Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Brácha se teď zrovna do pařeza bude pouštět. Motor už má udělanej, tuším 5t za to dával. Nicméně on s tím má celkem zkušenosti, dal dokupy už několik prasat, takže ví co a jak. Já bych byl úplně v pytli.

Já bych taky spoustu věcí outsourcoval :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl nevlastního dědu - viděl, slyšel, chodil a když mu vylítly zuby, tak je eště deset čísel vod huby uměl jazykem chytit jak ještěrka. Ale když mu táhlo na devadesát a jel někam felícií, už se ztratil. Tipuju to na podobnej případ.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne! Pan, se kterym bydli moje babka je v podstate hluchy, hlavou uz neotoci, moc toho nevidi a nerozezna vlastni cleny rodiny, sotva leze a do auta se souka 10 minut. Reakce ma asi jako zelva na Neurolu. Dopravni znacky jsou pro nej jen barevne veci v okoli. Je mu 89. Ale jeho doktorka je podobna fosilie, takze potvrzeni o tom, ze je schopen ridit mu v pohode da. Cili jezdi mezi nami...

 

Edit: a ze je po mrtvici a bryle na xycht v aute neda, to uz je jen jako bonus.

Upraveno uživatelem Xenomorfus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne! Pan, se kterym bydli moje babka je v podstate hluchy, hlavou uz neotoci, moc toho nevidi a nerozezna vlastni cleny rodiny, sotva leze a do auta se souka 10 minut. Reakce ma asi jako zelva na Neurolu. Dopravni znacky jsou pro nej jen barevne veci v okoli. Je mu 89. Ale jeho doktorka je podobna fosilie, takze potvrzeni o tom, ze je schopen ridit mu v pohode da. Cili jezdi mezi nami...

 

Edit: a ze je po mrtvici a bryle na xycht v aute neda, to uz je jen jako bonus.

Nevolejme po represi, taky budeme stari a jak zasejem tak potom sklidime. Tihle lidi beztak jezdi jen jednu, dve trasy co znaj nazpamet. Ve mestech se to da, ale na vesnici si ten clovek pak ani nenakoupi bez toho aby byl odkazan na nekoho dalsiho. Ti lide dokazou urcit na co staci a na co uz ne. A aby mi v 60ti nekdo rikal ze sem nebezpecnej prozoze mam pomaly reakce, no potes koste. :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle případě opravdu nejsi v obraze. Navíc si troufám tvrdit, že 60 a 90 je trošku rozdíl. Ale pokud chceš mít osobní zkušenost, není to problém. Vzhledem k tomu, že jsem s ním strávil pod střechou víc než 30 let a stále mám v domě nějaké své věci, můžu Tě s ním seznámit. Ale upozorňuji, že je důležité si vzít prostředek proti blechám (staříkům se podařilo opakovaně zamořit dům blechama) a taky jestli jsi citlivý na zápach výkalů a nemytých důchodců. nebudeš to mít lehké...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo dneska do mě málem vrazil po cestě do práce starší pán (+- 60 let) a ani si s tim nedělal hlavu.  (jel jsem na moto)

Na druhou stranu se dneska v koloně přes 2 plný otáčel chlápek kolem 35 v RS Octávce asi 5s předtim než jsem ho míjel (ano vím že to nesmím). Málem jsem musel hovno klepat z nohavice :) si nevybereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu se dneska v koloně přes 2 plný otáčel chlápek kolem 35 v RS Octávce asi 5s předtim než jsem ho míjel (ano vím že to nesmím). Málem jsem musel hovno klepat z nohavice :) si nevybereš.

Pokud si objížděl stojící kolonu, tak můžeš přejet i ty 2 plný zcela legálně. Pokud se kolona pohybovala minimální rychlostí, jedná se o předjíždění a i to je legální, pokud ty čáry nepřejedeš (když se tam prostě vejdeš). Pokud není v kombinaci se zákazem předjíždění, což často bývá. Jinak pokud na motorce předjíždíš kolonu tak, že když se tam někdo začne otáčet, musíš klepat hovno z nohavice, tak tam je každá rada draha. Víc předvídat a kolony objíždět pomalu, že se v koloně někdo začne otáčet je totiž naprosto normální.

 

 

V tomhle případě opravdu nejsi v obraze. Navíc si troufám tvrdit, že 60 a 90 je trošku rozdíl. Ale pokud chceš mít osobní zkušenost, není to problém. Vzhledem k tomu, že jsem s ním strávil pod střechou víc než 30 let a stále mám v domě nějaké své věci, můžu Tě s ním seznámit. Ale upozorňuji, že je důležité si vzít prostředek proti blechám (staříkům se podařilo opakovaně zamořit dům blechama) a taky jestli jsi citlivý na zápach výkalů a nemytých důchodců. nebudeš to mít lehké...

