Přejít na obsah

Výber nových hodiniek citizen


mikeborecek

Doporučené příspěvky

Zdravím, rád by som sa ešte pred konečným rozhodnutím poradil ohľadom výberu nových hodiniek.


Výber som "ustálil" na tieto dva kusy:
https://www.chrono24.sk/citizen/elegant-eco-drive-funk-herren-cb0010-88e--id3450577.htm

http://www.watchshop.com/mens-citizen-world-perpetual-a-t-radio-controlled-eco-drive-watch-cb0020-50e-p99934799.html

Za akékoľvek rady, postrehy, návrhy, vopred veľmi pekne ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte doplním, že doteraz som mal tieto 
https://www.google.sk/search?q=AS2020-53E&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjBs6i69dLYAhWRCewKHQ_CANMQ_AUICigB&biw=1858&bih=1014#imgrc=bYJMTfZJZYKzBM:

 

bol som s nimi nadmieru spokojný, až kým nezačali blbnúť, tak som ich posunul ďalej. Pravdu povediac letecké prepočty ktoré tam boli, boli síce efektné, ale z praktického využitia na 2 veci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak porovnával som porovnával a bolo to tak 50/50, ale narazil na tieto  CB0011-69E a úplne sa do nich zamilov - kupodivu, pretože som dosť pragmatický človek a hľadal som prehľadné, bezúdržbové hodinky na každodenné nosenie. Ak som dobre pochopil tak je to asi novší kus od CB0010-88E (pri týchto sa mi zdala luministencia na komponentoch dosť úzka).
Viete mi to niekto prosím potvrdiť? Neviete kde by som sa k ním najľahšie dostal? Narazil som na túto stránku https://timepeaks.com/search/?q=CB0011-69E ale predpokladám, že je to mimo EU a tak mi na to napália ešte 20% DPH keď to dôjde na SK. Nepoznáte kde by sa dali tieto hodinky nájsť (samozrejme čo najprijateľnejšej cene) v Európe? Prípadne aj nejaká dražba použitých hodiniek v dobrom stave?

Za rady vopred veľmi pekne ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označenie CB0011 platí pre Japonsko, pre EU je to CB0010.


Tebou spomenuté CB0011-69E majú EU ekvivalent CB0010-53E. Či sa dajú v EU zohnať veru netuším. Sú to CB0010-02E s kovovým náramkom. Ak by sa nedali zohnať, dá sa kúpiť CB0010-02E a dokúpiť kovový ťah. Víde to o niečo viac, ale aspoň nie je problém ich zohnať aj v SR.

 

P.S. Pre info, mám navyše kovový ťah z mojich CB0010-88L  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za podrobné vysvetlenie.
Ak by som sa dostal k japonskej verzii (za prijateľnú cenu), tak by to nemal byť problém, čo sa týka rádiového signálu?

A ak by som sa k ním nedostal a zohnal CB0010-02E, vedeli by sme sa dohodnúť an kovovom náramku? Pravdupovediac ten z CB0010-88L sa mi páči viac ako ten z CB0010-53E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S príjmom rádiového signálu by nemal byť žiaden problém. CB0011 majú strojček H145 (podľa citizen stránky), takže vedia prijať signál z DE bez problémov.

 

Ohľadom náramku: keď sa ti situácia vykryštalizuje napíš mi správu a snáď sa nejako dohodneme. Ja ho nosiť neplánujem, keďže sa mi dosť mení ruka počas dňa a potom mi ťah moc nesedí na ruke. Pre mňa je jediné riešenie ťah s mikroreguláciou, čo Citizen neponúka.

Len pre info, nový stojí okolo 100USD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžem potvrdiť, Citizen CB0010 majú lumi na indexoch a aj na ručkách. Ale nie je to boh vie aké lumi, nevydrží celú noc ani náhodou. Mne osobne to vyhovuje, nepotrebujem mať z hodiniek baterku, ale niekomu by to mohlo prekážať.

 

CB0010 pôsobia viac elegantnejším dojmom ako CB0020. Skúšal som dať na moje aj Nato, ale nejako mi to nepasovalo. Ten ciferník skôr pasuje k ťahu alebo kožke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahojte, nechcem zakladat novu temu, preto pisem sem. Chystam sa kupit svoje prve Citizen hodinky, tak by som si rad nechal poradit od skusenejsich. Zatial som mal skusenost iba s Casio EF-524, sluzili asi 10 rokov a su uz hodne doskrabane, inak boli super. Mozno spomeniem, ze nosim hodinky nonstop, 24 hodin - praca na pocitaci v kancelarii, ale aj manualna praca (stavba domu, malovanie, ..), sport, plavanie, aj do postele na spanie :) Takze hladam odolne a co najviac bezudrzbove hodinky. Nepotrebujem milion funkcii, ktore aj tak nevyuzijem, staci cas, datum, mozno stopky. Cenovo by som sa chcel zmestit do 300eur.

