Přejít na obsah

Fotka

Fortis B-42 Flieger Black L.E.

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Mikolas

Mikolas

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 11:47

Zdravím
Jsem čerstvým majitelem hodinek Fortis B-42 Flieger Black Chronograph L.E. Při nařizování jsem si všiml, že když vytáhnu korunku a vteřinová ručička je na 12 a minutová také tak po zatáčení se začne pohybovat vteřinová a ta minutová má cca zpoždění 20 s a tak má vždy posunuté ručičky. Setkal jste se někdo s tímto problémem?

#2 Marhi

Marhi

Marhi

• Member_50
  • 864 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno
  • Bydlí:v prvním patře
  • Fanoušek značky:eberhard, Sinn a strejda Laco. Také fandím štajnům za přínos pro nemajetné uživatele.

Publikováno 23.prosinec.2017 - 11:51

Mno a v jiných pozicích to dělá taky?

In vino veritas

#3 Mikolas

Mikolas

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 12:09

Hmmmm... Dělá :(, jak zatlacim korunku tak začne běžet vteřinová a ta minutová ma vždy prokluz. Toto jsem také zkoušel i jsem si dával vždy pozor abych pri zatáčení korunky nepohnul s korunkou a právě nepohnul s minutovou. Ale pak vždy běží ok. Ten prokluz je pouze při zatáčení korunky. Vůbec se to pak během nošení nezvyšuje.

#4 Mikolas

Mikolas

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 12:10

Ne zatáčení ale zatlačeni. T9

#5 flax

flax

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Ostrava
  • Fanoušek značky:Rolex, Omega, Fortis

Publikováno 23.prosinec.2017 - 15:00

Muzes plz. postnout nejake video toho problemu na YT?

#6 323GT

323GT

Závislák

• Member_50
  • 705 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 15:07

Bych Te uklidnil tim, ze je to celkem normalni vec. Po zatlaceni korunky je jista prodleva, nez se soukoli dostanou do zaberu a minutova rucka se zacne pohybovat.

#7 habadej

habadej

Megazávislák

• Member_50
  • 1 332 příspěvků(y)
  • Bydlí:Černošice u Prahy
  • Fanoušek značky:Poprvé v životě zkouším hodinky s korunkou. Tedy myslím jako s korunkou ve znaku. Je to zvláštní pocit...

Publikováno 23.prosinec.2017 - 15:45

Jo, je to v pořádku. Přednastav si minutovou vždy o odhadnutý kousek dopředu a je to v cajku.

#8 Fajkus

Fajkus

Závislák

• Member_50
  • 770 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kopřivnice

Publikováno 23.prosinec.2017 - 16:15

Nebo dávej minutovku na pozici proti směru chodu. Pak jde do záběru okamžitě.

#9 Mikolas

Mikolas

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 17:52

Ok. Moc děkuji za informace. Ja jsem ji vždy daval po směru. Vyzkouším. Jinak teď se asi nedostanu k natočení videa ale zkusím. Toto jsem našel na internetu. Už se to tu také řešilo ale nějak úplněk jsem si z toho neudělal závěr.
http://forum.chronom...nutové-ručičky/

#10 Mikolas

Mikolas

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 17:54

A že bych měl špatně indexy jsem vyloučil. Nějak jsem to odhadem dal mezi indexy a tak nějak to sedí. Ale vyzkouším ji dát proti směru chodu.

#11 flax

flax

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 19:18

Presne jak pise Fajkus, staci hacknout sekundovku na 12 pozici, nastavit cas s mirnym predstihem a pak pomalicku vracet minutovou rucicku proti smeru casu na idealni pozici. Vetsinou to chce jit jeste par mikrometru pred tuto pozici, kde ji chces mit, rychle zamacknou korunku a bude to cajk. Tohle je ale vlastnost uplne vsech mechanickych hodinek. Taky si na tohle celkem potrpim, aby to sedelo naprosto presne a nekdy serizuju i 3x po sobe, nez jsem 100% spokojeny s vysledkem. A to jeste na tu minutovou rucicku ziram jen jednim okem, abych nemel zkresleny uhel   :eek:

Tento příspěvek byl upraven od flax: 23.prosinec.2017 - 19:20

#12 Mikolas

Mikolas

Začátečník

• Members
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 23.prosinec.2017 - 19:48

Jj. To je přesně jako já. Také na seřizování stridam levé a pravé oko jako ty :)) abych to měl přesně. Moc děkuji za vysvětlení. Jsou to me první mechaniky.

#13 Jenkiz

Jenkiz

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 325 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 26.prosinec.2017 - 09:37

Mam uplne stejnou zkusenost.. Pri nastavovani posunu minutovku o neco dopredu a pak ji pomalu vracim dozadu (jinak mivam vterinovou klidne na ctvrt a minutova jeste ani nedojela celou, coz nestrpim :)

#14 martigen

martigen

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 458 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 6 - Střešovice
  • Fanoušek značky:auta, hodinky, hudba, chilli

Publikováno 26.prosinec.2017 - 11:17

Jo ja jsem na to taky magor. Nesmyslnym lpenim na 1/10 mm a neustalym nastavovanim se vic vse namaha a pri sroubovaci korunce jeste kurvi zavit... Nevite jak se ty potreby aby vse sedelo idealne zbavit? :D

TAG Heuer Formula 1 Calibre 16, Omega SMP300 2254.50, PRIM Linea 40 automatic black, 2015 Hamilton Spirit of Liberty H42415731, Seiko BabyMonster SNZF53J1, 1968 JLC Memovox E855, 196? Omega Seamaster

#15 flax

flax

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 26.prosinec.2017 - 13:07

Musis se hold smirit s tim, ze mas chronobundus a akceptovat vsechny jeho projevy. ;) O tom to preci je, jinak bychom si vsichni koupili solarni quartzy rizene radiem a bylo by po ptakach...

#16 flax

flax

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 26.prosinec.2017 - 13:07

Delete...

Tento příspěvek byl upraven od flax: 26.prosinec.2017 - 13:08

#17 Jirka19

Jirka19

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 409 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kladno

Publikováno 3.leden.2018 - 23:03

Já jsem se toho zbavil ve chvíli, kdy jsem točil už 4-5 mechanik, to znamená že to vždy při nasazení jiných hodinek každodenně nastavuju čas a už mě to při té frekvenci nastavování přestalo bavit dělat úplně do detailu:-)

www.helveti.cz