Přejít na obsah

Citizen Promaster Pilot radiocontrolled AS4050-51E


jan21

Doporučené příspěvky

Citizen Promaster Pilot radiocontrolled AS4050-51E

Použité technologie:

  • solární dobíjení baterie ECO-Drive
  • hodinky jsou rádiem řízené (pouze vysílačem DCF77 v Mainflingenu v Německu) rádius signálu je cca 900 - 1500 km, což bohatě dostačuje téměř pro celou Evropu
  • titanové pouzdro a tah
  • safírové sklo
  • vodotěsnost 20 bar
  • otočný prstenec k provádění navigačních výpočtů
  • indikace datumu a dne v týdnu
  • chronograf s přesností 1/20 s
  • kalendář (předprogramovaný do roku 2100)
  • alarm
  • druhé časové pásmo
  • hmotnost 105 g
  • 44 mm průměr bez korunky (47 mm s korunkou)
  • šířka tahu 23 - 18 mm
  • výška 14 mm
Moje motivace ke koupi hodinek:

Na rozdíl od většiny členů tohoto fóra příliš nevyznávám mechanické strojky, mám prostě rád nové technologie. Obdivuji sice technické zpracování mechanických strojků, ale obtěžovalo by mě hodinky každý den natahovat nebo je dávat na gril anebo se starat o to jestli mi po pár dnech, kdy je nemám na ruce přestanou jít. Navíc odpadá starost s přestavováním data, přestupných roků a letního a zimního času (což samozřejmě může být pro někoho potěšení). Já hodinky prostě beru jako zdroj informací o přesném času s tím, že jim nechci obětovat víc času než je potřeba na běžnou údržbu. Ve své práci navíc potřebuji velmi přesný čas a proto padnul výběr právě na rádiem řízené hodinky.

 

Z mých dosavadních zkušeností vyplývají níže uvedené výhody, ale i nedostatky.

 

Důvody proč hodinky zakoupit:

Pochopitelně je hlavní výhoda naprostá přesnost a nulová údržba. Každý den ve tři hodiny ráno si hodinky automaticky synchronizují čas, datum, rok a den v týdnu. Podle informací od zkušeného hodináře (autorizovaný servis Citizen ? Hodinářství Petr Tichý, Pardubice) je životnost akumulátoru přibližně 7 let. Přestože reklamní materiály Citizen slibují životnost akumulátoru až 10 let, někteří internetoví prodejci uvádí dokonce že není výměna nutná vůbec, protože jsou bezbateriové. Cena akumulátoru i s prací je prý 500 ? 600 Kč.

 

Skvělá je i čitelnost za každého osvětlení. Ciferník se sice jeví jako nepřehledný, ale díky tmavému podkladu z něj světlé ručičky jakoby vystupují. Dokonalá čitelnost údajů o čase je díky svítivosti luminiscenčních prvků přes celou noc.

 

Konstrukce hodinek i tahu je velmi bytelná, hodinky však mají nízkou hmotnost díky celotitanové konstrukci. Tah je z plného materiálu (ne svinutý plech). ?Nepoškrábatelné? safírové sklo jsem zatím nijak netestoval.

 

Ovládání hodinek je docela intuitivní a přestože má návod 76 stran v angličtině, není s používáním hodinek problém. Vytažením korunky do první polohy a jejím otočením se volí mód (kalendář, chronograf, alarm, druhé časové pásmo a kalibrace) Vytažením do druhé polohy se nastavují v těchto módech jednotlivé hodnoty.

 

Dosud zjištěné nedostatky:

Byl jsem zklamán tím, že není dýnko na závit, ale je ?pouze? lisované. Nicméně mě v servisu Citizenu ujistili, že s tím nebude problém. Dále jsem zjistil, že hodinky si nedokáží synchronizovat čas v blízkosti mobilního telefonu, zapnutého monitoru nebo drátů vysokého napětí (díky velkému elektromagnetickému poli) a dále při rozednívání nebo stmívání. Uvnitř rodinného ani panelového domu se synchronizací není žádný problém. Hodinky se synchronizují dokonce i přes hliníkové předokení rolety.

