Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Junkers nebo Zeppelin (auto)?

Junkers Zeppelin automaty levné retro oblekovky

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Sáčok

Sáčok

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Omega, Certina, Hamilton, Junkers, Tissot, Festina, Timex

Publikováno 14.listopad.2017 - 16:21

Čauko-kakauko, 

sháním do své sbírky levné retro-letecko-vojenské oblekovky (ideálně automaty + skeletony) a vylučovací metodou jsem došel k modelům značek Junkers a Zeppelin. Předem se ospravedlňuji, jestli jsem to měl hodit spíš k čínám, no pokud vím, oboje mají označení Made in Germany, tak to házím sem.

Co se týče Junkersů, jedná se o model Dessau 1926 Flatline

https://www.timestor...-Flatline-38196

a co se týče Zeppelinů, tak LZ 127 GRAF

https://www.timestor...-Zeppelin-42297

Jak vidíte, ty modely jsou si opravdu hooodně podobné, nejdřív jsem byl rozhodnutý pro Junkersy, no na Zeppelinech se mi víc líbí jednoduchost a přehlednost indexům, no třeba řemínek vypadá lacině, tak nevím. Chtěl bych se proto zeptat vás, jaké máte s těmito značkami zkušenosti a který model byste zvolili a proč. Uvítám i případné alternativy, tentokrát je ale rozpočet napjatý jak babiččiny spoďáry a přes těch 8000 opravdu nemohu jít.

Díky!

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Sáčok: 14.listopad.2017 - 16:26

• 0

#2 Hans Gruber

Hans Gruber

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 90 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 14.listopad.2017 - 18:53

Pro mě byla značka Zeppelin donedávna neznámá, určitě bych o ní neuvažoval. Asi před měsícem se mi naskytla dobrá koupě hodinek Zeppelin 7350 a jsem nadšený. Když nebudu básnit o Etě 2824-2, tak zpracování a celkový dojem z hodinek mě opravdu překvapil! Viděl jsem i nějaký dámský quartz model a vypadal velice hezky. Když se většiny lidí zeptáš jestli Junkers nebo Zeppelin většina ti asi řekne Junkers, jsou tak nějak známější. Ale asi záleží na modelu - Zeppelin můžeš mít quartz za 4000 nebo automat za 70 000 Kč. Pokud si z Prahy běž se na ně fyzicky podívat...

V obou hodinkách, mezi kterýma vybíráš by měla tikat miyota 82S5, podle mě jsou ty hodinky uplně stejné a výběr je jen otázka vkusu :D 

• 0

#3 Sáčok

Sáčok

Začátečník

• Members
  • 22 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Omega, Certina, Hamilton, Junkers, Tissot, Festina, Timex

Publikováno 14.listopad.2017 - 20:24

Díky za odpověď! Také to tak cítím, třeba i na webu/youtube se většinou mluví o Junkersech a ne o Zeppelinech. A ten strojek by měl být stejný.
  • 0

#4 Jirka19

Jirka19

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 404 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kladno

Publikováno 1.únor.2018 - 16:19

Junkers i Zeppelin vyrábí stejná firma (německá firma Pointtec) a obě značky nabízí modely s širokou škálou strojků - od Miyoty po Valjoux 7753 s certifikací chronometru Glashütte, to se mi osobně na těch značkách líbí, že si každý může vybrat z hodně široké cenové nabídky při zachování podobného designu (jak už tu padlo). Ten Zeppelin mi obecně přijde víc retro než Junkers, to už pak záleží pouze na osobním vkusu:-) Kvalita těch značek je zcela srovnatelná, protože jak už jsem psal, výrobce je stejný a u obou platí, že zpracování je povedené. Jinak oba modely, které jsi měl v úvodním příspěvku vlákna jsou bohužel dlouhodobě nedostupné :-( Nicméně objednat by šel například hodně podobný model Junkers 6360-4 https://www.helveti.cz/junkers-6360-4 , případně u toho Zeppelinu je podobná alternativa model 7666-1 https://www.helveti.cz/zeppelin-7666-1, ten také objednat lze. Co se týče strojků, tak ve všech modelech(Zeppelin i Junkers), o kterých zde byla řeč, je Miyota 82S5, takže tam je to skutečně stejné;-) V případě dotazů napiš klidně sz;-)

• 0

www.helveti.cz

#5 DavidC3

DavidC3

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 264 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín
  • Fanoušek značky:Hodinky... SOU Polná

Publikováno 1.únor.2018 - 18:26

Já mam Junkers 6616 poslední edici kde je mechanický "Poljot 3133" a jsou super..  není čeho se bát a i ta Miyoa je v pohodě..

