost
velikost akorát
čitelnost

Mínusy:
luneta by mohla být lépe uchycená
cena za kvarc :)

Sečteno podtrženo: Hodiky jsem si užil a pokud bych nebyl na mechanické strojky a chtěl něco super spolehlivého a lehce outdoorového, do Traserů bych určitě šel.

Děkuji za možnost testování, dnes předávám hodiky členovi BATOO.

Omlouvám se za fotky, fotograf prostě nejsem.

Přiložený soubor (y)

TAG Heuer Formula 1 Calibre 16, Omega SMP300 2254.50, PRIM Linea 40 automatic black, 2015 Hamilton Spirit of Liberty H42415731, Seiko BabyMonster SNZF53J1, 1968 JLC Memovox E855, 196? Omega Seamaster

#32 Michelin

Michelin

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 335 příspěvků(y)
  • Bydlí:Prague
  • Fanoušek značky:IWC, Breitling, Steinhart, Lum-Tec, Traser

Publikováno 22.prosinec.2017 - 22:12

Jestli je moznost, rad bych se pridal na seznam
Michelin - Praha

#33 lukasb

lukasb

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 50 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Seiko

Publikováno 26.prosinec.2017 - 13:18

Pisu SZ

#34 speslmbcz

speslmbcz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 27.prosinec.2017 - 19:01

Tak osud tomu chtěl (resp.má drahá polovička a Ježíšek) a jedny Trasery už doma budou. :-) Takže nakonec nebude mé testování těchto Traserů tím, co by rozhodlo pro koupi Traserů, ale bude to vlastně asi takový srovnávací test dvou modelů... :-) 

Alpina AlpinerX, Alpina Startimer Sunburst Automatic, Citizen Promaster Titanium Chrono, Vostok Europe GAZ Limousine, Traser P66 Extreme Sport Carbon Pro, Prim Elegant II.

#35 speslmbcz

speslmbcz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 27.prosinec.2017 - 19:05

Každopádně se už těším jak na ty své, tak na porovnání s těmito. :-) A Tritium je prostě pecka.

#36 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)

Publikováno 2.leden.2018 - 18:16

Pisu SZ

Jestli je moznost, rad bych se pridal na seznam
Michelin - Praha

tombed se hlásí, děkuji :)

Díky za zájem. Přidávám vás na seznam :) 

#37 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)

Publikováno 2.leden.2018 - 18:17

Na trasery jsem se hodně těšil z důvodu zvědavosti jak doopravdy svítí tritium (nikdy jsem neměl tu čest), kvality PVD úpravy (špatné zkušenosti) a celkového zpracování těchto "odolných kvarců za 15".

Překvapil mě pevný a kvalitní NATO řemínek, do teď jsem měl pouze takové ty noname za 3 stovky a rozdíl je tedy diametrální - nejraději bych si ho nechal :) Velikost hodinek mi vyhovuje a luneta také - mám rád potápky. Komu by nevyhovola výška, po nasazení klasického řemínku hodinky ještě o přibližně 3mm klesnou, takhle jsou vysoké cca 17mm. Líbí se mi PVD úprava která je nesrovnatelněji lepší, než na mých toolech Seiko Baby monster (které taky ale stojí přibližně 1/7 ceny Traserů). Tritium je parádní, v noci svítí více než dostatečně a na mých hodinkách bych ho v budoucnu určitě chtěl. Co se týče strojku, za 14 dní hodinky udělaly +5 vteřin. Líbí se mi také červená vteřinová ručka, která dává jinak pracovnímu nástroji emoce. Oranžová tritium trubička na pozici 12 narozdíl od ostatních žlutých zase pomáhá při noční dezorientaci.

Plusy:
Tritium
PVD úprava
NATO řemínek
lícování na indexy
šroubovací korunka a 200m vodotěsnost
velikost akorát
čitelnost

Mínusy:
luneta by mohla být lépe uchycená
cena za kvarc :)

Sečteno podtrženo: Hodiky jsem si užil a pokud bych nebyl na mechanické strojky a chtěl něco super spolehlivého a lehce outdoorového, do Traserů bych určitě šel.

Děkuji za možnost testování, dnes předávám hodiky členovi BATOO.

Omlouvám se za fotky, fotograf prostě nejsem.

Díky za podnětnou recenzi. Fotky jsou fajn a není třeba se omlouvat. 

#38 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)

Publikováno 2.leden.2018 - 18:19

• martigen - Praha
  • batoo - Praha (aktuální testovatel)
  • shotik - Praha termín 22.-30.1.2018
  • Rudykopalsson - Opava
  • kupko - Opava
  • Xenomorfus - Ostrava
  • Dokusan - Olomouc
  • Mari - Zlín
  • Left4deth - Jihlava
  • Sborez - Jihlava
  • Gustaf - Stříbro
  • Alexion - Bratislava
  • speslmbcz
  • Nedy
  • TheMosses (alias Jakub Ondřejčík - další kontakty dodám)
  • Tombed
  • Michelin
  • lukasb
  • morati
  •  - 42. otevřeno

#39 Jiří Štencek

Jiří Štencek

Závislák

• Member_50
  • 702 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2018 - 11:51

Kde se nám toulají naše putovní Trasery? Už delší dobu tady není žádná zpráva ani fotka..

#40 shotik

shotik

Závislák

• Member_50
  • 836 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Fortis, G-Shock, Apple, kolo

Publikováno 21.leden.2018 - 17:55

Ahoj. Dnes jsem je prebral od Batoo. Pozitri odjizdi na tyden na Island.

je: Fortis B-42 Official Cosmonauts --- Apple Watch 3 --- Casio G-Shock G-9000 --- Prim Sport 2 --- Pragotron na zdi

bylo: Seiko SKX009J --- Seiko SKX009K --- Seiko SNX111 --- Casio G-Shock G-7800 --- Steinhart Nav B-Uhr 44 --- Casio G-Shock DW-5600E --- Citizen Promaster Nighthawk BJ7010-59E

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:putovní hodinky, helveti, chronoshop, traser, traser tornado pro, recenze, helveti.cz