Přejít na obsah

Tudor Heritage Black Bay 41mm


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

Taky gratuluju. Tyhle tudor se mi vzdy libili a kdyz pred par tydny na letosnim baseleorldu tudor uvedl I modrou verzi, tak muj zajem jen zesilil. Tak se chci trosku poptat:

- Pises ze bracelet jde z 22 na 18mm, ja pritom cetl ze BB tah jde jen z 22 na 20. Je teda jiny, nebo jen sum v chapani co a jak... ?

- Obecne jak jsi s tahem spokojenej?

- mas je uz nejaky patek, je ten lestenej bezel magnet na skrabance, nebo se zatim statecne drzi? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tah jde z 22 na 18, nicméně spona je venkem 20mm, proto asi ty nesrovnalosti.

Na nošeni jsou naprosto pohodlné,  jsou i diky absenci lunety poměrně lehké a tah je ideálně vyvažuje. Jen sem si musel dokoupit jeden článek tahu, volnější se mi to líp nosí. A tim, že je spojen šrouby, je úprava jednoduchá.

Luneta není až takový magnet, je šikmá a asi docela odolná. I celkově se mi zdá, že použitá ocel je odolnější vůči vlasovkám, než třeba byla na mých bývalých Seikách MM300. Tam se stačilo blbě podivat a byl tam. 

Nosím je coby OWG jako každodenky, a dlouhý výběr se vyplatil, pro mě je to trefa do černého.

Dalším krokem by byly Expy, ale tam je to finančně jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

....Ono zjistit vůbec nějaké informace u Tudorů je problém. Ani mě, ani CZ autorizáku ( Bechyně) se nepovedlo dostat informace o kvalitativní kategorii Ety.

Pouze mlhavě něco o vlastní montáži a vyladění....

Tudor nikdy neuvadi, co pouzil za Etu, a to nejspis proto, ze je totiz sam upravuje, takze konecna podoba strojku je trochu jina nez bezna eta... Ty zmeny, ktere Tudor dela jsou zname, hodináři rozpoznatelne, akorat jejich smysl je prý diskutabilní..

 

Tohle napsal jeden hodinar a od te doby se to často kopíruje:

 

The Tudor 2824-2's start as Top grade, so they have all the parts that the Chronometer grade movements do, without the actual testing being done. The shock system is then changed from Incabloc to Kif, and they remove the ETACHRON system, and implement a more traditional stud on the balance spring, and traditional regulator pins...

 

For me as a watchmaker who services these movements, removing the ETACHRON is not an advancement, but a step backwards. Adjusting the centering of the balance spring, the centering of the outer coil through the regulating pins, and setting the spacing of the regulating pins is so much easier with the ETACHRON system, it really makes no technical sense (in my opinion) to remove this system. There's no doubt that a watch can be adjusted just as well using the traditional systems, but is it far less time consuming with the ETACHRON system. I suspect the Rolex does this because they want to make it their own, and not for any technical reason."

 

Napr. tady

https://www.timekeeperforum.com/forum/threads/modified-eta-what-does-it-mean.22727/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak to netuším, k dohledání to není ani na ofic. stránkách. Vnější určitě ne, ten by byl vidět, a vnitřní... při bočním pohledu se to jeví jako že jo, jsou krásně čitelné i z velkého úhlu, ale že by se s tím nepochlubili?

Pro mluví to, že jsou z jedné rodiny s ostatními BB, proti, že jsou tou levnější variantou..

Asi sem ti moc neporadil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Díky. Vybíral jsem přes chrono24 ale chtěl jsem je zároveň koupit v krámě, spojit to s takovým tím zážitkem...dát si kávu, popovídat si s prodejcem ( v tomto případě s krásnou prodejkyní) nechat si upravit tah a tak 🙂 takže jsem se na základě výběru na chrono24 vydal do Vídně do obchodu Chronothek. V centru je tam spousta těchto malých obchůdků s hodinkami. Tohle v Praze vůbec nemáme... Navíc mi dali ještě slevu z jejich ceny na stránkách (ne na chronu). No a pak jsem si dal už jen řízek, kávu, omrkl centrum a jel domu :-)) 
Jsou jak nové, pár mini škrábanců a zespodu jsou dokonce ještě podlepené. První koupě u AD na konci roku 2021. Prostě superkauf. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 5. 2022 v 11:12, Peter_See napsal:

Díky. Vybíral jsem přes chrono24 ale chtěl jsem je zároveň koupit v krámě, spojit to s takovým tím zážitkem...dát si kávu, popovídat si s prodejcem ( v tomto případě s krásnou prodejkyní) nechat si upravit tah a tak 🙂 takže jsem se na základě výběru na chrono24 vydal do Vídně do obchodu Chronothek. V centru je tam spousta těchto malých obchůdků s hodinkami. Tohle v Praze vůbec nemáme... Navíc mi dali ještě slevu z jejich ceny na stránkách (ne na chronu). No a pak jsem si dal už jen řízek, kávu, omrkl centrum a jel domu :-)) 
Jsou jak nové, pár mini škrábanců a zespodu jsou dokonce ještě podlepené. První koupě u AD na konci roku 2021. Prostě superkauf. 

tak to zní jako velmi dobře prožitý den :) paráda! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 5. 2022 v 23:42, Peter_See napsal:

 

Snad nevadí, že to tu trochu "opráším" ale máme je nově a jsem z nich unešený! Úžasné hodinky.

 

 

Mám BB36 a naprostá paráda. Na lítačku do terénu si beru místo nich nějaké otloukánky, ale jinak nejdou z ruky. Vítej v partě! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...