Přejít na obsah

Jaké chytré hodinky koupit?


Doporučené příspěvky

Zrovna dneska jsme to v práci řešili s kolegou, který má podobný zdravotní potíže. Posílal jsem mu tuhle novinku: https://www.svetandroida.cz/evolveo-fitband-b2-chytry-naramek-tlak-201802/ . On odpověděl tímhle odkazem:

 

http://new.propedeutika.cz/?p=477

 

Jak je vidět, měření tlaku není na rozdíl od tepu tak jednoduchý, takže to bude asi málokdo dělat a polezou z toho hausnumera. Omron a jejich hodinky budou asi opravdu jedny z mála funkčních, přecejen je to asi nejznámější firma, která se tím zabývá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 85
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

budeš nešťastnej z toho nabíjení každý den :-) za mne po zkoušení všeho možnýho a po zkušenostech nejen mých ale i kamarádů, bych byl pro si fakt připlatit a koupit si garmin. pokud to myslíš s těma hodinkama vážně.

 

Zase tak hrozný to nabíjení není. Stejně každý den nabíjím mobil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nenašel jsem vhodnější vlákno.

Potřeboval bych nov sporttester, už mám vlastně vybráno, bude to Garmin Forerunner 935.

Důvody:

lehká váha

vhodný do bazénu

Live segmenty Stravy

Jsem triatlonista....

 

Chci se jen zeptat. Má smysl kupovat tu variantu s těmi dvěma pásy ? Na běh ho tak či tak potřebuji, spíš jestli je třeba ten na plavání?

https://www.kobras.cz/katalog/p/forerunner-4/garmin-forerunner-935-tri-bundle/

ta cena vlastně už není takový rozdíl... asi ještě potřebuji kadenci na kolo. A zvažuji i watt metr, akorát to už je darda... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O pásech nemám takový přehled, ale ten na běhání bude kromě tepu umět měřit i další věci (https://www.garmin.cz/sada-snimacu-tepove-frekvence-hrm-tri-hrm-swi/78035). Hodinky z principu neumí měřit tep při plavání, takže to je potřeba zvážit.

 

Ohledně kadence existujou levnější řešení než je Garmin a zároveň plně kompatibilní:

- pokud chceš něco se zárukou, tak vezmi tohle: https://www.decathlon.cz/sada-snimacu-ant-ble-id_8487041.html (nemám vyzkoušeno)

- pokud chceš ušetřit, tak vezmi tohle https://www.aliexpress.com/item/Gemini-210-Bicycle-Computer-Speed-Sensor-and-Cadence-Sensor-Ant-Bluetooth-for-Strava-garmin-bryton-bike/32925668408.html?spm=2114.search0604.3.1.422a3202sMI0bm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10924_454_10083_10618_10920_10921_10304_10307_10922_10820_10821_537_10302_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=e157d7e6-2cf2-4a3e-b28a-7d1414a50446-0&algo_pvid=e157d7e6-2cf2-4a3e-b28a-7d1414a50446 (vyzkoušeno, funguje dobře)

 

Vyplatí se vzít i senzor na rychlost, ne jen na kadenci, rychlost a vzdálenost se pak počítá podle otáček kola, což je přesnější než GPS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O pásech nemám takový přehled, ale ten na běhání bude kromě tepu umět měřit i další věci (https://www.garmin.cz/sada-snimacu-tepove-frekvence-hrm-tri-hrm-swi/78035). Hodinky z principu neumí měřit tep při plavání, takže to je potřeba zvážit.

 

Ohledně kadence existujou levnější řešení než je Garmin a zároveň plně kompatibilní:

- pokud chceš něco se zárukou, tak vezmi tohle: https://www.decathlon.cz/sada-snimacu-ant-ble-id_8487041.html (nemám vyzkoušeno)

- pokud chceš ušetřit, tak vezmi tohle https://www.aliexpress.com/item/Gemini-210-Bicycle-Computer-Speed-Sensor-and-Cadence-Sensor-Ant-Bluetooth-for-Strava-garmin-bryton-bike/32925668408.html?spm=2114.search0604.3.1.422a3202sMI0bm&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_10084_453_10924_454_10083_10618_10920_10921_10304_10307_10922_10820_10821_537_10302_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=e157d7e6-2cf2-4a3e-b28a-7d1414a50446-0&algo_pvid=e157d7e6-2cf2-4a3e-b28a-7d1414a50446 (vyzkoušeno, funguje dobře)

 

Vyplatí se vzít i senzor na rychlost, ne jen na kadenci, rychlost a vzdálenost se pak počítá podle otáček kola, což je přesnější než GPS.

