Přejít na obsah

Omega Moonwatch vs. Seamaster


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

potrebujem poradit, posunut, postrcit. Chcem si urobit radost a nieco kupit. Musi to byt Omega, bud Speedmaster Professional ( 311.30.42.30.01.005), alebo Seamaster (212.30.41.20.01.003). Ziadne ine znacky ani modely ma nezaujimaju.

 

Vzdy som tvrdil, ze tie spravne hodinky pre mna musia byt univerzalne - chodim casto v obleku, takze vhodne k saku, ale zaroven aj vhodne na pivo s priatelmi v tricku a kratasoch. Denne pouzivam datum, a pohodlna by bola aj nejaka vodotesnost, nech ich nemusim davat dole z ruky v bazene. Toto splnaju Seamastre asi na 100% - otazne je ci sa daju nosit k saku. Ale predstavit si to viem.

 

Lenze, rozum je jedna vec, a chcenie nieco ine. Preto su v hre Moonwatche, a to jedine s hesalitom. Mam Speedmaster Date (3210.50), ktore splnaju vsetko co chcem, ale pocitovo to nie je ono, mam pri nich pocit, ze to nie su tie ,,prave" Speedmastre. Moonwatche su ikonicke hodinky s krasnou historiou. Ale nesplnaju nic z toho, co by som od hodiniek chcel.

 

Oba modely som mal na ruke, a sedeli velmi dobre...

 

A ktore favorizujem? V priebehu dna vzdy ine :) Rano vstanem, a som rozhodnuty pre Moonwatche. Cez obed ale uz rozmyslam, ci by tie Seamastre neboli lepsie...

 

Chlapi, poradte :) Rozhodnut sa musim sam, ale kazdy nazor bude napomocny...

 

Dakujem, Jakub

 

P.S: Kupit oba modely by sice bolo riesenie, ale to by ma asi cakal rozvod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 47
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

.....Toto splnaju Seamastre asi na 100% - otazne je ci sa daju nosit k saku. Ale predstavit si to viem....

 

Pokud se nepletu, tak tvuj model seamastru je dost podobny bondovkám. Koukni na Casion royal tak je k saku nosili. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám oboje a....ty hodinky jsou tak rozdílné, že nejde vybrat jen jedny.

 

Ale kdybych musel, tak bych vzal bondovky. K saku se hodí asi tak stejně jako moony. Plus je, že je to automat, mají datum, jsou levnější, přesnější  a nebojí se vody. Mínusem je vyšší servisní náročnost.

 

Moony jsou klasika největší, ale při nošení působí vintage dojmem - manuál, zvukový projev stroje. Jako jediné hodinky bych je asi nebral, ale do komba super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Hele čím se moony nehodí k obleku. Jinak za mě seamastery k obleku prostě ne. Jinak já už půl roku jsem s moonama v podstatě OWG. Ok asi to chce nějaká levnější seika k moři... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mužu se jen zeptat na tu servisní naročnost ? Snad to autora bude zajímat také. Obecně dražší servis očekavám u chronographu.

 

S coaxem se nevyhneš autorizáku, moony mají v podstatě snad 70 let starej strojek, ten ti opraví kde kdo a díly není problém sehnat. A taky jsem ještě snad neviděl nejdoucí moony, ale vysipanej coax už tu někdo měl.

 

Hele čím se moony nehodí k obleku. Jinak za mě seamastery k obleku prostě ne. Jinak já už půl roku jsem s moonama v podstatě OWG. Ok asi to chce nějaká levnější seika k moři... 

 

Nevím jak to děláte, ale já nedopnu s většíma hodinkama manžetu. A když jo, tak se mi o ní hodinky pořád zachytávají, což je nepříjemné. K obleku se nosí malé a nízké hodinky, což ani jedny z těchto nejsou. 

Jinak nosit se může kdo chce co chce, klidně i Ploprof a místo polobotek ploutve :snorkle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to jsem řešil. Chvíli jsem měl SMPc a nakonec šly z domu a pořídil jsem Moony. Jsem naprosto spokojený a prakticky nic jiného nenosím. Pořád jsou jako nové. SMPc jsou taky boží hodinky a dokonce jim člověk odpustí i ten buznatah, ale Moony jsou dle mého jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

S coaxem se nevyhneš autorizáku, moony mají v podstatě snad 70 let starej strojek, ten ti opraví kde kdo a díly není problém sehnat. A taky jsem ještě snad neviděl nejdoucí moony, ale vysipanej coax už tu někdo měl.

 

 

Nevím jak to děláte, ale já nedopnu s většíma hodinkama manžetu. A když jo, tak se mi o ní hodinky pořád zachytávají, což je nepříjemné. K obleku se nosí malé a nízké hodinky, což ani jedny z těchto nejsou. 

