Přejít na obsah

Khaki Field Mechanical Nodate


Ohm-Aztec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 202
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Kluci, to pouzdro je pískovaný nebo broušený? Jde mi o to, že jsem měl v ruce model Hamiltonů, který byl pískovaný, myšleno jako nástřik nebo jako šedé DLC a na hranách se to časem olešťovalo, tak mne zajímá ta povrchová úprava ohledně dlouhodobější životnosti. Moc děkuju za případné info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, wr je 50....trochu nechápu tu myšlenku s oleštěním- chápu to tak, že je pouzdro klasicky opískovaný (žádnej nástřik ala PVD, DLC). Je jasný, že v dlouhodobým horizontu se částečně oleští jakejkoliv povrch (pískovanej nebo broušenej), při normálním nošení bych se toho ale nebál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je že mi tyto hodinky dělají zmatek v tom co chci a co nechci. Je to jako mít dvě manželky tři milenky a koukat po susedovic dceři.

Je to tak matoucí. Myslel jsem že vím co chci a žiju spokojené monogamní hodinkové manželství a pak přijde tahle coura v retro hadrech a já nevím co dál.

 

Koukal jsem léta po těch s datem ale vadilo mi tam to datum protože budou nošeny nepravidelně. Ruční nátah bez data ideál. Dýnko bez trapnýho průzoru na standartní ETA mi taky sedí. Zkrátka žádný si hraní na luxus ale kousek plechu se spolehlivým strojkem od firmy co má nějakou historii image a byla i ve filmu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, wr je 50....trochu nechápu tu myšlenku s oleštěním- chápu to tak, že je pouzdro klasicky opískovaný (žádnej nástřik ala PVD, DLC). Je jasný, že v dlouhodobým horizontu se částečně oleští jakejkoliv povrch (pískovanej nebo broušenej), při normálním nošení bych se toho ale nebál

Viděl jsem používané Hamiltony, které měly origo tah a byl pískovaný stejně jako pouzdro. A na hranách tahu už prosvítal leštěný kov, jako když častým nošením oleštíte PVD na určitých místech. Proto beru pískování jako povrchovou úpravu. Na rozdíl od broušení se pískování moc jednoduše opravit nedá, pokud se nepletu. Kolega ten tah docela střídal s řemeny a nešlo o jediné hodinky, takže mi rychlost opotřebení na dobu, po kterou je měl, přišla docela krátká. Já osobní zkušenost s dlouhodobou odolností pískováním nemám, tak proto se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jak tu někdo psal že datum je přínos souhlasím ale jen u hlavních hodinek na daily nošení. Pokud hledám hodinky na víkend či do lesa a na ryby je datum otravné takže buď HEQ a neřešit nic nebo ruční nátah bez data a nastavit jen čas a jít.

 

Mimoto teda čumím od rána do večera do mobilu a počítače a mám pomalu pocit že méně informací je mi lahodnější:-)

Upraveno uživatelem JMK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem používané Hamiltony, které měly origo tah a byl pískovaný stejně jako pouzdro. A na hranách tahu už prosvítal leštěný kov, jako když častým nošením oleštíte PVD na určitých místech. Proto beru pískování jako povrchovou úpravu. Na rozdíl od broušení se pískování moc jednoduše opravit nedá, pokud se nepletu. Kolega ten tah docela střídal s řemeny a nešlo o jediné hodinky, takže mi rychlost opotřebení na dobu, po kterou je měl, přišla docela krátká. Já osobní zkušenost s dlouhodobou odolností pískováním nemám, tak proto se ptám.

Zajímavý info, vždycky mi pískování přišlo jako nejodolnější a nejpraktičtější úprava. Každopádně u pouzdra bych se toho pořád nějak zásadně nebál. S případnou opravou máš určitě pravdu, tam už to bude složitější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chjo, taky mi poslední dobou vrtají hlavou. Mám ty s datem a je fakt, že datumu bych se klidně u tohoto typu hodinek zbavil. Jen se bojím, zda naživo tyto noudejty nemají ten cifr s většíma číslama moc "busy". Ten font číslic se mi jinak u těch mých líbí. Tak nevím, vyměnit, nevyměnit... Jinak jsem koukal na produktové fotky na ofiko stránkách a docela mě zarazilo, že to pouzdro není úplně stejný, zejména sklon nožiček dole je u těch date šikmý a nodate rovný... pak jsem ale koukl na fotku těch svých a mám ty nožky taky rovné, tak nevím. Je to taková blbost, ale koplo mě to do očí.post-32970-1519661613,34.jpg

post-32970-0-21496600-1519661436_thumb.png

post-32970-0-49303000-1519661448_thumb.png

Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se ty nový nodejty fest líbí. A k tomu pískovanému provedení ... dělal mi to vloni Valis na SKX007, takže udělat to znovu není žádný problém :)

To asi není, ale pískovat ocelové hodinky a přepískovat jiné, které už pískované byly tak, aby to vypadalo, bude asi docela pracné, myslím přípravu před pískováním a "odstranění" původního pískování. Ptám se proto, že mi nejde o tyto nové Hamiltony, ale mohu mít starší verzi jiného modelu a tam je pískovaný tah, který bude trpět víc než pouzdro hodinek. Tak abych nebyl po čase nepříjemně překvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi není, ale pískovat ocelové hodinky a přepískovat jiné, které už pískované byly tak, aby to vypadalo, bude asi docela pracné, myslím přípravu před pískováním a "odstranění" původního pískování. Ptám se proto, že mi nejde o tyto nové Hamiltony, ale mohu mít starší verzi jiného modelu a tam je pískovaný tah, který bude trpět víc než pouzdro hodinek. Tak abych nebyl po čase nepříjemně překvapen.

Tak asi to staré nemusíš odstraňovat, ne ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chjo, taky mi poslední dobou vrtají hlavou. Mám ty s datem a je fakt, že datumu bych se klidně u tohoto typu hodinek zbavil. Jen se bojím, zda naživo tyto noudejty nemají ten cifr s většíma číslama moc "busy". Ten font číslic se mi jinak u těch mých líbí. Tak nevím, vyměnit, nevyměnit... Jinak jsem koukal na produktové fotky na ofiko stránkách a docela mě zarazilo, že to pouzdro není úplně stejný, zejména sklon nožiček dole je u těch date šikmý a nodate rovný... pak jsem ale koukl na fotku těch svých a mám ty nožky taky rovné, tak nevím. Je to taková blbost, ale koplo mě to do očí.attachicon.gif IMG_4969.JPG

Myslím, že na té produktové fotce mají chybu. Nožky mají být useknuté. Přikládám další fotky Hamiltonu.

Povidláčku je to těžký, oboje jsou moc pěkný. Na obhajobu těch tvých, působí na mě víc dospěle a vypadají větší. Ty tlusté indexy a fonty na nových je zmenšují a trochu mi připomínají dětské ilustrace.

Pokud to jinak nepůjde, kup druhé do komba. A pak dlouho přemýšlet, zda vůbec nějaké prodat. Já myslím, že neprodat ;)

post-24638-0-11808500-1519671890_thumb.jpg

post-24638-0-43547900-1519671898_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...