Díky, mě i celkem lákají wattmetry akorát je to pořád dost drahé (pedály, kliky) a recenze jsou dost rozporuplné. Navíc si říkám, že už na bedně asi hned tak nebudu a příští rok půjdu prague challenge a další bych chtěl plnou distanci asi v Itálii. Oboje budu rád když dám pod 5:15 respektive 11h, takže to zase tolik nepotřebuju :-D

V plavání trpím, kolo celkem pořád jde a běh jak kdy. Teď mám cíl dostat se pod 76kg ke svým 182 cm, víc to s mou stavbou nepůjde a tedy se na to úplně nehodím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Dobrý den, prosím o radu. 

Potřebuji chytrý náramek, ne jako fitness pomůcku, ale jako tichý budík. (Potřebuji tichý, protože spolubydlící.) 

Vzhledem k tomu, že jsem tyto požadavky pokládal za vcelku nenáročné, koupil jsem si low-endový wristband M2. Bohužel jeho budík funguje tak, že po šesti slabých zavibrováních přestane, což mě nevzbudí. Potřeboval bych budík, který prostě vibruje a vibruje (optimálně se zvyšující se intenzitou, ale to není bezpodmínečně nutné), dokud jej nevypnu. Problém je, že tento parametr se obvykle nikde neuvádí a člověk jej zjistí až používáním. Proto bych se chtěl zeptat: víte o nějakém chytrém náramku, který by měl takový budík? 

V krajním zoufalství bych si koupil Pavlok, ale doufám, že tak radikální řešení nutné nebude. :) 

Díky za každý tip. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

 

Dobrý den, prosím o radu. 
Potřebuji chytrý náramek, ne jako fitness pomůcku, ale jako tichý budík. (Potřebuji tichý, protože spolubydlící.) 
Vzhledem k tomu, že jsem tyto požadavky pokládal za vcelku nenáročné, koupil jsem si low-endový wristband M2. Bohužel jeho budík funguje tak, že po šesti slabých zavibrováních přestane, což mě nevzbudí. Potřeboval bych budík, který prostě vibruje a vibruje (optimálně se zvyšující se intenzitou, ale to není bezpodmínečně nutné), dokud jej nevypnu. Problém je, že tento parametr se obvykle nikde neuvádí a člověk jej zjistí až používáním. Proto bych se chtěl zeptat: víte o nějakém chytrém náramku, který by měl takový budík? 
V krajním zoufalství bych si koupil Pavlok, ale doufám, že tak radikální řešení nutné nebude. :)
Díky za každý tip. 

 

 

Zkus tento, má ho kamarádka. Barevný display, dotykový, baterka jí vydrží přes týden a dokonce i bazén přežily. 

 

https://www.hodinky-365.cz/garmin-vivosport-optic-slate-velikost-s-m-x1166014

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdarec, mám dilema jak cyp a poprosím o Vaše doporučení... Forerunner 245 vs. Vivoactive 4. Na jednu stranu jsem hobbyběhna, takže fr245 se jeví jako jasná volba, na tu druhou si myslím, že garmin pay uziju víc než pokročilé běžecké matriky. Ve finále běžecké funkce jsou skoro navlas stejný. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si malé shrnutí mého již několik let trvajícího příběhu s chytrými hodinkami. První byly Suunto Spartan Sport Wrist HR, po nich přišla letecká mutace Garmin Fenix 5X pod názvem D2 Charlie, asi rok jsem měl oboje hodinky současně, než jsem Suunta prodal. Oboje, Garmin i Suunto, jsou především sportovní, popř. outdoorové (v případě D2 Charlie letecké) hodinky. Odolné, s velkou výdrží, Suunto měly velký, dotykový displej, jednoduché prostředí, nic zbytečného mimo sportu a pár věcí navíc. GPS měy, ale navigace nebyla mapová, spíš na nějaké treky, aby se člověk neztratil atd. Notifikace u Suunto byly dost minimalistické a občas to nefungovalo. U Garminu je mnohem dál navigace, spousta dalších funkcí, lépe fungují notifikace, výsledkem je ale složitější pohyb v menu a prostředí, i díky nedotykovému displeji a 5 tlačítkům. Jak jsem napsal, oboje jsou to především sportovní a volnočasové hodinky.

