Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Moscow Classic Sturmovik Cube

Vostok 2416

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Severní Morava
  • Fanoušek značky:Prim a strsich kusu, nemam vyhranenou znacku ale mechanika s automatem je fajn.

Publikováno 10.leden.2018 - 19:58

Zdravim ve spolek. Rozsiril jsem sbirku ojedny pro me hezke netradicni orloje. Jedna se o Moscow Classic Sturmovik Cube se strojkem Vostok 2416. Mam z nich fakt radost ale trochu me znervoznuje jejich chovani. Presneji chod strojku. Vterinovka bezi nepravidelne, sem tam se jakoby zasekne, pak sebou skubne a preskoci naraz o 2 vteriny. Kdyz s hodinkami zahoupu (v podstate jako by se natahovaly) tak v nich neco chrasti a vterinovka se regulerne zastavi i na 3 vteriny. Volal jsem prodejci, ten tvrdi ze ten nepravidelny chod vterinovky je u tohoto strojku normalni, me se to nezda.. Poslal sem je na reklamaci, v protokolu je napsano, ze byla uvolnena jakasi setrvacka, ktera blokovala chod (po nespecifikovanem narazu), hodinky sem mel na ruce 3x po kratkou dobu a vim ze me na zem nespadly a ani jsem s nimi nikam nebouchnul, vzdy po noseni jsem je dal do watchwinderu, kde jsou i Seika Sports 5. Hodinky mam doma a podle me s nimi nikdo nic nedelal, vterinovka bezi furt stejne trhane a chrasti to v nich furt stejne.. Je to jen moje panika, nebo je to normalni charakteristicky projev tohoto Ruskeho strojku? Uvitam jakoukoli informaci.. Seika bezi krasne hladce, ale z teho Vostoka sem proste nervozni..

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od 11mAjA11: 10.leden.2018 - 20:00

#2 Sborez

Sborez

Chronopako......

• Member_50
  • 1 226 příspěvků(y)
  • Bydlí:DC
  • Fanoušek značky:Rolex, Omega, Prim.....

Publikováno 10.leden.2018 - 20:20

Kdes to kupoval, že s tebou při reklamaci takto vyje*ali? Ať víme, že tam nemáme nic kupovat. Pokud jsi kupoval nové a dělá ten stroj toto, tak jim to hoď na hlavu. 

Je:

Rolex Explorer I, Prim Sport Igen, Davosa RAF LE, Tisell diver date, Tisell Vintage diver

Bylo:

Deaumar Ensign, Junghans Mega 1000 26/4802, Aureole chronograph suisse, Vratislavia Conceptum VIS 1935.2, Vratislavia Conceptum chrono, Omega Planet Ocean, Traser Classic Automatic Master - moje první, Aristo Award 2003 Harley-Ronda 2538, Traser P6600 Type 6 Mil-G, Steinhart Nav B-Uhr 47 automatik B-Muster, Wancher Cifra One - parádní jednoručky, Steinhart Nav B-Chrono II, Hamilton Khaki X-Copter, Longines hydroconquest chrono, Union Glashutte Viro Date, Victorinox XLS MT Chrono Classic, Seiko SKX007, Seiko Speed-Timer 7015-8000, Orient Crystal SK blue, Cartier de Calibre Diver, Vratislavia Kosmos, Seiko SKX009, Seiko SKX007

#3 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim a strsich kusu, nemam vyhranenou znacku ale mechanika s automatem je fajn.

Publikováno 10.leden.2018 - 20:26

nejpanskehodinky.cz

Nevim co s tim mam delat, nemuzu nikde dohledat jestli to je normalni projev nebo je uvnitr neco fakt spatne..hodinky byly takova ta laska na prvni pohled.

Mam Ceske, Nemecke, Japonce i Swiss a chtel jsem pekne Rusko..no jsem z toho mrzuty..

Chtel sem si o Vostoku neco nacist ale nejak se mi nedarilo dohledat co potrebuju, nicmene vsichni to chvalili tak sem je vzal..

Seika jsou v porovnani s tim naprosty bezchybny luxus..a s tema to bylo stejne jako se Sturmovikama, videl sem je a musel sem je koupit..

#4 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 355 příspěvků(y)
  • Bydlí:GJ
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 10.leden.2018 - 21:03

Normální projev jinak velmi spolehlivého kalibru 2416 to rozhodně není. Postupovat prosím dle rady výše, minimálně reklamace s důrazem na seřízení či výměnu.

#5 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 10.leden.2018 - 21:13

Hmm tak to je nevesele..je to nahouby tohle sem ani nechtel domyslet ze to budu posilat na reklamaci natoz hned po doruceni z prvni zjistit ze se v podstate zadna oprava nekonala a resit poslani na druhou..zajdu jeste do Dealu zeptam se na nezavisly nazor a budu to resit znova s prodejcem..

Nemate nekdo tenhle strojek v hodinkach ze by ste mi tu nahrali minutovy chod vterinovky dokola ciferniku na porovnani..abych mel cim argumentovat..nejsem orientovany v mechanikach hodinek, strojku atp. auta zvladam pomerne na urovni ale hodinky mam jako zalibu s radosti z hezkych veci..

