Přejít na obsah

Ebay a pitney bowes


Lamiczka

Doporučené příspěvky

Protože v aktualizacích to zapadlo a myslím, že to do budoucna může být prospěšný jako varování dalším, navíc bych byl rád za případnou pomoc, tak to dávám samostatně do vlánka.

 

Lamiczka
Prosím máte někdo z poslední doby zkušenosti s nákupy z ebay z UK? Už podruhé během jednoho měsíce mi strhnuly při platbě další poplatky v řádu stokorun s názvem Pay Pal Pitney Bows. Hledal jsem na netu a pochopil jsem, že to je snad nějaké pseudo clo? Co s tím, vše je zatím v rámci EU (z UK do ČR)
  • Lamiczka

    Ještě to upřesním, jedná se o Global Shipping center, co ale nechápu je, že jsem zaplatil prodávajícímu nemálo za dopravu a ještě mi další poplatky strhnul pay pal, což jsem ani dopředu nevěděl kolik bude. Už mě pěkně štvou soudruzi :(
    Dnes, 18:55 ?

     

  • blackhead

    To je za ten Global shipping servis, prodávající si to zvolil ...
    Dnes, 20:09 

     

  • tommas4

    Pitney Bows není clo. Je to firma, něco jako prostředník mezi prodejcem a přepravní službou, ta částka co ti strhli je poplatek za tu službu. Obávám se že ani prodejce netuší že jsi to platil, eBay ani Paypal s tím moc nepomůžou, bohužel, jako partneři PB ani nechtějí. Oficiální vyjádření zní že se jedná o *shipping and handling charges, eventually covering of import charges* všeobecně lidi kvůli tomuto řeší nákupy jinde než na eBay, bohužel
    Dnes, 20:23 

     

  • 5etter

    Jednou nebo dvakrát už jsem to platil, yle měl jsem za to, že se to týká jen prodejců z USA. Je tu k tomu někde i vlákno, tehdá jsem to našel. Jestli jsem to dobře pochopil, tak si jakoby předplácíš za případné DPH+clo. Pokud se potom skutečně má platit, tak to zaplatí ta firma. Pokud ne, prachy jí zůstanou. Sviňárna, no...
    Dnes, 21:15 

     

  • paia

    Tohle se platí vždy, když prodejce využívá ebay global shipping místo aby to řešil sám.
    Dnes, 21:34 

     

  • LamiczkaDíky moc, už píšu stížnost, protože ten poplatek nevidím na ebay nikde, neměl jsem ani maličký varování během checkoutu, prostě mi to strhli. Nevidím nic ani v mailu ani v potvrzení objednávky. Nikde prostě není zmínka o těch dalších 400,- co mi strhli. Šmejdi. Stalo se mi to podruhý, takže dohromady už je to nějakých 800,-

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Neviem ako dnes ale v 2013 mi ich zauctovali pekne viditelne v maily, ta kskuste pozriet vypis tam... uctovali to ako 2 nakupy, nie ako jeden:

 

Purchase 1: Transaction ID: 123456789999
Seller
sparkygmanjack Note to seller
You haven't included a note. Shipping details
The seller hasn?t provided any shipping details yet.  
Description Unit price Qty Amount tu boli hodinky spomenute :) $54,55 USD 1 $54,55 USD   Shipping and handling $5,85 USD Insurance - not offered ---- Total $60,40 USD Payment $60,40 USD
Payment sent to cglazman@aol.com   From amount ?48,18 EUR To amount $60,40 USD Exchange rate: 1 Euro = 1,25363 U.S. Dollars  

 

Purchase 2: Transaction ID: 123456789999
Seller
Pitney Bowes, Inc.

Note: A separate payment was made to this global shipping provider to ship your package and clear it through customs. Learn more about why a separate payment was made    
Description Unit price Qty Amount   International shipping $5,85 USD Total $39,67 USD Payment $39,67 USD
Payment sent to   From amount ?31,65 EUR To amount $39,67 USD Exchange rate: 1 Euro = 1,25339 U.S. Dollars
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že vtitpné je to, že já jsem nedostal upozornění ani během placení na ebay, v detailu objednávky to vidět není (viz příloha) a v mailu o tom je jen obecný blábol, že mi strhnou asi 2 platby. Z účtu odešly 2 platby, teď ekvivalent 337.67 GBP přepočteno nějakým paypal kurzem a hned v zápětí právě ta další platba bez jediného podkladu - účtenka, upozornění, vyčíslení v mailu, ... prostě jako by ty prachy někdo ukradl. Pokaždé to byla jiná částka, takže ani netuším proč a kolik se má případně platit a v jaké měně. Jednou šel balík do DE a jednou do CZ (dle možností prodejce).

 

Hi XXXXX. Your order has been confirmed.