Jinak nosit se může kdo chce co chce, klidně i Ploprof a místo polobotek ploutve :snorkle:

Hele podle mě dobrý a to v obleku chodím 2-3x týdně. Košile každý den...

Jasně ale čisté oblekovky to nejsou. Kolega nosil dlouho PO a roztrhal si takhle několik košil. Teď to vyřešil LLD, což nevím jestli je úplně optimální....

post-22755-0-22495200-1515162309_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Já to taky zkoušel a úplně ok to nebylo. Možná mám jen malou ruku. Proto nejradši nosím DJ36 na jubilee, ty se pod manžetu schovají hned skoro o nich nevím :)

Ok, to je pravda. Já bych kolegovi radil koupit oboje a přikoupit ještě ty DJ, dobrý nápad :D

 

Já mám ruku 16cm a na tahu (ocelovém náramku :) ) jsou mi moony už velké, ale s řemenem mi podle mě sedí skvěle. Hlavně díky tvaru ruky a vlezou se i pod manžetu. Ještě bych chtěl do komba suby, no a možná nějaké marky a hranaté hodinky taky nemám.... to je never ending story tady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi kurnik dajte pokoj s DJ ale dakujem za nazory samozrejme!

 

Ja by som moony hodil okamzite na kozu, ten tah sa mi nepaci

 

Ten servis je dobra poznamka, ale nehra to rolu, servisovat ich budem len v Omege (apson zatial tomu verim), kde je tusim rozdiel v cene medzi chronom a bez chrono nejakych 200 frankov, co neriesim

 

@Fade - a co ta presvedcilo o Moonoch miesto Smpc?

Upraveno uživatelem Farookh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to by bolo asi najlepšie mať na každú príležitosť hodinky na to určené. Popravde "univerzálne" hodinky prakticky neexistujú, keďže pre každého to môžu byť úplne rozdielne hodinky.

 

 

Ok, to je pravda. Já bych kolegovi radil koupit oboje a přikoupit ještě ty DJ, dobrý nápad :D

 

Já mám ruku 16cm a na tahu (ocelovém náramku :) ) jsou mi moony už velké, ale s řemenem mi podle mě sedí skvěle. Hlavně díky tvaru ruky a vlezou se i pod manžetu. Ještě bych chtěl do komba suby, no a možná nějaké marky a hranaté hodinky taky nemám.... to je never ending story tady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony jsou docela maly hodinky, porovnaval jsem je s Oriskama 42mm a ty vypadaji o poznani vetsi.. Luneta u Orisek ma skutecnych 42mm, u Speedu jsem nameril 39,7mm, navic drobne indexy, drobne rucky, budicky.. Na me zkratka pri primem srovnani pusobi jako max. 40mm. 

Co se tyce volby mezi SMP a Moony, tak jak uz padlo vyse, jde o uplne jine hodinky.. I bondovky jdou k obleku a v pripade, ze prehodis tah za kuzi, nevidim problem.. Notoricky zname potapky v modernim strihu vs ikonicke retro Moony..? Tezka volba, osobne dneska preferuji Moony, pac velke plus pro me predstavuje historie a desitky let (temer) nemenny design, ale pro Tebe tohle kryterium nemusi byt podstatne.. Vem zkratka ty, co se Ti vice libi, vyber srdcem, chybu neudelas, oba modely jsou top  :smile_anim:   

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony jsou docela maly hodinky, porovnaval jsem je s Oriskama 42mm a ty vypadaji o poznani vetsi.. Luneta u Orisek ma skutecnych 42mm, u Speedu jsem nameril 39,7mm, navic drobne indexy, drobne rucky, budicky.. Na me zkratka pri primem srovnani pusobi jako max. 40mm. 

Co se tyce volby mezi SMP a Moony, tak jak uz padlo vyse, jde o uplne jine hodinky.. I bondovky jdou k obleku a v pripade, ze prehodis tah za kuzi, nevidim problem.. Notoricky zname potapky v modernim strihu vs ikonicke retro Moony..? Tezka volba, osobne dneska preferuji Moony, pac velke plus pro me predstavuje historie a desitky let (temer) nemenny design, ale pro Tebe tohle kryterium nemusi byt podstatne.. Vem zkratka ty, co se Ti vice libi, vyber srdcem, chybu neudelas, oba modely jsou top  :smile_anim:   

 

 

To si meral Speedmaster Profesional? Lebo tie by mali byť 42mm. 39,7mm sú FOIS ak sa nemýlim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Skoda ze nechces AT, tam je univerzalnost Omega modelu asi najvacsia...a su nadherne :)

Tak AT mi osobně zase neříkají nic ...... Je třeba si vybrat, dle vkusu každého soudruha :D

 

EDIT: jo a moonwatch sluší všechno, to mě na nich baví asi nejvíce:

post-22755-0-76762000-1515168321_thumb.png

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...