Letos na jaře jsem u kamaráda zahlédl hodinky Samsung Galaxy Watch o velikosti 46 mm (dělá se i menší varianta). A upřímně, jejich možnosti mne nadchly natolik, že jsem je koupil. Teď po půl roce, mohu napsat, že na rozdíl od Suunto a Garminu to NEJSOU sportovní hodinky! Nevím jak jsou na tom chytré hodinky Huawei, Apple, Xiaomi či jiné, ale jsem přesvědčen o tom, že ani ony nebudou sportovních vlastností Garminu a Suunta zdaleka dosahovat. Spousta lidí si je kupuje na sport, dnes se dají tyhle chytré hodinky koupit už za pár babek (no, Apple ne:-)), zatímco např. Garmin Fenix stojí mnohem víc. Mé doporučení ale je - pokud opravdu aktivně sportujete, kupte si opravdu kvalitní sportovní hodinky, nikoliv chytré hodinky s doplňkovými sportovními funkcemi, což je podle mého přesně případ Samsungu. Druhá věc - výdrž. Zatímco Garminy nabíjím jednou za 10-15 dnů, Samsungy jednou za 2-4 dny. Myslel jsem, že mne to bude štvát, ale není tomu tak, k hodinkám je bezva rychlá bezdrátová nabíječka, do které se dají strčit na noc nebo když je chvilka. Koneckonců, mobily dnes nabíjíme skoro denně a pokud je nabíječka komfortní, žádné konektory atd., jde to zkousnout i u hodinek. No a třetí věc - čím jsou Samsungy oproti Garminům méně sportovní, tím jsou "chytřejší" a lepší v jiných směrech. Třeba kancelářské funkce (kalendář, poznámky atd.), možnost telefonování z hodinek (funguje velmi dobře!), mnohem dokonalejší notifikace atd. To vše na perfektním, kontrastním displeji, kde si můžete navíc navolit tisíce ciferníků, u kterých byste z metrové vzdálenosti přísahali, že je to klasický ciferník s mechanickými ručičkami, zvlášť když hodinky u některých ciferníků dokonce tikají, což je už velká úchylárna. Prostředí je přehledné, kombinace 2 tlačítek, skvělého dotykového displeje a otočné elektronické lunety umožňuje fakt komfortní ovládání. Daní za tenhle luxus a skvělé funkce je, jak už jsem zmínil, menší výdrž a menší sportovní ambice hodinek, výsledkem u mne ovšem je, že z 80% nosím Samsungy a jen ve volný čas, do letadla, na sport či outdoor, Garminy. Garminy a Suunta jsou především sportovní chytré hodinky, Samsungy jsou z mého pohledu mnohem chytřejší, ovšem s doplňkovými sportovními funkcemi.

No, už končím, to jen kdyby to někomu pomohlo při výběru. Mějte se fajn. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,má někdo tip na hodinky které jsou tak nějak předurčeny k plavání? Hlídání tepu, počítání bazénů atd. Samozřejmě jsem se v tom na netu šťoural ale tak nějak jsem se tím prehltil a na druhou stranu, přecejen je lepší uslyšet nějakou osobní zkušenost. Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,má někdo tip na hodinky které jsou tak nějak předurčeny k plavání? Hlídání tepu, počítání bazénů atd. Samozřejmě jsem se v tom na netu šťoural ale tak nějak jsem se tím prehltil a na druhou stranu, přecejen je lepší uslyšet nějakou osobní zkušenost. Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel jsem vhodnější vlákno.

Potřeboval bych nov sporttester, už mám vlastně vybráno, bude to Garmin Forerunner 935.

Důvody:

lehká váha

vhodný do bazénu

Live segmenty Stravy

Jsem triatlonista....

 

Chci se jen zeptat. Má smysl kupovat tu variantu s těmi dvěma pásy ? Na běh ho tak či tak potřebuji, spíš jestli je třeba ten na plavání?

https://www.kobras.cz/katalog/p/forerunner-4/garmin-forerunner-935-tri-bundle/

ta cena vlastně už není takový rozdíl... asi ještě potřebuji kadenci na kolo. A zvažuji i watt metr, akorát to už je darda... 

ja bych do forerunneru urcite sel :)

 

 

dedikovany pas na plavani bych pak resil az podle toho jak moc se chces pri plavani sledovat a jak moc chces plavat. pokud tomu rozumim tak proti TRI ma ten SWIM jen lepsi a pevnejsi uchyceni na tele?

