Přejít na obsah

"Divoký" design + kvalita ?


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

jsem tu nový, než jsem se rozhodl založit nové vlákno, tak jsem poctivě pročítal, ale nenašel jsem odpověď na moji otázku.

Chci si pořídit hodinky v cenové kategorii 10 - 15K, jenže se mi líbí výrazný design, třeba různé typy otevřeného pohledu na strojek. Ale když už nějakou značku v podobné cenové relaci najdu a hodím ji zde do vyhledávání, najdu na ni jen kritiku (viz třeba Ingersoll). Kamarád mi doporučuje Seika, ale na mě jsou moc "nudné". Dají se tedy sehnat vzhledem zajímavé hodinky, které jsou zároveň kvalitní a člověk se nemusí pohybovat v řádech statisíců? Mám drobnou ruku, takže mohou být menší, nejlépe s koženým řemínkem. Předem díky za tipy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce.

Abych to teda upřesnil, jde mi o nějaké nevšední hodinky, které budou mít alespoň určitou míru kvality přímo úměrnou ceně. Všední dny trávím schůzkami s majiteli firem a finančními řediteli. Hodinky pro mě mají být vkusným doplňkem k obleku. Doposud jsem nosil "obyčejné" Festiny s hnědým páskem a nepřišlo mi, že by někdy někoho pohoršily. Rád bych ale udělal krok k nějakým "opravdovějším" hodinkám, ale rád bych do nich prolnul trošku rebelství (protože je mi jenom necelých 27) a tady je to trošku tenký led, protože co je pro jednoho zajímavé, je pro druhého laciné nebo přeplácané. Mě by fakt asi lákala nějaká část viditelného strojku, tmavý nebo světlý ciferník, zajímavé detaily, nějaké extra barvy se mi nelíbí. Přidávám pár fotek, co mě třeba zaujalo. Jenže hold to jsou Ingersoll a Earnshaw, což nejsou značky od kterých bych chtěl koupit. Tak hledám alternativu u nějaké renomovanější značky.

post-61656-0-20456300-1512939819_thumb.jpeg

post-61656-0-49233300-1512939851_thumb.jpg

post-61656-0-49357300-1512939869_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, co jsi sem dal, imho budeš zákazník na Breitling. Jsou to hodně výrazný hodinky s velkým MI (nic ve zlým, sám jsem měl dvoje z decentnějších modelů a všiml si jich hned každej a byly fakt pěkný). To nejlepší co ti můžu poradit je raději našetřit a koupit nějaký jetý zde v inzerci, než kupovat nesmysl za balík. Ingressol sice není ta největší čínská hujda, ale stejně jsou to hodně cenově vyšponovaný hodinky. Za cca 2-3 násobek budgetu zde už dokážeš koupit něco, co ti udělá mnohem větší službu. Např teď něco takovýho

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/111647-breitling-colt-a17380/?hl=breitling

 

Byť to může znít jako kacířská rada, tak věř, že ti to ve finále může ušetřit nemálo peněz a tápání, i když projít si tou cestou je taky super.

 

Pokud na to prostě není, tak bych vzal klidně ty orienty, až tě přestnou bavit, tak nebude takový problém se jich případně zbavit. Pokud potřebuješ přeplácanej složitej cifr, tak nějaký baterkový chrona. Klidně Seiko, Citizen, Certina, Tissot, ... na výběr toho bude dost...

 

EDIT: Zkus se podívat na chronoshop, tam kluci nemají snad žádnej vyloženě blbej brand, takže budeš mít jistotu, že pokud ti tam něco padne do oka, nebude to kvalitativně blbě https://www.chronoshop.cz/

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, nosím Body&Soul od Swatche už půl roku a mám je čím dál radši... 

(akorát podle velikosti to budou spíš hodinky pro holky)

Kup si nějaký Invicty na eshopu, ať je můžeš vrátit. Neznám nikoho, kdo by skeletony do měsíce neodložil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by mě napadla značka Zelos:

https://www.seriouswatches.com/collections/zelos

 

Jak jsem se dívala, má v sobě Etu, Sellitu nebo Seiko kalibry. Nic víc k tomu nemůžu říct, takže asi bys měl k tomu ještě hledat informace, kdyby tě zaujaly. Skeletonů jsem si v jejich nabídce nevšimla, ale díra do ciferníku nemusí být to nejzajímavější, co hodinky mají. 