 

Tah zpočátku trochu tahal za chlupy na ruce a dále pokud opřu ruku zápěstím o stůl, tak čep pojistky spony trochu tlačí do ruky. Místo vnitřní lunety s navigačními výpočty bych spíše využil lunetu např. pro odpočet času 0 ? 60 minut. Chronograf je pouze do 60 minut. Navíc se velmi špatně odečítají minuty. Sekundová ručička ukazuje sekundy, ale minuty jsou zobrazovány ve stejném subciferníku a stejnou ručičkou jako dny v týdnu a dvacetiny sekundy, což je nepřehledné. Určitě nedoporučuji hodinky hůře vidícímu člověku, protože některé indexy (např. úrovně signálu (H-M-L) nebo (on ? off) alarmu jsou opravdu titěrné. Čas a datum se ale odečítá výborně.

 

Perlička na závěr:

Hodinky jsem objednal přes internet ve Španělsku na www.newatch.com ve čtvrtek v 10.00 hodin dopoledne. Ve 20.00 téhož dne byly hodinky na letišti v Madridu, ve 4.00 ráno na letišti v Kolíně nad Rýnem, v 5.00 na letišti v Praze a v 17.00 (tedy druhý den!) mi je kurýr z UPS předal. Objednány byly na dobírku, zaplaceny v českých korunách. Cena: 507 euro (13 000 Kč), cena v České Republice 23 700,-.

post-2535-1204190180.jpg

post-2535-1204190198.jpg

post-2535-1204190230.jpg

post-2535-1204190245.jpg

post-2535-1204190264.jpg

post-2535-1204190279.jpg

post-2535-1204190296.jpg

post-2535-1204190317.jpg

post-2535-1204190339.jpg

post-2535-1204190357.jpg

post-2535-1204190379.jpg

Upraveno uživatelem jan21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 199
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Šílená změť, vidím jako rys ostrovid , ale z toho chaosu bych byl jelen :D a nepoznal lautr nic, sorry :thumbsdown_anim: .

Jojo na fotkách to vypadá opravdu nepřehledně, ale ve skutečnosti je čitelnost mnohem lepší. :thumbsup_anim:

... a navíc mám rád spoustu čísílek...

Upraveno uživatelem jan21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Jojo na fotkách to vypadá opravdu nepřehledně, ale ve skutečnosti je čitelnost mnohem lepší. :thumbsup_anim:

... a navíc mám rád spoustu čísílek...

 

O.K. vycházel jsem z této fotografie .

 

post-2535-1204190230734.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O.K. vycházel jsem z této fotografie .

 

No je docela legrace, že při zběžném pohledu si někteří mí kolegové mysleli, že na hodinkách je výškoměr, variometr a možná i umělý horizont... :D což tedy podporuje názor o nepřehlednosti :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem jan21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se taky zdají trošku nepřehledné, osobně bych volil nějaký méně přeplácaný model... A nevím, jestli bych si zvykl na titanové pouzdro, teď nosím ocel a líbí se mi ten pocit hmotnosti na ruce.

 

Jinak bezva koupě.

Docela mě zarazil rozdíl cen.

Velmi příjemný byl jistě čas dodání, to jsem ještě nezažil ani u tuzemských e-shopů!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se libi. Mam titanovy model bez stopek a budiku. Ve tme je citelnost paradni - krasne sviti. Citizen titan zatim drzi bez skrabancu.

