Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

VAGENARI for panerai

panerai

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 2 192 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Panerai, Rolex, Tudor, Omega

Publikováno 23.listopad.2017 - 21:09

Ahoj Pamisté, našel sem na webu kaučuky VAGENARI, asi neco jako  konkurence rubber B, ale neznám nikoho kdo by o tom něco bližšího věděl a tak se chci zeptat zde. Samozřejmě rozdíl v ceně oproti B je dost, ale zase proč to nezkusit, u B už se hodně platí za značku. Díky za info a přeji fajn večer. Lukáš

https://www.vagenari...il.php?ProId=15

#2 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 423 příspěvků(y)

Publikováno 24.listopad.2017 - 01:42

Škoda že ten Vágen není "Round-cut" á la RubberB (který dokáže "bachraté" PAM skutečně designově pozvednout), ale jen jedna z mnoha napodobenin už v originále hnusného gumáka, jakých na Aliexpresu najdeš desítky...  :thumbsdown_anim:

Toto je originál plandající guma - od odkazovaného klonu se liší jen nápisem; Kvůli obludné mezeře mezi volnými válcovitými konci tahu a vysokým oblým tělem hodinek to i na jinak celkem tlustém zápěstí vypadá nepatřičně, protože řemen vypadá jako by od hodinek směřoval rovnou dolů...
IMG_1251.jpg

Toto je RubberB - všimni si plynulého napojení tahu na nožky a tělo, díky kterému se ta nacackaná námořní mina subjektivně sníží o dobrého půl centimetru - a jako bonus to celé mnohem líp sedí na ruce...  :speak_cool:
IMG_0782.jpg

Na tlustých modelech IMHO vypadají líp už jenom geniální Round-Cut kožky od mistra RC3 - ale ty se pochopitelně nehodí brát do vody...

IMG_1163.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Radek124: 24.listopad.2017 - 02:00

#3 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 553 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 24.listopad.2017 - 07:22

Hm, me se to nelíbí. Ani RubberB ani ty kůže od RC3. Mnohem vic mi tam pasuji ty ploché kaucuky a hlavně ploché jednoduché řemeny. Vypadá to pak vic vintage. Takže kazdej to ma jinak.

#4 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 2 192 příspěvků(y)

Publikováno 24.listopad.2017 - 08:04

Děkuju hoši, mě se právě líbí jak B pasuje až k těm nožkám a působí to takovým plnějšim dojmem;-) Je pravda že ten originální kaučuk mi přijde spíš takovej jakože “servisní”, nemůžu si pomoct. Ale dávat 250 Dolců za ten B mi přijde taky trošku moc..

#5 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 423 příspěvků(y)

Publikováno 24.listopad.2017 - 15:41

2Frantik: Máš recht že třeba na "plochých" Radiomirech 1940 (a nebo jiných tenčích modelech) si taky nic jiného než tenké ploché řemeny moc představit nedovedu. Ale zrovna k baculatým pouzdrům 1950 (viz tikzotovy "flájbeky") tyhle extra vycpané řemeny naživo sednou opravdu parádně. Fotky výše ber jenom orientačně, jako porovnání s nevkusně profilovaným origo gumákem - ale až někdy v Praze potkáš třeba Conrada a nebo Maxxiho, uvidíš že "naživo" (a nebo ještě lépe na vlastní pracce) jsou vypasené Panerai na RubberB nebo RC3 úplně o něčem jiném... 

