Přejít na obsah

VAGENARI for panerai


tikzot

Doporučené příspěvky

Ahoj Pamisté, našel sem na webu kaučuky VAGENARI, asi neco jako  konkurence rubber B, ale neznám nikoho kdo by o tom něco bližšího věděl a tak se chci zeptat zde. Samozřejmě rozdíl v ceně oproti B je dost, ale zase proč to nezkusit, u B už se hodně platí za značku. Díky za info a přeji fajn večer. Lukáš

 

https://www.vagenari.com/products-detail.php?ProId=15

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že ten Vágen není "Round-cut" á la RubberB (který dokáže "bachraté" PAM skutečně designově pozvednout), ale jen jedna z mnoha napodobenin už v originále hnusného gumáka, jakých na Aliexpresu najdeš desítky...  :thumbsdown_anim:

 
Toto je originál plandající guma - od odkazovaného klonu se liší jen nápisem; Kvůli obludné mezeře mezi volnými válcovitými konci tahu a vysokým oblým tělem hodinek to i na jinak celkem tlustém zápěstí vypadá nepatřičně, protože řemen vypadá jako by od hodinek směřoval rovnou dolů...
msg-18308-0-49395400-1473364094_thumb.jpg
 
Toto je RubberB - všimni si plynulého napojení tahu na nožky a tělo, díky kterému se ta nacackaná námořní mina subjektivně sníží o dobrého půl centimetru - a jako bonus to celé mnohem líp sedí na ruce...  :speak_cool:
post-18308-0-41896300-1466531904_thumb.jpg

 

Na tlustých modelech IMHO vypadají líp už jenom geniální Round-Cut kožky od mistra RC3 - ale ty se pochopitelně nehodí brát do vody...

post-18308-0-90678700-1471106094_thumb.jpg

 

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju hoši, mě se právě líbí jak B pasuje až k těm nožkám a působí to takovým plnějšim dojmem;-) Je pravda že ten originální kaučuk mi přijde spíš takovej jakože ?servisní?, nemůžu si pomoct. Ale dávat 250 Dolců za ten B mi přijde taky trošku moc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Frantik: Máš recht že třeba na "plochých" Radiomirech 1940 (a nebo jiných tenčích modelech) si taky nic jiného než tenké ploché řemeny moc představit nedovedu. Ale zrovna k baculatým pouzdrům 1950 (viz tikzotovy "flájbeky") tyhle extra vycpané řemeny naživo sednou opravdu parádně. Fotky výše ber jenom orientačně, jako porovnání s nevkusně profilovaným origo gumákem - ale až někdy v Praze potkáš třeba Conrada a nebo Maxxiho, uvidíš že "naživo" (a nebo ještě lépe na vlastní pracce) jsou vypasené Panerai na RubberB nebo RC3 úplně o něčem jiném... 

 

PS: RubberB má jenom jednu nepříjemnou vlastnost - a to že se musí dopasovat k pouzdru bez trubiček, takže nasazování/sundávání je hlavně napoprvé docela porod  :sweatdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju moc za osvětu, Radku už jsem pevně rozhodnutý a rubber určitě beru nadělím si ho k Vánocům. Od Rc3 chci nechat udělat něco na buckle, kterej sem koupil a mam tád preklápěčky, jsou pohodlnější apropo dělá to i rubberB na buckle nebo jen klasika trnovka? Nevíš? No a to nasazení na hodiny pro mě bude stoprocentně porod protože já se svýma prackama mám problém téměř s čímkoli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Frantik: Máš recht že třeba na "plochých" Radiomirech 1940 (a nebo jiných tenčích modelech) si taky nic jiného než tenké ploché řemeny moc představit nedovedu. Ale zrovna k baculatým pouzdrům 1950 (viz tikzotovy "flájbeky") tyhle extra vycpané řemeny naživo sednou opravdu parádně. Fotky výše ber jenom orientačně, jako porovnání s nevkusně profilovaným origo gumákem - ale až někdy v Praze potkáš třeba Conrada a nebo Maxxiho, uvidíš že "naživo" (a nebo ještě lépe na vlastní pracce) jsou vypasené Panerai na RubberB nebo RC3 úplně o něčem jiném...

 

PS: RubberB má jenom jednu nepříjemnou vlastnost - a to že se musí dopasovat k pouzdru bez trubiček, takže nasazování/sundávání je hlavně napoprvé docela porod :sweatdrop:

Ja ty buclaty řemeny viděl a i je měl. Ale nejí to ono. I k 312 jsem musel mít plochej vintage a nejlépe hnedej. A taky prositej pořádným stehem, takže ani řemeny od Martu mi k tomu nesedí. Ale je to jen o pohledu a co se komu líbí, žádná norma na to není.

Třeba zase na Breitling nejdou plochy řemeny a musí být bombirovany.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evropští prodejci RubberB by měli být zde, je otázka jestli se to vyplatí (já nakupoval "z druhé ruky"), dodává se jednotné provedení s jejich sponou.  

Upozorňuju že na klasické 22mm překlopky bývá RubberB příliš silný a tuhý, zatímco Panerai motýlovka se na rozdíl od jiných řešení montuje atypicky přes rozšířený  (do obou stran cca milimetr) výsek na jazýček - zkoušel jsem obojí a po pár dnech se s úlevou vrátil ke klasice. Upřímně, dodnes jsem nepotkal blbější konstrukci spony, ať už kvůli vznikajícím vůlím při zapínání, tendenci k povolování tyčky jazýčku a nebo tlačení toho vysokého hranatého bazmeku do zápěstí... :thumbsdown_anim:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...