Přejít na obsah

do 40.000kč univerzálky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 132
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V prvnim postu zmiňuješ Orlíky. Proč ne zrovna je?

 

Jasně, když je budget na Omegu a TH, asi je to nižší liga, ale pokud se Ti líbí (jako mě), nakonec proč ne.

Když dobře koupíš (jetý), likviditu si myslim drží docela slušnou. A co si budem povídat, málokdo tu skončí s prvníma "pořádnýma" hodinkama, co koupí.

 

Nečetl jsem to tu celý, tak sry pokud už se to tu nějak řešilo...

 

Nicméně z fotek výše se nemůžu ubránit dojmu, že je Ti to skoro všechno prostě velký ; možná je to jen fotkama. Takže Orlíky 38 mi přijdou jako ideální velikost.

Znamej si koupil na moje doporuceni Steiny 38 mm tusim, vypadaji na nem pekne, na pohled velikost akorat, jenze pres zapesti ma neco mezi 15, max 16cm.. Tohle se tu resi stale dokola, kazdy to ma nastavene jinak, u spolecenskych hodinek to beru, ale sportovnich? Ty my v tech mensich prumerech prijdou jako hracky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je fajn takze :)

 

Zatim vedou a vyber je nasledujici...

 

  • Omega Seamaster Diver 300M (kde se teda placam v ruznych verzich, plne rucicky / obrysove, modra luneta, nektere jsou i quartz...)
  • Prim Orlik 38
  • Tag Heuer Aquaracer 500m (sorry ty 300m proste ne. maji divny viceuhelnikovy tvar a pusobily na me moc kolotocove)
  • Oris Sixty-five (modry cifr a kuze. tah me obecne nebere)

ted jestli bych vas mohl pozadat kdyz uz mam realtivne vybranou ctyrku, tak kdybyste mi k tomu neco napsali popr seradili, obodovali hlavne jak s presnosti a kvalitou. hodne by mi to pomohlo

Upraveno uživatelem moralles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třístovky bych vyhodil.

Orisky mě osobně moc neoslovujou.

 

Finální dvojku bych dal Orlíky a pětistovky, z nich bych jedny vybral.

 

500M maj tu výhodu, že jim sluší skoro všechno a daj se tak z nich udělat fakt univerzály - na tahu, gumě i řemenu (martar je tu měl na rejnokovi a vypadalo to skvěle).

 

Orlíky maj zas svoje kouzlo a mě by asi chyběl tah. Což jsi zmiňoval, že pro Tebe problém neni.

 

Těžká volba :)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ted jeste neco k technice, pls... kvalita a presnost bude nejlepsi u jakych? 

 

ty joo ty Omegy se mi vyhazot nechtej  :sad01_anim:  :) (zitra se jdu na ne podivat k Prischere, tak se rozhodnu, bud zustanou v top 3 nebo ne)

 

Orliky pokud je sezenu pod 40, tak urcite TOP 2

 

Aquaracer 500M taky dobry

 

.... safra, safra

Upraveno uživatelem moralles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé že řešíš to co já.  Já vlastně ideál našel,  jen ho ještě nepořídil.

Furt se nemůžu rozhodnout jestli Sinn pilotky,  anebo chrona.

Co má sinn k dobru.   Vel.  41.  jako mám taky 18 přes ruku,  hodinky nosím 42 a o mm. míň znamená že nemusím přešívat knoflík u košile.

Klasické indexy.  No prostě se mi líbí a dělají i  verzi bez.  Otočná luneta.  Je oboustranná a zatím nejvíc u mě  používaná časomíra. Vejce atd.  Chrona jsem naposledy použil ke stopování kontrakcí, než přišel náš brouček,ale to sem nepatří.

WR 200m.  a to je slovo do pranice,  u pilotek spíš vyjímka.  Ten průhled je tam taky.

Takže bych doporučoval ještě zkusit Sinn 104 anebo 103 ,ale tam je těch čtyřicet tak na plast a tomu tedy nefandím.  Ovšem má to takový ty historický koule a ten feel je prostě pěkný.

Tak ještě ty, bych si šel na dělostřílny ošahat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych teda po zkušenostech s Eltonem už nedal za jejich hodinky tolik tisíc. Za mě pořád Omegy. Koupí si Orlík a bude ho stejně pořád postupně sr*t, že mohl mít legendární značku a nakonec má Prim, který si na luxus víceméně hraje.

Upraveno uživatelem Fade
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé že řešíš to co já.  Já vlastně ideál našel,  jen ho ještě nepořídil.

Furt se nemůžu rozhodnout jestli Sinn pilotky,  anebo chrona.

Co má sinn k dobru.   Vel.  41.  jako mám taky 18 přes ruku,  hodinky nosím 42 a o mm. míň znamená že nemusím přešívat knoflík u košile.

Klasické indexy.  No prostě se mi líbí a dělají i  verzi bez.  Otočná luneta.  Je oboustranná a zatím nejvíc u mě  používaná časomíra. Vejce atd.  Chrona jsem naposledy použil ke stopování kontrakcí, než přišel náš brouček,ale to sem nepatří.

WR 200m.  a to je slovo do pranice,  u pilotek spíš vyjímka.  Ten průhled je tam taky.

Takže bych doporučoval ještě zkusit Sinn 104 anebo 103 ,ale tam je těch čtyřicet tak na plast a tomu tedy nefandím.  Ovšem má to takový ty historický koule a ten feel je prostě pěkný.