PS: RubberB má jenom jednu nepříjemnou vlastnost - a to že se musí dopasovat k pouzdru bez trubiček, takže nasazování/sundávání je hlavně napoprvé docela porod  :sweatdrop:

#6 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 2 192 příspěvků(y)

Publikováno 24.listopad.2017 - 15:52

Děkuju moc za osvětu, Radku už jsem pevně rozhodnutý a rubber určitě beru nadělím si ho k Vánocům. Od Rc3 chci nechat udělat něco na buckle, kterej sem koupil a mam tád preklápěčky, jsou pohodlnější apropo dělá to i rubberB na buckle nebo jen klasika trnovka? Nevíš? No a to nasazení na hodiny pro mě bude stoprocentně porod protože já se svýma prackama mám problém téměř s čímkoli

#7 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 14 553 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 24.listopad.2017 - 18:26

2Frantik: Máš recht že třeba na "plochých" Radiomirech 1940 (a nebo jiných tenčích modelech) si taky nic jiného než tenké ploché řemeny moc představit nedovedu. Ale zrovna k baculatým pouzdrům 1950 (viz tikzotovy "flájbeky") tyhle extra vycpané řemeny naživo sednou opravdu parádně. Fotky výše ber jenom orientačně, jako porovnání s nevkusně profilovaným origo gumákem - ale až někdy v Praze potkáš třeba Conrada a nebo Maxxiho, uvidíš že "naživo" (a nebo ještě lépe na vlastní pracce) jsou vypasené Panerai na RubberB nebo RC3 úplně o něčem jiném...

PS: RubberB má jenom jednu nepříjemnou vlastnost - a to že se musí dopasovat k pouzdru bez trubiček, takže nasazování/sundávání je hlavně napoprvé docela porod :sweatdrop:

Ja ty buclaty řemeny viděl a i je měl. Ale nejí to ono. I k 312 jsem musel mít plochej vintage a nejlépe hnedej. A taky prositej pořádným stehem, takže ani řemeny od Martu mi k tomu nesedí. Ale je to jen o pohledu a co se komu líbí, žádná norma na to není.
Třeba zase na Breitling nejdou plochy řemeny a musí být bombirovany.

Tento příspěvek byl upraven od Frantik: 24.listopad.2017 - 18:26

#8 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 2 192 příspěvků(y)

Publikováno 24.listopad.2017 - 18:33

Je to tak a né jinak, každému se to líbí trochu jinak a vo tom to je;-))) Ještě mám na vás dotaz, kde na jakým e-shopu se dá rubber B koupit abych to nemusel posílat z usa? Víte někdo? Děkuju moc . L

#9 Radek124

Radek124

Mr Creosote

• Member_50
  • 4 423 příspěvků(y)

Publikováno 25.listopad.2017 - 05:42

Evropští prodejci RubberB by měli být zde, je otázka jestli se to vyplatí (já nakupoval "z druhé ruky"), dodává se jednotné provedení s jejich sponou.  

Upozorňuju že na klasické 22mm překlopky bývá RubberB příliš silný a tuhý, zatímco Panerai motýlovka se na rozdíl od jiných řešení montuje atypicky přes rozšířený  (do obou stran cca milimetr) výsek na jazýček - zkoušel jsem obojí a po pár dnech se s úlevou vrátil ke klasice. Upřímně, dodnes jsem nepotkal blbější konstrukci spony, ať už kvůli vznikajícím vůlím při zapínání, tendenci k povolování tyčky jazýčku a nebo tlačení toho vysokého hranatého bazmeku do zápěstí... :thumbsdown_anim:  

#10 tikzot

tikzot

Megazávislák

• Member_50
  • 2 192 příspěvků(y)

Publikováno 25.listopad.2017 - 08:01

Děkuju moc, tydlety obchody na jejich stránkách jsem taky našel, spíš jsem měl na mysli nějakej fakt jakože eshop ale zatím hledám dost marně. Na fóru poptávám také klidně z druhé ruky, ale odpovědi zero

#11 stando

stando

PAM FOREVER

• Member_50
  • 1 608 příspěvků(y)
  • Bydlí:Trnava

Publikováno 1.prosinec.2017 - 12:41

Za mna uplny suhlas z Frantom, poriadna hnusna stara koza z poriadnym prešitím....ked ste aj vintážne smrdí, tak je to len plus :)

Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:panerai