Přejít na obsah

Citizen rada s výběrem


Doporučené příspěvky

Že by Němci vysílali svůj i britský signál? To jsem zatím nikde nenašel. Může to někdo upřesnit? Možná máš pravdu, ale já jsem našel MSF vysílač jen v Anglii. Tak teď babo raď.

 

Nebo to chápu špatně a hodinky přijímají DCF77 a z toho počítalíí čas v Londýně? Pak by LONdýn fungovat mohl ale s korekcí.

 

S tou korekcí to tam nějak není popsané, nebo korekce znamená "manuál bez příjmu"?

 

No nějak jsem se v tom slušně ztratil.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vysilaci cas UTC z atomovych hodin je je stejny jako pasmo Londyn, tj O. To ze na je na hodnkach napsano pasmo LON jako London to v podstate nastavis UTC cas

Hodinky prijmaji DCF77 z nemecka viz navod. Pokud chces nas cas aby si zachoval radiem rizeny cas nastavis londyn a musis udelat korekci rucicek ze zakladni nulove pozice. Ale datum se ti vzdy pravdepodobne prehodi dle casu odpovidajici v anglii tedy kdyz u nas bude 01:00.

 

Jina sance asi neni jak obejit tenhle model hodinek pro nase pasmo.

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako tohle je trosku vyšší dívčí ;) Asi opravdu radši vyberu model co tu funguje v pohode. Nechce se mi pak hodinky kvuli tomu vracet. Ale urcite přínosná diskuze !! Diky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to zda preklopeni casu je vazano na poloze rucicek nebo na vnitrnim case hodinek, ale rekl bych ze to druhe. Hodinkam bude uplne jedno v jake poloze jsou po korekci rucicky. V tehle strojkach byva vse oddelene, mechanicky nezavisle.

 

Ale jako koupit si hodinky kde jsou ve smes americky pasma a jedno evropsky, to nebude moc dobry napad, i kdyz je reseni jak to ASI obejit.

 

Zkus se taky podivat na Casio, tam jsou taky pekny pohledny hodinky, solar, radiem rizeny, wr100, safir.

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, tolik zase ujety na USA nejsem a jezdit tam taky nebudu...:D Kazdopadne chvilku jsem na Casio koukal po objevu solaru, verim, ze bych si vybral v Casio, ale uz jedny pracovni mam a presto, ze jsou snad neznicitelne, chtel bych zkusit jinou znacku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to zda preklopeni casu je vazano na poloze rucicek nebo na vnitrnim case hodinek, ale rekl bych ze to druhe. Hodinkam bude uplne jedno v jake poloze jsou po korekci rucicky. V tehle strojkach byva vse oddelene, mechanicky nezavisle.

 

Ale jako koupit si hodinky kde jsou ve smes americky pasma a jedno evropsky, to nebude moc dobry napad, i kdyz je reseni jak to ASI obejit.

 

Zkus se taky podivat na Casio, tam jsou taky pekny pohledny hodinky, solar, radiem rizeny, wr100, safir.

Americké pásmo je jen jedno (Fort Collins - WWVB), pokud tam bude z evropských ten hlavní, DCF 77, tak bych tam neviděl moc problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oceanus rozhodně ano, nutno ovšem pořídit v JPN. Zde buď vůbec nejsou nebo velmi drahé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, suhlasim, to bol len navrh, dalsi typ bedudrzbovych hodiniek. Podobne ako astrony, napr. Samozrejme cena bude asi problem.

Není to problém, pokud objednáš z ciziny a budeš kalkulovat i s případným výpalným...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkáš, cena je uz trosku někde jinde, ale tyto jsou celkem uzasne https://www.chrono24.cz/seiko/sse101j1-astron-gps-solar-dual-time-titanium-keramik-46mm-10atm--id7028740.htm

 

Ja jsem se postupne od Festin dostal k cenove hladine do 10tisic, samozřejmě z některých zahranicnich webu jde sehnat zboží co tu na trhu stoji 16tis. za cca 12tisic, take uz si rikam, neni uz to zas takovy rozdil... Ale pravdou je, budou to moje první pořádné hodinky a resim to repve měsíc ;) Jsem hlavne rad, ze pripadne s CITIZEN nejspis chybu urcite neudělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie : neplet si pasmo vysilace a casove pasmo, neresili jsme vysilace ale chybejici casova pasma z volby na hodinkach. I v americe mas nekolik casovych pasem tak i v evrope, pokud hodinky podporuji jen casove pasmo na urovni Londyna mas u nas problem ze ti hodinky pujdou o hodinu blbe a nebo to musis nejak resit jak to obejit.

 

Jak pise Diablo svuj typ na Casio liw-m700d-2a, tak ty mam mimo jine na ruce pokud by te cokoliv zajimalo.

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie : neplet si pasmo vysilace a casove pasmo, neresili jsme vysilace ale chybejici casova pasma z volby na hodinkach. I v americe mas nekolik casovych pasem tak i v evrope, pokud hodinky podporuji jen casove pasmo na urovni Londyna mas u nas problem ze ti hodinky pujdou o hodinu blbe a nebo to musis nejak resit jak to obejit.

Tak to ano. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi do toho risku nepujdu :/ Proste nepujde vyuzivat plne funce, jako u jinych pro evropskych modelu. A co se týká Casio liw-m700d-2a, hodne zajimave hodinky, kdyz by to byl CITIZEN, ecodrive, hned bych uvažoval, na zivo jsem je nevidel a taky jsem nenalezl jak jsou siroke bez korunky...nasel jsem jen ze 40mm.

Upraveno uživatelem Cancl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhkdem k tomu ze je mam tak ad 1 korunku nemaj :) takze prumer pouzdra je 40mm (osa mezi cislici 3 a 9, tj bez cudliku)

rozmer mezi packami co se upina pasek je 46mm

 

40mm neni moc ale ma to malo hmoty kolem ciferniku (36mm) takze to nepusubi nikterak male. Za ty prachy to ma vse podstatne

Upraveno uživatelem bicista
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...