Za kazdou radu budu vdecny a rad..

#6 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 355 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 10.leden.2018 - 21:46

#7 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 10.leden.2018 - 22:03

Diks za videoo.

Koukam na to a jestli me oci neklamou, nebo to neni klam videa, tak se me zda ze se mu ta vterinovka taky tak divne cuka a seka, musi se na to clovek soustredit poradne ale..tak nevim..

#8 LONGINES

LONGINES

Závislák

• Member_50
  • 613 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha\ JČ
  • Fanoušek značky:Momentálně jak jinak, než Часы Восток - время точное, завод в городе Чистополь, Татарской АССР :)

Publikováno 11.leden.2018 - 01:17

No, nejsem žádnej expert-hodinář, ale pokud vím, tak by měl mít tenhle kalibr nepřímo poháněnou vteřinovku, takže po zatřesení s hodinkama se vteřinová ručička na chvilku (1-2 sec) "zastaví" a pak jede dál. Nicméně, ono zatřesení sem musel udělat opravdu silně, aby se vůbec pozastavila, takže pokud se zastavuje i při normálním nošení, nebo dokonce když sou na winderu nebo na stole, platí jednoznačně to, co psal Frostie.

Tenhle obchod znám, sám sem od nich koupil jedny Amfibie a dost sem ho obhajoval, ale...jako dobrý no, ale hodinky neměly prostě to, co maj nový hodinky mít: fólii na sklíčku, dýnku, a zafoliovaný tah. Tak nevím, jestli sem od nich nekoupil "nový" nošený hodinky. Ale fungujou, no. Na tyhle Moscow Cassic sem se díval a... nebudeš mě mít asi rád, ale můj názor je, že dali ruský strojek (který rozuměj není sám o sobě vůbec špatnej) do sprostýho čínskýho pouzdra a daj tomu majestátní nálepku Moscow Clasic.

Jestli chceš opravdu spolehlivý nějaký ruský hodinky, navíc za babku a snad ještě horký přímo z továrny Vostoku, doporučuju nákup od Meranom nějakých Amfibií Classic, nebo Komandirskie Classic. Je tu o nich senza vlákno, pročti, popřemýšlej, a ještě se zasměješ :)

A tohle jim hoď na hlavu :)

#9 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 11.leden.2018 - 11:24

O neprimem pohonu nicehoz nic nerikal, jen ze takovy "nehladky" chod vterinovky je tu toho strojku normalni.

Moc dekuji za toto info, proste to srovnavam se "sametovym" chodem Seika.

Dam jim sanci, zaruka tam je tak uvidim, necham je rozbehat a treba se to zlepsi.

Obchod mi neprijde spatny, na dnesni pomery spise velice vstricny s porovnanim jinych e-shopu.

ad. Design techto hodinek..

Z meho pohledu jsou netuctove.

Nechtel jsem dalsi hodinky podobne tem co mam, obecne velebim jednoduchy design typu Prim Sport, funkce prehledny.

Seika co mam jsou pomerne hodne blizko Primkam v modernejsim podani, proto se mi libi.

Tenhle obrovsky kus oceli je zase neco jineho, ale svym zpusobem bez zbytecnych veci navic (jo ty 4 zlate radoby srouby v kazdem rohu by byt nemusely to je fakt), jinak je zpracovani velice prijemne a na zivo na me tedy Cinsky nepusobi.

#10 LONGINES

LONGINES

Závislák

• Member_50
  • 613 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Momentálně jak jinak, než Часы Восток - время точное, завод в городе Чистополь, Татарской АССР :)

Publikováno 11.leden.2018 - 11:37

Jasný :) Ještě jenom k chodu tý vteřinovky: oproti Seiku bude vždy působit "trhaně", protože Seiko, a vlastně asi všechny jiné značky než Vostok, mají vyšší počet polokmitů setrvačky.

#11 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 355 příspěvků(y)

Publikováno 11.leden.2018 - 19:28

Jasný :) Ještě jenom k chodu tý vteřinovky: oproti Seiku bude vždy působit "trhaně", protože Seiko, a vlastně asi všechny jiné značky než Vostok, mají vyšší počet polokmitů setrvačky.

Přesně tak, vostoky mají většinou 19800 vph, na rozdíl od japonců, majících 21600 nebo i 28800 vph. Nicméně i tak lze dosáhnout poměrně netrhaného pohybu vteřinovky.

Viz:

https://en.wikipedia.../Vostok_watches

#12 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 14:34

V popisu maji 21600 tak nevim..

http://m.nejpanskeho...ic-2416-047611/

#13 LONGINES

LONGINES

Závislák

• Member_50
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 16:12

Tak to pěkně kecaj, Vostok 2416 má prostě 19800 vph, jak psal Frostie a hotovo. Já sem si nemoh vzpomenout na přesný kmitočet :)
https://meranom.com/...b-movement.html

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od LONGINES: 12.leden.2018 - 16:30

#14 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 19:49

OK taky dobra zprava, aspon nemusim byt nervni ze sebo cukaj..