 

snimac kadence i rychlosti na kolo mam z decathlonu, spojeni s fenix 3 v pohode (i s mobilem pres bluetooth), ma to docela vlazny start a trva nez se chytne kadence, kdyz clovek prestane na chvili slapat nebo zastavi, ale nemam to s cim moc srovnavat. hodinky uz mi nekdy v lete hlasily ze je v obou snimacich slaba baterka, ale zatim jeste oba funguji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud to musí být bezpodmínečně hodinky, tak např Garmin Instinct - podrobná recenze https://www.dcrainmaker.com/2018/10/garmin-instinct-gps-watch-in-depth-review.html.

Pokud ne a jde o navigaci na kolo, tak bych mrknul na něco z řady Garmin Edge - modely 130, 520+, 530.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, potřeboval bych poradit, nebo nasměrovat...

Když jsem na rybách, mám spárovaný mobil (Sony xperia X compact)  s HF do ucha (Jabra Talk), abych měl volné ruce. Ale když někdo volá, stejně musím telefon vzít do ruky, abych viděl kdo mi volá (ne vždy mám náladu si povídat s každým). Proto by se mi líbilo mít hodinky/náramek, kde budu vidět kdo volá. Ale když jsem něco takového potával, tak mi bylo řečeno, že telefon nezvládá dvě zařízení přes bluetooth. Tak jsem zkoušel náramek s handsfree (asi Huawei, to si přesně nepamatuji - ale dalo by se možná dohledat, naposled byl v Lužnici u Tábora, tak předpokládám, že bude pár kilometrů po proudu), ale to nebylo ono. Jednak nástavec do ucha byl vyrobený tak, aby se vešel do náramku, tudíž ho nešlo pořádně nasadit (a když se ho podařilo nasadit, tak špatně držel), ale hlavně jsem se nezbavil toho problému s manipulací nějakého zařízení. Existuje tedy nějaká možnost (hodinky+HF+mobil)? Nebo i jiná? Jestli vymýšlím kraviny, tak se omlouvám, ale v tomto jsem naprostý laik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Telefon víc zařízení zvládá. Bluetooth je prostě bezdrátová síť. Abych jen tak neplácal, tak mívám připojený hodinky a cyklocomputer najednou a s telefonem to komunikuje oboje.

Jestli dobře rozumím dotazu, tak potřebuješ něco, co ti ukáže kdo volá a ty to pak přes handsfree buď přijmeš nebo ne. Na to by ti mohl stačit klidně Miband, aktuálně Miband 4. Dá se sehnat od 600 do cca 1000Kč a umí zobrazit volajícího a ještě spoustu dalších věcí. Na jedno nabití vydrží v pohodě tejden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A telefon nevie precitat meno volajuceho? By ti ho posepkal do uska...

Sa mi zda ze android ma taku moznost.

 

Sent via IPoAC

 

Telefon to přes aplikaci umí, ale je problém, když to máš přes HF. Protože to (např. i u navigace) do HF nepřenese celý text, tzn., že to prvních pár písmen něřekne. Třeba u té navigace je to tak, že má říct ,,zahněte do leva,, a tobě se v HF ozve jen ,,te do leva,,. Já si to vysvětluji tím, že je HF v nějakém pohotovostním režimu režimu a než zareaguje, tak to část textu neřekne. Možná je to pouze nastavením, ale já to nikde nenašel. Další problém je, že když program přečte jméno po písmenkách, tak mi to dělá problém si to dosadit k volájícímu.

 

 

Telefon víc zařízení zvládá. Bluetooth je prostě bezdrátová síť. Abych jen tak neplácal, tak mívám připojený hodinky a cyklocomputer najednou a s telefonem to komunikuje oboje.

Jestli dobře rozumím dotazu, tak potřebuješ něco, co ti ukáže kdo volá a ty to pak přes handsfree buď přijmeš nebo ne. Na to by ti mohl stačit klidně Miband, aktuálně Miband 4. Dá se sehnat od 600 do cca 1000Kč a umí zobrazit volajícího a ještě spoustu dalších věcí. Na jedno nabití vydrží v pohodě tejden.

 

Jestli to je takto jednoduché, tak se omlouvám za celkem zbytečný dotaz. Určitě vyzkouším a dám vědět jak to dopadlo. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...