Přejít na obsah

Letecké automaty PRIM


Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám jen takový dotaz;

rád bych si pořídil letecké automaty PRIM, objevil jsem tohle - ciferník zdá se origo.Strojek snad také. To by pro mne asi bylo zásadní. Pouzdro vypadá nerezové, možná bych i nové pouzdro preferoval před starým chromovaným. Jsou za cenu 15k, netuším, jak přesně se u takových modelů ceny pohybují.

Předem děkuji za radu.

 

post-62579-0-50466000-1516014662_thumb.jpg

post-62579-0-45940400-1516014671_thumb.jpg

post-62579-0-76573400-1516014678_thumb.jpg

post-62579-0-42793100-1516014688_thumb.jpg

post-62579-0-48124500-1516014697_thumb.jpg

post-62579-0-32874200-1516014709_thumb.jpg

post-62579-0-86554200-1516014726_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pouzdro je chrom

Děkuji za odpověď, asi máte pravdu. Myslíte, že jsou tedy původní a mám do nich jít? Ještě drobnost -  chybí jim vyražené číslo, je možné, že by to mohl být jeden z těch nadpočetných kusů, které rozprodávaly Klenoty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dnes mám brýle a v druhé ruce pár mojich Primek, TAKHLE ALE ŽÁDNÉ NEVYPADAJÍ.

Celé pouzdro má být v případě, že se jedná o chromovanou verzi ve stejném lesku jako je korunka a ne takhle v matu a tady jsou dle mého dvě možnosti:

 

  • fotoshop
  • nová nepůvodní povrchová úprava pouzdra
  • navíc jak je ta tečka, tak mi to přijde, jako kdyby to bylo nové pochromované a nevyleštěné

post-965-0-22393900-1516017307_thumb.jpg

post-965-0-66979800-1516017328_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No dnes mám brýle a v druhé ruce pár mojich Primek, TAKHLE ALE ŽÁDNÉ NEVYPADAJÍ.

Celé pouzdro má být v případě, že se jedná o chromovanou verzi ve stejném lesku jako je korunka a ne takhle v matu a tady jsou dle mého dvě možnosti:

 

  • fotoshop
  • nová nepůvodní povrchová úprava pouzdra
  • navíc jak je ta tečka, tak mi to přijde, jako kdyby to bylo nové pochromované a nevyleštěné

Šlaka... Děkuji, pánové, za informace. Auau, už jsem se skoro těšil. Nevíte někdo o nějakých opravdových leteckých fešácích? no nic...:-(

Jinak, ohledně té barvy - právě proto jsem si myslel, že je to matná ocel. Chrom je víc lesklý (ano, jako ta korunka) a mívá jiné stopy oděrů, tedy pokud nějaké oděry má... Ještě jednou děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře udělals, že ses dopředu zeptal. Tohle je skládačka. Já bych jen dodal, že tam je špatná korunka a řekl bych, že jsou i nové ručky. Originál minutová ručka nemá tak širokou čárku "lumi".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře udělals, že ses dopředu zeptal. Tohle je skládačka. Já bych jen dodal, že tam je špatná korunka a řekl bych, že jsou i nové ručky. Originál minutová ručka nemá tak širokou čárku "lumi".

Díky, Lidé... Já osobně chápu, že je někdy možné nebo nutné některé součástky upgradovat, ale přeci jen - odsaď posaď... :-/

Jdu nahodit udici někam na vlákno "koupím"... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna dnes dopoledne jsem shodou okolností a čirou náhodou na tyhle dvoje letecké koukal taky. :lol2: Aby kolega za podobné peníze pořídil v původním a celkem pěkném stavu, bude muset mít kliku... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já především reagoval na longa...Tedy jinak, hodinky jsou podle mne v pohodě, původní nejsou a cenu si dal prodávající jakou si dal, já bych je za ty prachy taky nekoupil, ale zase taková hrůza, jak se tady píše, to není, to dýnko je předpokládám poslední výroba, stačí ho vyměnit za původní, stejně tak korunku a jsou jako nové.

Upraveno uživatelem JR_2010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, Lidi... To jste mi to v hlavě rozmrcasili. Co teď? Říkal jsem si - ideální by byl skvěle zachovalý originál, nebo jsem si říkal, že by vlastně bylo fajn mít originální aspoň střívka - strojek, ciferník, ručky a nechat si třeba postavit nerezové pouzdro u Eltonu.

 

Vím, že se mydlí mezi sebou pohledy na to, jak rekonstruovat starý předmět. Zažil jsem si to vrchovatě. V duchu purismu? Vše stylově a dobově čisté? Nebo na detaily nehledět a podřídit vše funkci?

 

Hodně jsem se dřív věnoval japonským mečům. A zvláštní je, že jsou to z velké části všechno skládačky!!! Čepel polovina čtrnáctého století, o stodvacet let později tu čepel někdo zkrátil, protože už bylo ubroušené hamachi (tedy ten začátek ostré části čepele u místa, kde to držíte). Několikrát se za ta století měnilo celé koshirae (tedy ta souprava, ve které je meč vlastně celý zabalený a ve které se používá, česky bychom to mohli nazvat jílec, pochva...). Jako doplněk základní čepele z období nambokucho se v klidu použije kozuka a kogatana z první poloviny devatenáctého století... A mezi odborníky to nikdo neřeší, protože kogatana (to je takovej malej, k meči doplňkovej nožík) se vyráběla pětset let v podstatě stejně velká!!! :-D

 

Velmi děkuji Vám všem, co jste se mi sem ozvali. Děkuji i Vám s puritickým pohledem na věc, vidíte věci, které já přehlédnu a o kterých nemám šajn...

Budu hledat tedy dál. Kdybyste něco objevili Vy, dejte mi, prosím, vědět! :-)

Jo - a pište, prosím, dál.

Nejvíc mě komunita ChronoMag potěšila v tom, jak reaguje pohotově! Jinak bych už si třeba domů nesl něco, z čeho bych mohl být zklamaný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...