Přejít na obsah

Jak zjistit směr nátahu?


croce

Doporučené příspěvky

Jak zjistit směr nátahu u automatů? Mám vícero hodinek automatickým nátahem, Mám také box, který hodinky natahuje, ale vím, že každé mají jiný směr. Některé doleva některé doprava... Nevíte někdo o nějaký stránce kde se dočzu které hodinky se jak natahují? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy jestli sem vedle tak mě opravte.  Si myslím že eta je v drtivé většině oboustranná.  Jednodušší bude napsat co vlastníš.  Pokud nechceš přímo psát značky tak napiš strojky.  Předpokládám že víc jak deset jich nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Mě by to zajímalo taky. K prvním mechanikám "obyč." Seiko 5 (7836A, pomocí korunky se nedají natáhnout) plánuju další. Tak jsem pořídíl z druhé ruky vrtič s tím, že jedny budou v něm a druhé na ruce a obráceně. Zjistil jsem však, že ty pětky se v něm prostě nenatáhnou. Tak šel vrtič z domu a já nevím, jak to vyřešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt nutné je natahovat, když se nenosí?

Máš pravdu,  i já je nechám zastavit.

Nicméně k meritu věci, jestli se nepletu,  tak pokud se nepořídí ten nelevnější vrtič,  tak je možnost nastavit to vrtění.  Tam i zpět.  Někdo psal osumstet tam i zpět.  A pokud to nefunguje, tak bych se přikláněl k problému založení hodinek.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt nutné je natahovat, když se nenosí?

Ano, je to lepší kvůli mazání apod. Je tu na to spousta vláken a spousta stejných a protichůdných názorů. Já to mám od několika hodinářů. Není to nezbytné, ale prý je to lepší, než když hodinky většinou stojí. Ale tady spíš půjde o to, mít hodinky nařízené a připravené, i když je momentálně nenosím a náhle se rozhodnu si je vzít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S některými strojky Seiko, pokud si pamatuji, byl problém s nátahem ve vrtiči, pokud v něm ležely na zádech. Seiko potřebuje, aby hodinky byly pod úhlem, nebo "na stojáka". Řešilo se to už mnohokrát na zahraničních fórech...

Přesně tak, kalibry od Seika potřebují kolmé uložení ve vrtiči, pokud jsou jen pod úhlem 45 stupňů, většinou se nenatáhnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani bys nevyvrátil, protože stejně tak se dá napsat, že u hodinek v chodu se opotřebovává soukolí a spoustu dalších argumentů pro a proti. Nicméně u Seika s kalibrem 7Sxx asi nemá význam řešit ani mazání a ani opotřebení, protože je to spotřebka za pár peněz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jenom několikrát v praxi ověřeno... :lol2:

No to určitě. Když vytáhnu svoje Prim, co cca 50 let jenom leží, tak je natáhnu a normálně jdou s přesností do půlminuty denně. Skutečně nevím, proč bych měl po celou tu dobu hoblovat strojek kvůli mazání :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen řečnická otázka. Pokud budu mít dvoje stejný automaty, jedny budou tři roky normálně chodit a druhý budou tři roky stát bez hnutí, který budou mít přesnější chod a potřebovat dřív servis? Já bych dal přednost těm aktivním, můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani bys nevyvrátil, protože stejně tak se dá napsat, že u hodinek v chodu se opotřebovává soukolí a spoustu dalších argumentů pro a proti. Nicméně u Seika s kalibrem 7Sxx asi nemá význam řešit ani mazání a ani opotřebení, protože je to spotřebka za pár peněz :)

Ale tak to se shodneme, dokonce jsem i za, winder nepoužívat, pokud mám ještě několikery jiné hodinky, vč. bateriových či solar. Mně šlo jen o tu pozici při nátahu Seiko kalibrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...