 

 

Rotary (tam už skeletonů najdeš hodně): 

http://www.watchshop.com/Skeleton-Watches.html

 

 

A tohle asi pro tuhle chvíli vybočí z tvých představ - Hamilton Ventura - podobné nosil Elvis Presley a MIB - vyrábí se v různých variantách, seženeš za různé ceny: 

 

post-40502-0-04530500-1512944843_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se divim, ze nikdo nezminil firmu Bulova. Drive americka firma s hodinkama "Swiss Made", ted je vlastni Citizen. Firma ma puvodne ceske koreny, maji slusne hodinky i historii, a (pro me bohuzel) vyrabi i vetsi nez male mnozstvi skeletonovych hodinek. Tam by sis mohl vybrat, nezruinuje te to a dostanes spolu s tim vsechno zminovane - historii, tradici, divoky design.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Všední dny trávím schůzkami s majiteli firem a finančními řediteli. Hodinky pro mě mají být vkusným doplňkem k obleku. Doposud jsem nosil "obyčejné" Festiny s hnědým páskem a nepřišlo mi, že by někdy někoho pohoršily. Rád bych ale udělal krok k nějakým "opravdovějším" hodinkám, ale rád bych do nich prolnul trošku rebelství (protože je mi jenom necelých 27) a tady je to trošku tenký led,...

Se skeletony možná zaujmeš holky na baru, ale žádný posun k "opravdovějším" hodinkám to podle mne není. A vkusný doplněk k obleku to podle mne taky není. Pokud chceš být originální, ale přitom na jednání vypadat seriózně, co takhle zkusit nějaké jednoručky? Cenově nejdostupnější asi nabízí Botta-Design, u nás je prodává již zmiňovaný Chronoshop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stretávam sa pri práci s mnohými mladými mužmi v obekoch, ktorí si neuvážene k obleku kupujú výrazné hodinky, podobné, ako uvádzaš. Ver mi, nie je to dobre. Nikto Ti to komentovať nebude, ale vnímať môže. Kúp si k obleku niečo decentné, hoci aj z nižšej cenovej, napríklad v štýle Orient Bambino. Takých hodiniek je dosť aj od Tissotu, Certiny a podobných cenovo relatívne dostupnejších značiek. Alebo aj v nižšej cenovej Lorus, Boccia a pod. Divočinu si nechaj na voľný čas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

..co takhle zkusit nějaké jednoručky? Cenově nejdostupnější asi nabízí Botta-Design..

Lucid má pravdu, předsedo :-) Jednoručky k obleku nebo ke košili zaujmou. A Botta-Design jsou příjemné hodinky za rozumnou cenu

post-41687-0-45438500-1512973878_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by mě napadla značka Zelos:

https://www.seriouswatches.com/collections/zelos

 

Jak jsem se dívala, má v sobě Etu, Sellitu nebo Seiko kalibry. Nic víc k tomu nemůžu říct, takže asi bys měl k tomu ještě hledat informace, kdyby tě zaujaly. Skeletonů jsem si v jejich nabídce nevšimla, ale díra do ciferníku nemusí být to nejzajímavější, co hodinky mají.

 

 

Rotary (tam už skeletonů najdeš hodně):

http://www.watchshop.com/Skeleton-Watches.html

 

 

A tohle asi pro tuhle chvíli vybočí z tvých představ - Hamilton Ventura - podobné nosil Elvis Presley a MIB - vyrábí se v různých variantách, seženeš za různé ceny:

 

134090.jpg

Ty Rotary mě hodně zaujaly. Máš s nima prosím nějakou osobní zkušenost? Koukal jsem, že tam jsou i kusy kolem 8K, což by pro mě mohla být třeba varianta mít je opravdu jen jako "volnočasové" a do práce zvolit decentnější. Případně kdybych je odložil do šuplíku , tak by mě to tak "nebolelo" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...