Rozdil ve vaze oproti ocelovym hodinkam je opravdu markantni, obcas se musim presvedcit, jestli na ruce neco mam. :)

Ja je mam na takove to nedomaci drsnejsi noseni ;) a plna spokojenost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se ty věci na lunete a čislíčka všude možně daly nějak kloudně využít, tak by to nebyly hodinky úplně mimo. Takhle mi to tak ale přijde... Proč normální člověk má mít na hodinkách možnost počítat, kdy mu dojde palivo?? Kdyby tam byly napsané všechny významné matematické a fyzikální konstanty, byly by to mnohem lepší hodinky i bez otočné lunety :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se ty věci na lunete a čislíčka všude možně daly nějak kloudně využít, tak by to nebyly hodinky úplně mimo. Takhle mi to tak ale přijde... Proč normální člověk má mít na hodinkách možnost počítat, kdy mu dojde palivo?? Kdyby tam byly napsané všechny významné matematické a fyzikální konstanty, byly by to mnohem lepší hodinky i bez otočné lunety :)

To je sice pravda, že normální člověk nepotřebuje počítat množství paliva, ale motivace pro to něco mít není pouze praktičnost. Je to stejné, jako když si někdo pořídí hodinky platinové, zlaté nebo Breitlingy za 100 000... Taky je stoprocentně nepotřebuje mít, natož aby byly ze zlata, ale koupí si je, protože je prostě chce mít anebo se mu líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Mám dotázek, jak je to se zárukou v čechách když sis je koupil v cizině?

Hodinky mají 2 roky španělské záruky a 1 rok mezinárodní, která by se měla dát uplatnit u oficiálního dovozce (goldtime). Ale zatím jsem jí nepotřeboval, takže nemám ozkoušeno.

Upraveno uživatelem jan21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si je pořídil v Itálii. Chtěl jsem se na něco zeptat čeho jsem si všiml. Když mám minutovou ručičku na 12hod tak je tam přesně, ale když ukazuje půl tak tam skočí až když vteřinovka skočí na 15 sekund (tzn. 15 sekund po půl). Všiml jsem si že se to rozjede (o těch 15sekund) kolem 25min. a srovná kolem 42 min. Nedělá ti to náhodou někde taky? Krásně je to vidět když nastavuju budík a skáču po minutách. Je to taková prkotina, ale zajímá mě jestli je to normál nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že i mě připadá číselník poněkud nepřehledný. Zaujal mě ten malý ciferník vpravo nahoře - to je variometr???

Pokud jde o počítání paliva, tak to počítám vždy, když někam letím...

Maly subcifernik vpravo ukazuje minuty a dvacetiny sekundy v modu chronografu a nebo den v tydnu (vysrafovana cast) v modu casu. Nejses prvni kdo si myslel,ze to je vario... :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si je pořídil v Itálii. Chtěl jsem se na něco zeptat čeho jsem si všiml. Když mám minutovou ručičku na 12hod tak je tam přesně, ale když ukazuje půl tak tam skočí až když vteřinovka skočí na 15 sekund (tzn. 15 sekund po půl). Všiml jsem si že se to rozjede (o těch 15sekund) kolem 25min. a srovná kolem 42 min. Nedělá ti to náhodou někde taky? Krásně je to vidět když nastavuju budík a skáču po minutách. Je to taková prkotina, ale zajímá mě jestli je to normál nebo ne.

Ano moje hodinky to delaji take.Nejdrive jsem myslel,ze jsou rozkalibrovane,ale kalibrace nijak nepomohla... Takze ted vidim,ze je to normalni. Mimochodem,jak je mozne,zes to zjistil i v modu budiku,kdyz vterinovka stoji a ukazuje pouze on-off?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem je v kameném obchodě za 414 euro. Tam kde jsem je kupoval (Livigno, lyžařské středisko) je bezcelní zóna takže byly ještě o 30% levnější než jinde v Itálii. Cena to je krásná ne?

Jinak v nastavování budíku je vidět že minutovka neskočí přesně na půl, těch 15 vteřin je vidět až v módu hodinek, v tom budíku jsem to odhadnul :-) .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem je v kameném obchodě za 414 euro. Tam kde jsem je kupoval (Livigno, lyžařské středisko) je bezcelní zóna takže byly ještě o 30% levnější než jinde v Itálii. Cena to je krásná ne?

Jinak v nastavování budíku je vidět že minutovka neskočí přesně na půl, těch 15 vteřin je vidět až v módu hodinek, v tom budíku jsem to odhadnul :-) .

Cena je opravdu pekna,gratuluji k novym hodinkam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...