We will update you as soon as your order ships to XXXX via the Global Shipping Program. PAID : GBP 337.67 with Credit card
 
Your PayPal account will show two transactions for this order: one for your payment to the seller and one to the Global Shipping Program. Learn more.

The Global Shipping Program will prepare your shipment for its international journey to you. If you have additional questions about your order please contact eBay Customer Service. Plus you can always visit the View Order Details section for detailed tracking of your shipment.

 

post-26116-0-03559100-1513725520_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně šlo zboží přes Global Shipping Program celkem asi čtyřikrát- dvakrát ze Států, takže v tom bylo rovnou vypočítaný clo a DPH. A dvakrát z Británie, ale tam se pro mě nic nedělo- sice jsem to platil ve dvou platbách (jednu prodejci a jednu Pitney Bows), ale součet dával tu částku, kterou jsem předem věděl z eBay checkoutu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež ma to už postretlo pri objednávaní z ebay.co.uk. Predajca to úmyselne, alebo neúmyselne vyberie pri vytváraní aukcie a ja som si to vtedy úplne nevšimol.  Videl som v popise vyššiu cenu za poštovné a myslel som, že to je proste kuriér a hodinky prídu rýchlo.

 

Namiesto toho som si priplatil za extra pomalú otravnú službu s neúplným neprehľadným trackingom. Keby to vtedy išlo s Royal Mail ako dopis prvej triedy tak je to max do 5 dní u mňa (pár krát mi už tak prišli veci aj do 48 hodín). Hentak to išlo najprv od predajcu k sprostredkovateľovi a potom do zberného skladu do Nemecka a trvalo to skoro dva týždne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stale tomu nerozumim, proc bych mel platit nejakou dási platbu napr. z te zminovane Britanie (viz post vyse)? Uz tak nejde kolikrat zmenit ten shit paypal kurz na prepocet bankou a jeste k tomu ted nejaka dalsi vojebavka?

 

Je to tak že si prodejce nastaví že nebude posílat mezinárodní balíčky sám, 

ale prostřednictvím služby.

Jmenuje se to "global shipping program" v USA a "global shipping programme" v UK.

 

Jak to funguje - někdo z ČR si u prodejce koupí hodinky.

On je zabalí a pošle do sběrného místa (v US do Kentucky, v UK je to britská adresa).

Tam se balíčku ujme pro eBay nasmlouvaná partnerská společnosti Pitney Bows a přepošle ho ke kupujícímu.

 

To je celé, poplatek je za toto posílání třetí stranou, už jsem to psal v prvním postu.

 

Propagují to jako jednodušší způsob posílání pro prodejce, ti na to samozřejmě slyší.

Není v pořádku že se platby strhávají automaticky navíc k prodejní ceně a poplatku za poslání,

nicméně právně to budou mít ošetřeno, ještě jsem neslyšel že by někdo dostal ten poplatek zpět.

 

Tedy - vyjma případu že prodejce platbu nepřijme a zruší a zboží pak pošle on sám do zahraničí.

 

 

Nákup a prodej na eBay se stává docela drahým, poplatek si bere eBay, Paypal, směnný kurz,

shipping přes GSP místo klasického poslání . . .  jeden z důvodů proč se lidé často obrací s nákupy

věcí na Amazon nebo Aliexpres.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem platil já, u prodejce byla poznámka: "This item will be sent through the Global Shipping Programme and includes international tracking." U postage pak byla uvedena předpokládaná cena poštovného. Takže nic co by kupující nevěděl. Při zaplacení byly dvě faktury: jedna faktura platba pro prodejce, tzn. částka za nákup + úhrada části poštovného a druhá = zbývající částka poštovného pro Pitney Bowles. Tzn. pokud jsou náklady za pošťáka cca 15 liber, pak jde např. 5 liber prodejci a 10 liber Pitney. To, že to jde touto společností je volba prodejce a podle mne hodně nešťastná volba: jednak je to drahá služba, jednak to jde, alespoň v mém případě, minimálně dvakrát tak dlouho než běžnou britskou poštou (týden to leželo v meziskladu, a to nebyly žádné svátky) a tracking je naprosto nepřehledný. Asi hodně prodejců podlehne tomu, že je to služba garantovaná ebay, takže při problémech s doručením nebude pro ně problém (reklamuje odesílatel) dostat peníze zpět. Nicméně informaci, že to jde přes Global Shipping Programme vidíš hned na prvním řádku pod příhozy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak že si prodejce nastaví že nebude posílat mezinárodní balíčky sám, 

ale prostřednictvím služby.

Jmenuje se to "global shipping program" v USA a "global shipping programme" v UK.

 

Jak to funguje - někdo z ČR si u prodejce koupí hodinky.

On je zabalí a pošle do sběrného místa (v US do Kentucky, v UK je to britská adresa).

Tam se balíčku ujme pro eBay nasmlouvaná partnerská společnosti Pitney Bows a přepošle ho ke kupujícímu.