60 a 90 neni zas takovej rozdíl, můj děda se v 66 letech nedokázal pořádně postavit a někam dojít pěšky, asi protože měl celej život sedavou práci. A pak znam lidi kterym je přes 70 a chodí po horách. A dokonce si troufam tvrdit, že ty který tam potkávam, tak těm bude i přes 80, chodí tam o holi, ale choděj, x hodin cesty žádná toaleta a přesto to dají. Je to spíš o psychickym rozpoložení a predispozicích, nežli o věku. Netvrdim že zrovna ten tvůj případ je v pořádku, do toho já nevidim. Jen mi přijde bezpečnější 70ti letej řidič, kterej hůř vidí a má pomalejší reflexy, no zato umí předvídat, nežli 25ti letej kluk, kterej má sice reflexy super a vidí jak ostříž, ale i tak je na silnici nebezpečnej sám sobě.

 

Dneska mi na dálnici vjela starší ženská bez blinkru do pruhu, když se rozhodla předjíždět auto co bylo kilometr před ní, musel jsem z cca 200kmph na 110kmph, nereagovala na troubení ani když jsem ji předjížděl, že by se aspoň omluvila, nic. Troubit jsem při předjíždění nemusel, ale jak se člověk lekne tak si pak zatroubí. :) A pro moralisty, vlastně jediný co jsem porušil bylo to zatroubení potom co už nehrozilo nebezpečí, jelikož se to opravdu stalo na autobahn. A přece bych ji nerad bral papíry. :)

 

edit: jel jsem v autě, nikoliv na motorce

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť píše, ze to bylo v Německu jžš.

Já dnes něco podobného. Vracím se z Německa, jedu cca 240. Strčí mi to tam chlapek tak 50 let ze mi piskaj gumy. Predjizdi dodávku rychlosti asi 108 km/h. Než se zařadí, stihne mě ještě vybrzdit. Zařadí se, předjedu ho a zatroubim, aby jako věděl, že ho mám plný kecky. Chlapek najednou plnej knedlík, div to auto neroztrhnul. Stejně jsem se mu vzdaloval. Pak to tam hodil kamion, tak brzdy na 90..chlápek mě dojede, vytáhne telefon řídíc loktama si mě fotí. Kamion uhnul a papa. Strašně by mě zajimalo, k čemu mu taková fotka bude. A to je jen jeden střípek z dnešní cesty. Vždycky jak někdo říká, že v Německu se jezdí super, tak se mi klepou ruce. To i u nás se jezdí líp. V Německu bejvavalo dobre..ale už je to dávno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si objížděl stojící kolonu, tak můžeš přejet i ty 2 plný zcela legálně. Pokud se kolona pohybovala minimální rychlostí, jedná se o předjíždění a i to je legální, pokud ty čáry nepřejedeš (když se tam prostě vejdeš). Pokud není v kombinaci se zákazem předjíždění, což často bývá. Jinak pokud na motorce předjíždíš kolonu tak, že když se tam někdo začne otáčet, musíš klepat hovno z nohavice, tak tam je každá rada draha. Víc předvídat a kolony objíždět pomalu, že se v koloně někdo začne otáčet je totiž naprosto normální.

Kolona stála, práce na silnici a semafor. Já jel na 2st bez plynu cca 10-15km/hod, jen jsem dojizdel. Nevím jestli je normální odpálit s pískáním gum do protisměru přes 2 plný bez blinkru a kouknuti do zrcátka. Věřím že si taky ustřikl když mě viděl. Pravé díky predvidavosti jsem stihl udělat vyhybaci manévr ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť píše, ze to bylo v Německu jžš.

Já dnes něco podobného. Vracím se z Německa, jedu cca 240. Strčí mi to tam chlapek tak 50 let ze mi piskaj gumy. Predjizdi dodávku rychlosti asi 108 km/h. Než se zařadí, stihne mě ještě vybrzdit. Zařadí se, předjedu ho a zatroubim, aby jako věděl, že ho mám plný kecky. Chlapek najednou plnej knedlík, div to auto neroztrhnul. Stejně jsem se mu vzdaloval. Pak to tam hodil kamion, tak brzdy na 90..chlápek mě dojede, vytáhne telefon řídíc loktama si mě fotí. Kamion uhnul a papa. Strašně by mě zajimalo, k čemu mu taková fotka bude. A to je jen jeden střípek z dnešní cesty. Vždycky jak někdo říká, že v Německu se jezdí super, tak se mi klepou ruce. To i u nás se jezdí líp. V Německu bejvavalo dobre..ale už je to dávno.

Nic z toho nebude a je mu ta fotka k ničemu, možná bude někde prezentovat jak češi jezdí. Mě si natáčeli na kameru a k ho..u. Já říkám pořád, že přezkoušení je na místě. Zpousta lidí řídit neumí a neznají ani předpisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...