Přejít na obsah

Lícovanie, zákryt ručičiek


Mercy

Doporučené příspěvky

Mám problém, že na hodinkách nie sú dobre nasadené hodinová a minutová ručička. Čiže keď je 12 hod. nie sú ručičky v zákryte, malá ručička je už za dvanástkou. Samozrejme je to viditeľné pri každej celej hodine, na 6 hodín zvlášť, kedy ručičky nie sú v rovine. Myslíte, že to vyreklamujem?

Resp. aké skúsenosti s týmto javom máte vy?

Upraveno uživatelem Mercy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm.. no asi som to napravil. Potocil som rucickami dozadu (do proti smeru) a vsimol som si ze na niektorych miestach velka rucicka berie malu viac a na inych menej. Takze to jednoducho preskakuje. Tak som to chvilu pretacal tam a spät a potom som vyskusal zakryt ruciciek, no a je to tam... je to takmer dokonale :) Takto by sa to dalo este lepsie postelovat. Ale staci mi :)

Aj sa tu riesilo, ze ci vadi hodinkam pretacanie do protismeru... myslim, ze niektorym kalibrom ano. Jednoducho sa moze rozladit synchronizovanie ruciciek. Ale tym padom aj napravit :D

Upraveno uživatelem Mercy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když o sebe drhnou tak bodou nesprávně nasazené. To chce prověřit.  Až ti upadne jedna z nich budeš ještě více rozladěn.  Bych byl tebou si udělal zase vejlet.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me nerika, ze mu o sebe rucky drhnou, ale jaksi protoze nevi jak to v hodinkach vypada, tak rikaze jedna bere druhou, coz chapu tak, ze to nejspis preskakuje nekde v soukoli, ne ze ma povoleny rucky. Kadopzdne to bude drek a poslal bych to zpet, mozna natrvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jeejo. A ste si istí, že to bežne nerobieva? Momentálne mám doma ešte jedny číny a tie robia to isté. Mám aj certiny, ale tie sú v servise (tiež neboli ručičky úplne v zákryte), ale neviem potvrdiť ako sa správajú tie pri otáčaní do proti smeru. Napokon ja som to aj kdesi čítal, že hodinky nie sú konštruované na chod dozadu a preto ich ani netreba týmto smerom točiť, že sa môžu rozladiť ručičky. Tak si hovorím, že to bude asi ono, a že sa mi to potvrdilo. Hmmmm.... :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budem to reklamovat. Dobre, kaslat na tie moje hodinky. Ked uz som zalozil tuto temu, naozaj by ma zaujimalo, ako sa vam kryju rucicky na 12:00 a v akej su rovine na 6:00. Ci to mate 100% vyladene, alebo je tam nejaka odchylka. Ci je to naozaj stastie kupit hodinky,ktore maju rucicky osadene absolutne presne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sesazeni rucek je zalezitost peclivosti hodinare a vystupni kontroly. Pokud je to udelano peclive, sedi to paradne, a treba i datum preklapi presne o pulnoci. Pokud to nekomu jak tobe pracuje, tak to jde pres zuby a jedna se o smejd.
Nevim proc se v tom porad pitvame

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vykašli se na reklamaci, vrať je!

 

Mal som ich už na ruke, a je to poznať na remienku. Tam je taký debilný remienok, na ktorom vidieť každé prehnutie... to mi už nezoberú :-(

 

 

Sesazeni rucek je zalezitost peclivosti hodinare a vystupni kontroly. Pokud je to udelano peclive, sedi to paradne, a treba i datum preklapi presne o pulnoci. Pokud to nekomu jak tobe pracuje, tak to jde pres zuby a jedna se o smejd.

Nevim proc se v tom porad pitvame

 

Už nejde praveže o pitvanie, zaujíma ma to všeobecne, lebo mám i automaty Certina DS-1 Podium a tam tie ručičky o 12:00 v zakryte neboli tiež a dátum sa prehadzoval 12:15 + nadbiehali 14s/24hod.. Boli kupované priamo vo Švajčiarsku cez známu a cez ňu som ich nechal i reklamovať. Reklamácia prebehla úspešne hodinky vyladili ale doma ich ešte nemám. Dokonca tam ževraj menili nejakú súčiastku. Tie hodinky mali cca 1 rok a zaobchádzané s nimi bolo veľmi pozorne.

A preto reku, keď sa to stane takej firme ako Certina, čo iné firmy. Preto sa pýtam, aké máte skúsenosti s tými ručičkami vy :) Pre mňa je to celkom nočná mora :D

Upraveno uživatelem Mercy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...