Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

SEIKO x CITIZEN

SOLAR vs. ECO-DRIVE

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Roi001

Roi001

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 20:51

Myslím, že safír s titanem možná tak rychle neodkouříš...

Myslíš jako baterii? Koukal jsem na ty solární pohony, oni se liší názvem, ale princip je stejný, malý solární článek a baterie. U jedněch uváděli nějakou baterii s titanem. Obyčejné NiCd při malém užívání vydrží přes 15 let, takže baterie v hodinkách by mohla vydržet 15-20 let, reálnou hodnotu z praxe asi nikdo nezná.

• 0

#22 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Fanoušek značky:Citizen

Publikováno 13.prosinec.2017 - 21:06

Myslel solární napájení, safírové sklo a materiál pouzdra + tahu titan.
  • 0

#23 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 039 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 13.prosinec.2017 - 21:15

Ano, přesně. Cokoliv z titanu, s tvrzeným sklem a systémy napájení Tough Solar / Eco Drive / Solar...

• 0

Proběhlé obchody

#24 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 12 039 příspěvků(y)
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 13.prosinec.2017 - 21:18

Myslíš jako baterii? Koukal jsem na ty solární pohony, oni se liší názvem, ale princip je stejný, malý solární článek a baterie. U jedněch uváděli nějakou baterii s titanem. Obyčejné NiCd při malém užívání vydrží přes 15 let, takže baterie v hodinkách by mohla vydržet 15-20 let, reálnou hodnotu z praxe asi nikdo nezná.

Zná. V roce 1990 jsem koupil v Mnichově Citizeny Solar (ještě to neměli pojmenované Eco Drive). Přestaly jít po 18 letech a to jen díky mechanickému nárazu. Nevím, zda by šly dodnes. Akumulátor neměněn, původní. Sklo tvrzený krystal, ne safír.

• 0

Proběhlé obchody

#25 Roi001

Roi001

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14.prosinec.2017 - 00:23

Nebyl jsem si jist, z psaní mi to přišlo, že to tak je, jak oba píšete, ale jak jsem někde četlo o té baterii, tak mě to spletlo.

• 0

#26 Roi001

Roi001

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 14.prosinec.2017 - 00:25

Zná. V roce 1990 jsem koupil v Mnichově Citizeny Solar (ještě to neměli pojmenované Eco Drive). Přestaly jít po 18 letech a to jen díky mechanickému nárazu. Nevím, zda by šly dodnes. Akumulátor neměněn, původní. Sklo tvrzený krystal, ne safír.

Tady by bylo zajímavý přeměřit tu baterii, zkusit jestli funguje nabíjení. Případně se kouknout i na rozměr, možná by hodinky dál fungovaly s nenabíjecí baterií, jestli je vadné jen to dobíjení. I když u takovýchto hodinek tato životnost v zásadě stačí, jen u mechanických by člověk chtěl, aby vydržely daleko déle. 

• 0