Přejít na obsah

Hodinky na léto k vodě a tak - Alpina 48 Avalanche Extreme Regulator


Ondraj

Doporučené příspěvky

Edit: fakt nechci rýpat, berte to jen jako povzdech, prosím...

Vždy, když vidím obdobnou nádheru od nějakého malosériového výrobce, tak si vzpomenu na Prim a kladu si otázku, o kolik je třeba Alpina větší výrobce (či jaký za ní stojí kapitál), že se dostane s takovou nádherou na polovinu ceny třeba takových leteckých Primek (Hind).

 

U primu platis za prestiz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Edit: fakt nechci rýpat, berte to jen jako povzdech, prosím...

Vždy, když vidím obdobnou nádheru od nějakého malosériového výrobce, tak si vzpomenu na Prim a kladu si otázku, o kolik je třeba Alpina větší výrobce (či jaký za ní stojí kapitál), že se dostane s takovou nádherou na polovinu ceny třeba takových leteckých Primek (Hind).

 

Alpina byla prodána před cca dvěma lety firmě Frederique Constant, takže finančně jistě posílila.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Quido

Proti gustu... takže respektuji a přeji majiteli tu radost, co si udělal :notworthy:

 

Podobné uchlárny teď dělá i SEIKO, ty bych asi zkousnul spíše.

Já jsem v tomhle ale konzerva... a za ty prachy - ani náhodou :guiltysmiley:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěknej regulátor, ondraji. Ten tah mi k němu nějak neštimuje, zdá se mi takovej oblekovej k docela vostrejm hodinkám, ale to může bejt fotkou a pak frčný kaučuk to kdykoli spraví. Co je horší je to, že ciferník popírá samu podstatu regulátoru - oddělené odčítání času na třech nezávislých ÚPLNÝCH stupnicích, z nichž minutová je největší a nejdůležitější, neb se tím měří především minuty (pod vodu strávené). Naprosto mimo mi přijde to dělení minutové stupnice na tmavou a světlou část - proč?? a navíc to, že u hodinové stupnice začíná ta černá část vlastně nikde. Takhle přesně si skromně představuju kýč, a je to škoda, protože jináč jsou opravdu šmrncovní.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se mi stalo, že jsem potřeboval odečíst jen minuty a díky hodinové ručce jinde je to zde daleko rychlejší. Takže já jsem s tímto spokojen a hlavně to byl i účel, aby se tyto hodinky vymykali všemu zcela běžnému. Kýč? Ano i to je možná definice těchto hodinek.

 

A máš pravdu, že nad tou černou částí ciferníku jsem přemýšlel hódně dlouho.

Spíš jsem to pojal jako určité vyvážení těch subciferníků v levé části.

Každopádně jsem si od nich nesliboval žádné zvláštní dokonalosti. Ale mají prostě určitý náboj.

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vymykají se tedy spolehlivě - gratuluji, a je jasný, že minuty odečteš snadněji, i když tam chybí jedno číslo a pár indexů. Mluvím o fylozofii toho ciferníku, to nesmíš brát doslova. Vem si rozdíl k regulátoru od orisu - ten je vzornej. I když uznávám, pro tebe kapku mikro (44mm?) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže zde jsou fotky velice kontroverzních hodinek.

Proč kontroverzních? Viděl jsem naživo. Jsou parádní. Sám jsem poměrně střízlivý, co se týče velikosti hodinek, ale tyto by snad ani menší být nemohly. Prostě gratulace a užívej jich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...