Přejít na obsah

Roskopf patent prosím o pomoc


KRA.M

Doporučené příspěvky

Dobrý den přeji.

Zdědil jsem cibulove hodinky po pradědovi, dědovi a teď mi je dal otec..

Zajímalo by mne jestli je vubec možné zhruba zjistit stáří takových hodinek?

Co se týče strojku a natahování tak se mi jevi v pořádku snad jen že za prvni hodinu co jsem je poprve natáhnul se spozdily o 3 minuty ale po 6 hodinach to bylo jen 5 minut. Všiml jsem si že po sundaní zadního víčka je tam jakási ručička se stupnici na kterou vede velice jemná pružinka tak jsem si říkal jestli by to nestačilo jen seřídit třeba..

Je docela šílené že jsou slyšet v celé místnosti a to dokonce i při poslechu hudby. To je super :-D

Děkuji za jakoukoliv Radu

post-61048-0-85494500-1511103460_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to vyčištění a promazání u hodináře považuju za nezbytné, jinak můžeš seřizovat pořád a stejně půjou jak je zrovna napadne. A ani pak to nebude žádná sláva, jsou prostě stavěné na trochu jiné představy o čase, než jsme zvyklí dnes.

A přibližné stáří se dá zjistit snadno, protože o téhle značce je na internetu informací snad nejvíc. Prostě to jen zadáš do vyhladávače a určitě něco zjistíš. A pak se s námi o informace poděl, ať jsme i my chytřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkou slávu nečekej, je to levná lidovka takže hodnota je spíš citová. Seřizování je možné tou regulační ručkou, směrem k A to zrychluje, směrem k R zpomaluje. Ale takhle velká odchylka je způsobená znečištěním a zatuhlým olejem a nejspíš i opotřebením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za tak rychlé odpovědi. Vyčistit a promazat je určitě necham ono stejně je budu bravat jen k obleku na společenské akce takže pokud se mi za večer spozdí i kdyby o ty 4 minuty tak je to pořád v poho si řikám.

Podle čeho jde poznat že to je ta lidova levnější varianta ne že by se tim pro mně timhle zjištěním něco změnilo ale ze zvědavosti?

A čistě nahodou tip na nejakého šikovného hodináře z okolí F-M?

 

Jo a když jsme počítali stáří tak jsme se dostali minymálně před 1900.

Upraveno uživatelem KRA.M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kus historie a hlavně rodinné historie, to je nejcennějí, ale takhle rozbitý ciferník k obleku?

Pro takové použití bych ciferník nechal vyměnit (ten původní si samosebou schovat) a hodinky pečlivě naleštil.

Tak jako gentleman v obleku nemůže mít zašlé a špinavé boty, nemůže mít ani zašlé a rozbité hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo rozbity je ale zase na druhou stranu je to originál a jde vidět že mají něco za sebou. Vyčistit a promazat je určitě nechám. Dneska budu vědět jestli budu mit i ND. Hlavně bych chtěl vyřešit přední sklíčko podle mně to je vyřešeno nějakou plastovou náhradou co je pokroucene a vypadává a taky je praskla ta seřizovací ručička ze zadu na strojku. Ta sice drží na místě ale kdo ví. Po těch dvou dnesk se zpoždění stahlo na dvě minuty. Natažené vydrží přes 24 hodin bez zpožděni tak si řikam že aspon mechanicky jsou jakš takš v pohode což mne těší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...