Přiložený soubor (y)

• 0

Čas jsou prý peníze... ale já chci jen zdraví :-)
--------------------------------------------------------
Junkers chronograph 3133 kalibr Pojlot /// Zeppelin 7680 /// Wenger Seaforce 200M /// SEIKO SRPA01K1 /// Olympia Milenium  Swiss  ETA 2824

#6 Marhi

Marhi

Marhi

• Member_50
  • 862 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:v prvním patře
  • Fanoušek značky:eberhard, Sinn a strejda Laco. Také fandím štajnům za přínos pro nemajetné uživatele.

Publikováno 1.únor.2018 - 19:08

Čauko-kakauko, 

sháním do své sbírky levné retro-letecko-vojenské oblekovky (ideálně automaty + skeletony) a vylučovací metodou jsem došel k modelům značek Junkers a Zeppelin. Předem se ospravedlňuji, jestli jsem to měl hodit spíš k čínám, no pokud vím, oboje mají označení Made in Germany, tak to házím sem.

Co se týče Junkersů, jedná se o model Dessau 1926 Flatline

https://www.timestor...-Flatline-38196

a co se týče Zeppelinů, tak LZ 127 GRAF

https://www.timestor...-Zeppelin-42297

Jak vidíte, ty modely jsou si opravdu hooodně podobné, nejdřív jsem byl rozhodnutý pro Junkersy, no na Zeppelinech se mi víc líbí jednoduchost a přehlednost indexům, no třeba řemínek vypadá lacině, tak nevím. Chtěl bych se proto zeptat vás, jaké máte s těmito značkami zkušenosti a který model byste zvolili a proč. Uvítám i případné alternativy, tentokrát je ale rozpočet napjatý jak babiččiny spoďáry a přes těch 8000 opravdu nemohu jít.

Díky!

Zdar, pominu-li to oslovení první pomocné,  tak to co hledáš je prostě nesmysl.  Žádné retro vojenské hodinky nemaj průhled na setrvačku. To je takovej čínskej aušuš,  a skeleton ani omylem.

Do osmi tis.  skus třeba něco od Laco 

Nutné je si uvědomit, že to co odlišovalo běžné modely k nošení od voj.  či leteckých, byla luminace.  Která se u některých modelů,  dělala i dodatečně.

Jsem přesvědčen že do ismi tis.  se dá pořídit i něco mnohem výše kvalitou i historickým odkazem než jen něco, co se jmenuje jako letadlo a vzducholoď.

Zkus nejdřív firmu Lacher, pokud tě nabídka neuspokojí,  snad nějaký low end Hamilton,  Certina.  Ale tam už vařím z vody.

• 0

In vino veritas

#7 Alex3798

Alex3798

Začátečník

• Members
  • 28 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Orient, Seiko, Omega

Publikováno 20.červenec.2018 - 12:17

Měl jsem v ruce (resp na ruce:) LZ 127 GRa a vážně působily velice elegantně a i řemínek nevypadal špatně. Navíc působí velice přehledně. Za stávající cenu bych do nich šel.. nedávno jsme jedny viděl i v inzerci na marketplace na FB.  

• 0

„Jednoho dne se probudíš a zjistíš, že už ti nezůstal žádný čas na to, abys dělal věci, které jsi vždycky chtěl dělat. Dělej je TEĎ.“  (Paulo Coelho)

V současnosti prodávám: Orient Howard FAC05007D

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:Junkers, Zeppelin, automaty, levné, retro, oblekovky