Přejít na obsah

Prosba o pomoc - sklíčko


plinha

Doporučené příspěvky

Kluci zdravím, mám dotaz, nebo spíš volání o pomoc. Odnesl jsem k hodináři na Stochově staré tříplášťové hodinky, aby je  vyčistil, doplnil jim rámeček na sklíčko a dodal sklíčko (tvrdil ze začátku, že to není problém). Já jsem nijak neřešil kvalitu oprav, hodinky jsem kdysi od kohosi dostal a nějak jsem na nich nelpěl (na rozdíl od dědových Omeg). Na těhle se mi líbilo ruční rytí (výzdoba) a tak se mi jich zželelo a ty prachy jsem do opravy dal. Zdá se, že je hodinář sice dal do jakéhosi stavu, rámeček také dodal, teď ale tvrdí, že sklíčko do tříplášťovek je problém, že vyzkoušel plastové, i objednané skleněné, ale ani jedno tam nejde. Nevíte, kde bych se ke sklíčku do tříplášťovek mohl dopátrat? Teď, když už chodí, ciferníček mají dobrý (bez kazů), by mi bylo líto, je nechat neúplné. Díky za rady.... Petr

 

 

P. S. : přidávám fotku, jak vypadaly předtím, než jsem je odnesl k hodináři....

post-2970-0-13377600-1512071342_thumb.jpg

Upraveno uživatelem plinha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S takovými sklíčky bývá problém, no. Plášť hodinek může být pomačkaný, pravděpodobné je i to, že rámeček z jiných hodinek má jiný tvar/výšku a sklo už se tam nevejde. Já bych tohle dělat nechtěl, sklíčka jsou drahá a když ho objednáš a ono tam pak nejde, tak co s ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky, je nějaké jiné řešení, než sklíčko? Myslím plexisklo atd? Hodinky jsou vyčištěny, i tu vteřinovou ručičku hodinář dodal. Netrvám na sklíčku, třeba i nějakou umělou hmotu, jen aby byly alespoň trochu kompletní. Až je příští týden přinesu, nafotím je, abyste viděli tu nádhernou rytinu, která mi učarovala....Hodinář tvrdil, že mohou být tak sto padesát let staré (asi má pravdu, v dědových  Omegách z roku 1911 ten stroj už vypadá úplně jinak). Všem předem dík za jakýkoliv nápad.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj já tyhle skla řežu s plastu . Ale už se mi taky stalo, že se tam nevešlo.  A když je tam jiný ráfek, těžko říct, jestli by to šlo   Jirka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak na skla mám jednoho chlapíka co je dělá , ale musí se mu poslat pouzdro bez stroje. Trvá to jak kdy. A cena je cca s poštovným tam a zpět do kapesních větších cca 470,- bez jakékoliv přirážky . Jsou i levnější. Je to individální.Jestli má na 3 plášťovky těžko říct. Taky mám pár starých nových  skel ale, většinou rozměry, co jsou potřeba, jsou už pryč, ale v plastu mám skoro všechno . a když ne, nechám to vyrobit. Tak asi tak.

Upraveno uživatelem Jiří9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Jiřího9 ahoj, mohu ti tedy někdy příští týden hodinky poslat a že by ses na to podíval, potom bychom se dohodli třeba formou e-mailů jak dál? Jak jsem psal, když už jsem do nich investoval prachy a usilí, tak ať trochu vypadaj. Jestli to bude sklo, nebo plast, to už neřeším..... :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...