 

Zatial mi padli do oka tieto dva modely:

Citizen AT2140-55E

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-at2140-55e-eco-drive-japan-100m-sapphire-chronograph-mens-watch

Citizen AT2340-81E

http://www.dutyfreeislandshop.com/citizen-at2340-81e-at2341-88e-eco-drive-chronograph-super-titanium-sapphire-gents-watch

 

Co na nich hovorite? Pripadne ist radsej do modreho pozadia? U nas na Slovensku som ich v predajniach nevidel, takze nemam moznost ich vyskusat. Cez slovenske internetove predajne sa daju kupit, ale asi o 100eur drahsie.

 

Chcel by som vyskusat titanove hodinky, ale trochu sa ich aj obavam, kedze su rozne nazory na odolnost titanu voci poskriabaniu. Nasiel som aj model AT2341-88E, ktory je podla obrazka identicky s Citizen AT2340-81E, ale stoji o 30eur viacej. Neviete aky je medzi nimi rozdiel?

 

O predaji cez dutyfreeislandshop som cital same dobre recenzie, ale obavam sa tej 1 rocnej medzinarodnej zaruky, klasicky sa na citizen ponuka 5 rocna zaruka na Slovensku. Mate nejaku skusenost s nakupom z tej stranky a s reklamaciou? Daju sa hodinky Citizen nakupene cez dutyfreeislandshop reklamovat aj v Cechac alebo na Slovensku? Oplati sa radsej priplatit tych 100 eur a kupit ich doma? Vsetci tvrdia, ze dutyfreeislandshop predava iba original hodinky. Vedia to v hodinarstve, alebo original servise overit ci ide o original? Dakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasiel som aj model AT2341-88E, ktory je podla obrazka identicky s Citizen AT2340-81E, ale stoji o 30eur viacej. Neviete aky je medzi nimi rozdiel?

 

O predaji cez dutyfreeislandshop som cital same dobre recenzie, ale obavam sa tej 1 rocnej medzinarodnej zaruky, klasicky sa na citizen ponuka 5 rocna zaruka na Slovensku. Mate nejaku skusenost s nakupom z tej stranky a s reklamaciou? Daju sa hodinky Citizen nakupene cez dutyfreeislandshop reklamovat aj v Cechac alebo na Slovensku? Oplati sa radsej priplatit tych 100 eur a kupit ich doma? Vsetci tvrdia, ze dutyfreeislandshop predava iba original hodinky. Vedia to v hodinarstve, alebo original servise overit ci ide o original? Dakujem za odpovede.

Titan x stainless steel

 

Viz referenční vlákno v recenzích obchodů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné, že jeden model je určený pre japonský trh a druhý pre európsky. Podobne to je v prípade CB0010 a CB0011. Sú to identické hodinky určené pre iné trhy.

Ne. Je tam rozdíl v materiálech - nerez vs. titan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem rozdíl v modelu AT2340 vs. 2341 nenašel v použitém kovu jak udává Frostie - zřejmě čerpal z jiného, věrohodnějšího zdroje o kterém nevím.

Našel jsem rozdíl v udání výroby/původu strojku - Japan Made Movement vs. Made in Japan.

Čerpal jsem z téhož zdroje, viz přiložené skeny. Je tam rozdíl titan vs. nerez...

post-15103-0-08823200-1517131692_thumb.jpg

post-15103-0-09185100-1517131706_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Frostie: Porovnavas AT2140-55E a AT2140-55E. Tu mi bolo jasne, ze jeden model je ocel a druhy titan. Ale moja otazka bola este k dalsiemu modelu. Konkretne ma zaujimal rozdiel medzi AT2341-88E a AT2340-81E, ktory by mali byt obe z titanu. Akurat pri jednom je Made in Japan a pri druhom Japan movement. Je mozne, ze iba strojcek je japonsky a vyrobca bude iny (napr. China)?

 

Mozno zvazim este tie Casio LIW-M700D-2AER, skoda, ze nie su titanove.

 

A s tou 1 rocnou medzinarodnou zarukou z dutyfreeislan mate skusenost? Doma kupene hodinarstva ponukaju 5 rocnu zaruku pre Citizen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...