 

To je celé, poplatek je za toto posílání třetí stranou, už jsem to psal v prvním postu.

 

Propagují to jako jednodušší způsob posílání pro prodejce, ti na to samozřejmě slyší.

Není v pořádku že se platby strhávají automaticky navíc k prodejní ceně a poplatku za poslání,

nicméně právně to budou mít ošetřeno, ještě jsem neslyšel že by někdo dostal ten poplatek zpět.

 

Tedy - vyjma případu že prodejce platbu nepřijme a zruší a zboží pak pošle on sám do zahraničí.

 

 

Nákup a prodej na eBay se stává docela drahým, poplatek si bere eBay, Paypal, směnný kurz,

shipping přes GSP místo klasického poslání . . .  jeden z důvodů proč se lidé často obrací s nákupy

věcí na Amazon nebo Aliexpres.

 

 

 

Díky  :cheers:  Pro prodejce pohodlne, ale zakaznika to muze ponekud na.rat, pro me osobne dalsi aurgument, proc se na ebay vykaslat, nehlede na fakt, ze to tam je samej podvodnik a ani trusted seller nepomuze..  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky  :cheers:  Pro prodejce pohodlne, ale zakaznika to muze ponekud na.rat, pro me osobne dalsi aurgument, proc se na ebay vykaslat, nehlede na fakt, ze to tam je samej podvodnik a ani trusted seller nepomuze..  :whistling:

A Tebe snad někdo nutí nakupovat přes ebay? Můžeš sehnat jinde, ale i tam budou platit podmínky se kterými je dobré se seznámit předem než ex post nadávat jak je ten svět zlý a jak je to všechno jen vojebávka :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A Tebe snad někdo nutí nakupovat přes ebay? Můžeš sehnat jinde, ale i tam budou platit podmínky se kterými je dobré se seznámit předem než ex post nadávat jak je ten svět zlý a jak je to všechno jen vojebávka :D

Proc ex post? Ja se prave ted PREDEM s tim seznamuji a dovolil jsem si podminky panujici na ebay kritizovat... Nic jsem si neobjednal a nic jsem neplatil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Proc ex post? Ja se prave ted PREDEM s tim seznamuji a dovolil jsem si podminky panujici na ebay kritizovat... Nic jsem si neobjednal a nic jsem neplatil..

To neber osobně, ta část byla jen obecné konstatování související s tím proč bylo toto vlákno založeno. Já když to u prodejce zjistil, tak jsem si o tom něco přečetl a pak zvažoval zda do toho za těch podmínek jít či ne. Věděl jsem sice do čeho jdu, jen jsem netušil, že je to až tak pomalý a nepřehledný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je to ještě vtipné v tom, že u mě je to v obou případech trochu jinak, než tu popisuje i Tomáš.

 

Vítězný příhoz byl 320 GBP + napočítané poštovné 17,67GBP, které se měnilo dle destinace. Zvažoval jsem totiž, zda si neposlat hodinky na adresu v DE, kde byl rozdíl ale jen 2 GBP a to nedávalo smysl.

 

Strženo z účtu byly 2 platby

  • 9890,81, které šly prodejci (což při přepočtu odpovídá těm 337,67 GBP)
  • 417,63 na Pitney Bowes

Co nevím je, jaký byl přepočtový kurz na straně PayPalu, protože mě strhávaly koruny, takže poslední možnost je, že první platba není celých 337,67, ale jen nějaká část a ten rozdíl je daný kurzem, takže bych měl správně sečíst obě částky.

 

To by znamenalo převodní kurz 30,53 za GBP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaklad je mit Paypal nastaven tak, aby te Paypal chargoval v mene, v niz byl obchod uskutecnen, pak to jde dle kurzu tve banky a ne prevodniho kurzu Paypalu, ktery je dost vysoky.
Jeste je dobre si toto nastaveni, ktere neni defaultni obcas kontrolovat, zvlast nez potvrdis nejkou vetsi platbu, protoze jakymkoliv update na Paypalu se toto nastaveni zmeni zpet na default.

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaklad je mit Paypal nastaven tak, aby te Paypal chargoval v mene, v niz byl obchod uskutecnen, pak to jde dle kurzu tve banky a ne prevodniho kurzu Paypalu, ktery je dost vysoky.

Jeste je dobre si toto nastaveni, ktere neni defaultni obcas kontrolovat, zvlast nez potvrdis nejkou vetsi platbu, protoze jakymkoliv update na Paypalu se toto nastaveni zmeni zpet na default.

Jenze u nekterych nakupu to nejde zmenit, nekdy se k tomu lze proklikat proklikat a zkontrolovat, jindy je ale fixne dany paypal kurz.. Resil jsem tohle i s bratrem, ktery na ebayi nakupuje kazdy tyden.. Ale jen at to dale komplikuji, alespon se objevi nova platforma.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...