Přejít na obsah

Stolní vrtačka


taurus

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Obracím se na místní profíky s prosbou o radu při nákupu stolní vrtačky. Dostal jsem neodbytnou potřebu doplnit vybavení dílny o nový kus železa. Mám celkem nenáročné zadání: Výkon min 750W, Raději 400 než 230V regulace otáček, Zdvih vřetene min 60-70mm, Světlost min 350mm, Robustní provedení, včetně upínky. ne žádnej čínskej vakl. Ideálně hledám českého /německého výrobce ale mám pocit, že po všech těch TOSkách se slehla zem.

 

Líbí se mi třeba toto:

https://www.peddy.cz/stolni-vrtacky/stolni-vrtacka-400v-optidrill-b-23-pro

nebo

https://www.peddy.cz/stolni-vrtacky/stojanova-vrtacka-proma-e-1516b400

 

 

Pokud je to někdo odborník nebo používá v práci, budu vděčný za tip či doporučení prodejce, kde se to dá vidět na živo.

 

Rozpočet je tak do 20tis.

 

Díky Taurus

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne zalezi na tom, jak casto a s jakou presnosti na tom chces vrtat.

Obe Tebou odkazovane vrtacky jsou fajn do domaci dilny nebo nekam, kde je sice potreba obcas neco navrtat, ale naroky nejsou nikterak velke.

Da se sehnat bazarova TOSka (nejaka 16-cka, 20-ka) za cenu kolem 15-20k. Pripadne 32-ka (kolem 25k).  Je to jednoznacne lepsi volba nez cokoliv od Promy.

A hledal bych neco, co ma kuzel aspon Mk III. Lepe Mk IV. Akorat bacha, obcas se objevuji vrtacky s kuzelem JT (B). Vetsinou k nim nebyva k sehnani moc starsiho prislusenstvi (mene bezny typ kuzele).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne zalezi na tom, jak casto a s jakou presnosti na tom chces vrtat.

Obe Tebou odkazovane vrtacky jsou fajn do domaci dilny nebo nekam, kde je sice potreba obcas neco navrtat, ale naroky nejsou nikterak velke.

Da se sehnat bazarova TOSka (nejaka 16-cka, 20-ka) za cenu kolem 15-20k. Pripadne 32-ka (kolem 25k).  Je to jednoznacne lepsi volba nez cokoliv od Promy.

A hledal bych neco, co ma kuzel aspon Mk III. Lepe Mk IV. Akorat bacha, obcas se objevuji vrtacky s kuzelem JT (B). Vetsinou k nim nebyva k sehnani moc starsiho prislusenstvi (mene bezny typ kuzele).

 

Díky za názor. V podstatě jsem tímto směrem uvažoval už dříve ale nenašel jsem v aktuálních nabídkách nic co by mě oslovilo. Nebude to makat každej den ale nerad kupuju dvakrát:) Našel jsem ale nějakou firmu v Blansku (stroje svoboda) co zřejmě likviduje zavřené fabriky, tak se tam zkusím zeptat.

Na 3 kužel mem spoustu nástrojů po tátovi takže bych je aspoň využil mozna.

 

Zajimavý je, že na německým ebayi je toho plno ale dost daleko.

 

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhoda starych TOSek a podobnych masin je v konstrukci. Pokud na nich udelas nejakou rozumnou generalku, tak Te prezijou. U nas delame sice na 2 mikrony, ale na bezne vrtani mame TOSku. I kdyz je o 40 let starsi nez nova Proma, vrta presneji. A cim vetsi vrtak, tim markantnejsi rozdil. Promu sem zazil v byvale firme a nemuzu to s cistym svedomim doporucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem řešil a narazil jsem na jeden problém a sice, že se mi  stolní vrtačka nevešla na stůl - mám tam nízký strop.

Tak jsem to vyřšil sloupovou vrtačkou a nemůžu si ji vynachválit.

Je na 380V a má sice jenom rychlosti řemenem, ale je to robustní stroj (na to moje vrtání).

Fantastická je možnost dát pod tu vrtačku "cokoliv", klidně metr vysoký obrobek.

Má to MkIII a zdvih 80 mm. Vyložení je 170 mm.

 

Narex ve stojanu je nouzovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...