Dik za schema. :notworthy:

#15 LONGINES

LONGINES

Závislák

• Member_50
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 20:02

No, nějak se mi zdá ten obchod čím dál víc vypečenej... A to sem je donedávna ještě tak obhajoval.

#16 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 20:20

To je tezke no..co nadelam, snazim se nakupovat spis v malych rodinnych firmach (obecne vsechno co mam mit pro radost) a podporit spise ceske podnikatele a ne nadnarodni giganty (je mi jasne ze to ti mali musi taky nekde nakoupit), ale resit pak reklamace by melo byt jednodussi (z meho pohledu uz jen proto ze lidi si to prave na netu vsechno predaji at uz pozitvni tak i negativni nazory) tak si myslim ze dobra povest je pro ty mensi moc dulezita..

Na tomhle shopu sem koupil v minulosti jen jeden remen na me stare Primky, toto byl druhy nakup.

Nevim proc maji uvedene ne uplne korektni info, kdyz pan presne vedel o co se jedna kdyz sem mu popisoval co me vadi..

Mezi nami nevadilo by mi to chovani, kdyby to bylo uvedeno v popisu, jako amaterovi je me ve finale jedno co to ma za kmitocet, ale spise jde o princip ze sem je hned porovnaval se Seikama a to sem asi nemel.

Nevadi celkove vzato sem je chtel, protoze se me libi svym neotrelym rozmerem a vzhledem.

Praci na nich provedl protoze se zpozdeni skoro nekona, po tom co dorazily jsem je natah, nastavil a nemusel sem na ne jeste sahnout, takze tu presnost podle vseho doladil pekne, od nedele to budu sledovat kazdy den se zapisem presne a za tyden to vyhodnotim.

#17 LONGINES

LONGINES

Závislák

• Member_50
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 20:42

Jo, tak já ty jejich mlžící informace třeba konkrétně okolo kmitočtu celkem chápu: kdo se v hodinkách trochu vyzná a zajímá, tak obecně platí, že čím rychlejší kmitočet, tím je větší přesnost. Úplný extrém sou různé "rychloběžky" (36 000 vph a výš). Takže z hlediska prodeje zboží je výhodnější mlžit s archaickou hodnotou kmitočtu setrvačky Vostoku.

Na druhou stranu, tento nízký kmitočet lze také seřídit a to na velice,velice přesné hodnoty, jen je s tím víc práce. Ale ono se to vyplatí, z hlediska dlouhověkosti strojku určitě, protože čím je počet kmitů menší, tím má strojek delší životnost, čím je vyšší, tak zase naopak nižší. Jasně, kdo si může dovolit kupovat třeba 2x do roka nový Zenithy, tak ho to trápit nemusí. Pak sou ale ještě tací, kteří by byli rádi, kdyby jejich hodinky nosil třeba ještě jejich syn...
Né, hodinky máš určitě hezký a zajímavý, jen nemám rád, když si lidi takhle záměrně lžou- k čemu to je a co si o tom bude kdo myslet? Mě třeba onehdá taky poslali Vostoky, co měly být nový, a nebyly. Ale mě to zas až tak neva, páč sou 100% funkční a v pořádku. Ale nemám to lhaní prostě rád. Takže tak :)

#18 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 21:02

Jo takze tak jako ja..beru to z trochu jineho pohledu uplne z jineho soudku..

Me treba nevadi jezdit ve 20let starym aute kdyz bude mechanicky 100% stav, to ze bude mit pri koupi nejake sramy z provozu me nevadi, kdyz budou adekvatni k cifre na tacho, muzu se smichy potrhat kdyz po me nekdo chce at mu sezenu auto stylem co nejmladsi, najezd co nejmin a cenou nejlip zadarmo..

Kdyz auto bude mit 20 let tak beru najezd min. 15tkm rocne a z toho vychazim.

Kdyz budu kupovat auto a na tachu mu bude svitit 320tkm (za adekvatni cenu) tak vim co me ceka za investice (pokud uz prokazatelne opravy neprovedl prodavajici), naproti tomu kdyz na budiku bude 120tkm a fyzicky 500tkm tak je to bouda a past (vzdy predrazena..).

Ale to je ted mimo toto tema..

Mrzi me to ze na strankach uvadi neco co neni pravda, pritom k tomu nemaji podle me duvod, pusobi na me velice seriozne i z pohledu komunikace..

#19 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 355 příspěvků(y)

Publikováno 13.leden.2018 - 22:17

V popisu maji 21600 tak nevim..

http://m.nejpanskeho...ic-2416-047611/

Což je samozřejmě nesmysl, stejně jako to, že kalibr byl navržen až v roce 2000. Ani ta rezerva nátahu neodpovídá. Prostě od prvního až po poslední písmenko failure... :lol2:

#20 11mAjA11

11mAjA11

Začátečník

• Members
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14.leden.2018 - 19:47

Škoda, takto si té serióznosti k obchodu a jménu na trhu nepřidali..