Přejít na obsah

První mechanické okolo 25k


Jochne

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

Obracím se na všechny s nezávaznou prosbou ohledně výběru prvních mechanických hodinek. Mám dostatek času na vybírání. Bohužel největším problémem při hledání je ten, že se mi zatím nic nelíbilo tak, abych se do nich zamiloval. Proto bych chtěl oslovit zkušenější člen fóra o případné návrhy jakým směrem se ubírat nebo alternativní návrhy.

 

Je mi 27 - obleky, košile ani jiné společenské oblečení nenosím. Mojí velkou zálibou jsou závodní pneumatiky a motor sporty, takže jsem pokukoval původně po chronech, ale tam se mi nezamlouvá malá sekundová ručička a velká sekundová ručička stopek, která je statická - rád sleduji chod klasické vteřinové ručičky. Z toho důvodu jsem se začal ubírat směrem "potápek", u kterých se mi velmi líbí luneta a tím na mě hodinky působí robustněji a výrazněji. Bohužel jsem asi moc vybíravý a u "potápek" se mi nelíbí velké tečky místo indexů. Hodinky bych rád na tahu, ale mám v plánu pořídit i řemen a gumu.

 

 

Požadavky

  • safír s antireflexem
  • WR100+
  • mechanický strojek
  • velikost 40-43 mm (obvod zápěstí 17,5 cm)

 

Zatím jsem vybral

 

Longines Hydroconquest 41mm - novýmodel 2017 má novější kalibr, ale hlavně velikost 44mm a to už je na mojí ruku asi moc (obrázky jsem si vypůjčil z Watchuseek a watchreviewsbymcv)

Jen mě mrzí, že nemají průhledné dýnko, i když je velmi pěkné. Není to sice potřeba, ale mají to být první automaty a pohled je to vskutku lahodný :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Je vidět, že nad tím přemýšlíš, což je dobře.

 

Zajímavé a neokoukané Archimede:

https://www.chronoshop.cz/sporttaucher-60/archimede-sporttaucher-steel-blue

 

Nebo Nové INOXy (dělají se různé barevné varianty)

https://www.chronoshop.cz/victorinox-inox-carbon/victorinox-inox-carbon

 

Nezatracoval bych ani ty HCčka...jejich velkou výhodou je likvidita, což se hodí, až tě přestanou bavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy, nečekal jsem tak rychlou odezvu a moc děkuji za návrhy. Určitě je spousta hodinek, které jsem nenašel a moc děkuji za snahu a pomoc. Níže bych rád uvedl své dojmy, nejsem moc vyzrálý a nedokážu tolik ocenit tu krásu různých hodinek jako ostatní. Jistě je můj výběr pro ostatní trochu zvláštní a snad nikoho neurazím.

 

Steinhart 500 - nádherná lumi i s lunetou, ale ty indexy jsou mi proti srsti, nemohu si pomoci

Hamilton Frogman - zase ty indexy a ten lock na korunku na mě působí tak nějak megalomanski

Seiko SBDC051 - indexy a tvar pouzdra se nelíbí, je takové nafouklé a pak se hodně zužuje

Victorinox I.N.O.X. Carbon - je to Quartz - zajímavý materiál, ale raději zůstanu a klasiky ocelové případně titanové pouzdro

 

Archimede SportTaucher - velmi zajímavé, jen bych pro sebe asi vybral v černém barevném provedení, ta modrá s oranžovou je na mě až moc výrazná, umístění korunky se mi také líbí, není tak časté. Malé mínus je však zapuštěný střed ciferníku a přijdou mi takové německy strohé v černém provedení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LHC nejsou špatný a ty Tagy bych taky zvážil.

Už jsem byl předběhnut s tipem na Glycine Combat Sub. Je jich hromada variant a jsou to kvalitní hodinky, co dobře sedí na ruce. Mám taky 17,5 cm.

Je tu dost podobných vláken, tak můžeš mrknout pro inspiraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sinn 104 - na ty jsem také koukal, ale nějak mi přijde, že se ke mě moc nehodí. Tvar ručiček mi také moc nelahodí

Glycine Combat Sub - u modelu s číslicemi na ciferníku mi vadí ta "koule" na minutové ručičce

 

Christopher Ward - díky moc za tip - projedu jejich modely :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Len pri LHC sú problém nožičky. Tie ich neskutočne zväčšujú.

 

Mňa ešte napadli Davosa Argonautic.

 

Ak by nemuseli byť nové veru TH Aquaracer by nemusela byť zlá volba. Teoreticky by sa dali zohnať aj Alpina Seastrong, ale skôr by som sa priklonil k TH.

 

Ak chceš nové tak by som sa asi priklonil k Tridentom od Warda, ale veru ťažké rozhodovanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Traser mě bohužel neuchvátil.

Davosa není špatná, ale také mě na nich nic neokouzlilo

Alpina mě je taková strohá a ničím mě nezaujala, ale jsou to pěkné hodinky

 

Christopher Ward - tak tady to začíná být dost vážné - dostávají mě ty detaily, trojzubec, vlnky na ciferníku wau je to nádherný kousek a tedy druhý kandidát. Přiznám se, že se mi líbí více jak Longines HC :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...