Tak ještě ty, bych si šel na dělostřílny ošahat.

 

ok ok  zitra kvuli tobe :) pojedu od Omeg  na ty Sinn 104 cerny, bez cisel ale jenom kvuli tomu ze maj jako jediny pruhledny dynko, protoze je to takova blbost ale me se libi. takze

 

zitra uvidim Omegy a Sinny a udelam finalovou top 3

 

zatim to je jak pisou kluci

 

  • Omega
  • Orlik
  • TG

@fade hele ja bych s nima nejak problem nemel. Prim mam opravdu rad. Dyt ty orliky jsou super kvalita ne? Klidne mi k tomu neco napis. Orliky nacteny nemam. Samozrejme pokud je to predrazeny tak na to kaslu...

ale nejak jsem mel zato ze Orliku jsou dobry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je fajn takze :)

 

Zatim vedou a vyber je nasledujici...

 

 

  • Omega Seamaster Diver 300M (kde se teda placam v ruznych verzich, plne rucicky / obrysove, modra luneta, nektere jsou i quartz...)
  • Prim Orlik 38
  • Tag Heuer Aquaracer 500m (sorry ty 300m proste ne. maji divny viceuhelnikovy tvar a pusobily na me moc kolotocove)
  • Oris Sixty-five (modry cifr a kuze. tah me obecne nebere)
ted jestli bych vas mohl pozadat kdyz uz mam realtivne vybranou ctyrku, tak kdybyste mi k tomu neco napsali popr seradili, obodovali hlavne jak s presnosti a kvalitou. hodne by mi to pomohlo

Tohle vidim jako velmi nestastny pristup.. Ciste teoreticky, kdyz se ti tu sejde dost hlasu pro TH, tak vezmes TH? Dopln si, co jen chces.. Prece mas svuj vkus, svoje preference a sam si rozhodnes, co se ti nejvice libi, co budes nosit a co si mysli tady Franta z fora ti muze byt burt. Vsechny firmy jsou kvalitni, nektere maji MI vetsi, jine mensi, presnost bude velmi podobna, i kdyz u Bondovek pravdepodobne nejvyssi.. Pokud uz ted mas tu vyhodu, ze znas sve dreamwatch, tak preskoc klikatou cestu slepych nakupu a prodeju a jdi rovnou do nich.. Sice jeste nejsem tak starej, ale zivot me naucil, ze kompromisy jsou vzdycky na ho_no :) ony i ty bondovky ti zevsedni, nemej strach. Stejne budes chtit jeste neco dalsiho do komba, ale ve vysledku i usetris dost prostredku.. Pokud si ovsem chces naplno uzit cestu chronomagora, tak smele do cehokoli..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok ok  zitra kvuli tobe :) pojedu od Omeg  na ty Sinn 104 cerny, bez cisel ale jenom kvuli tomu ze maj jako jediny pruhledny dynko, protoze je to takova blbost ale me se libi. takze

 

zitra uvidim Omegy a Sinny a udelam finalovou top 3

 

zatim to je jak pisou kluci

 

  • Omega
  • Orlik
  • TG

@fade hele ja bych s nima nejak problem nemel. Prim mam opravdu rad. Dyt ty orliky jsou super kvalita ne? Klidne mi k tomu neco napis. Orliky nacteny nemam. Samozrejme pokud je to predrazeny tak na to kaslu...

ale nejak jsem mel zato ze Orliku jsou dobry.

Tak především to dělej kvůli sobě. Jak bylo psáno výše.  Ten výběr je na tom to nej.  Pak to zaplatíš,  hodiš na ruku a tak do měsíce začně chronobundus zase hlodat.  Mě šlo hlavně o to,  abys pak neměl pocit žes to nezkusil.  A dej na pocit.  Dobrý jsou všecky.

Upraveno uživatelem Marhi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup si ty Omegy, nic jinýho tě stejně neuspokojí. Ty Orlíky s etou by měly stát možná tak polovinu a chceš je beztak jen kvůli nostalgii. Ty Tagy nejsou zlý, ale žádný emoce to ve mně teda nevyvolává.

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde mi, že v tom malinko lítáš ... viz napřed "moralles, Publikováno Dnes 13:55: udelal jsem si v tom docela jasno. Nechci klasicky potapky, protoze jsou moc masivni."

... a potom ve finálním top3 jsou na prvním místě typicky potápky od Omegy a dál to samé od TAGu ;-)  Za mě z tvého výběru se mi nejvíc líbí ORISky (https://timeandtidewatches.com/depth-best-heritage-watch-2016-oris-divers-sixty-five-42mm/). Jinak když potápky a průhledné dýnko, tak mrkni na https://www.hodinky-koscom.cz/cz/tissot-t066-407-11-047-02 a ještě ušetříš (myslím si solidní strojek a výborné zpracování včetně jakž-takž prestižního výrobce za danou cenu - sehnat se dají u nás i kolem 18 tKč). Na živo mi celkem padly do oka (víc než zde dřív uvedené Seika).

 

P.S. k velikosti - foto hodinek na ruce z takového úhlu a vzdálenosti vždy výrazně zvětšuje, obvod zápěstí 18 cm bych věřil, že u většiny kousků snese i 44-45 cm, ale záleží hlavně na tom, jak to cítí sám dotyčný, kdo to bude nosit.

Upraveno uživatelem Liquid808
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...