Přejít na obsah

koupe Speedmasteru z ebaye?


kriznik

Doporučené příspěvky

asi se to tu uz probiralo, ale koupili byste hodinky z ebaye?

nemam uplne moc duvery kupovat hodinky za 100k z baye, nicmene rad bych znal nazory, ktere se budou asi lisit clovek od cloveka :)

ne uplne nutne musim koupit z baye, ale vyber je tam tak nejak celkem pestry, tak samozrejme koukam i tim smerem.

 

 

+

https://www.lunaroyster.com/omega-speedmaster-date-of-manufacture-by-serial-numbers/

tady z toho jsem vykoukal ze r.v presne urci az S/N kalibru? tzn. ze podle zavrenych hodinek toho moc nepoznam, nebo je cislo kalibru i na pouzdru z venku?

 

 

chtel bych najit 1981 Moonwatch, takze s/n je neco na co bych se nejakym zpusobem rad spolehnul.

 

Diky za postrehy

K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nákup Speedmasteru je vždy otázka .... jistotu data výroby máš jen s extraktem z archivu Omega. Přičemž datum výroby a prodeje se může klidně lišit i v řádu několika let.

 

Obecně jde o tři časové body

 

1. datum výroby ........... datum kdy byl vyroben kalibr, posléze kompletace

2. typová řada .............. např. 145.022-69 znamená, že jde o typovou řadu 69, vyráběnou od 68 do 71

3. datum prodeje ......... můžeš mít tedy 145.022-69, vyrobenou v roce 1971 a prodanou v roce 1975 

 

:) takže je na tobě, co vlastně vybereš ... no a prodejce ? Záleží jakou má referenci a jakou ty máš důvěru. Já už jsem na eBay něco nakoupil, vesměs v pohodě. Opravdový průser zatím bohudíky nikdy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím nákupem ti neporadím, ale obecně do cca roku 1990 omega nerazila sériová čísla na pouzdra, takže sériové číslo bylo jen na strojku. Od té doby bývá sériové číslo vyražené buďto na viditelné straně dýnka nebo na zadní straně nožky na šesté hodině. V ostatním mě předběhl Jarett. Z tabulek na netu zjistíš, kdy byl podle sériového čísla vyrobený strojek. Omega je schopná doložit, kdy byly vyrobené konkrétní hodinky a ze záruční karty zjistíš, kdy se hodinky prodaly. Mezi těmito údaji může být klidně několik let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky diky, tak nejak jsem to z toho pochopil, ze to neni uplne presne na zadne fronte.

Obecne bych chtel vyrobu, datum prodeje samozrejme neni az tak to co hledam, ale zase nemam takovou OCD, abych nekousnul +- nejakej rok ;)

 

 

vpodstate, kdyz se trefim kolem osmdesatejch let, bude to asi v pohode.

Tou ebayi si ale nejsem uplne jistej, jestli by se mi chtelo posilat nekam do neznama 100k a pak obdrzet faky nebo dezolat. Vsichni vime jak reference lze snadno obelstit.

ale to hadam je asi na me.

 

Existuje krom chrono24, ebaye a chronomagu nejakej dalsi rozumnej zdroj, kde se rozhlidnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam cca 80% hodinek z ebay, nikdy problem. Plati rceni Buy the seller, kouknout na reference, jak je zbozi popsano, kvalita fotek, ochota odpovidat na dotazy atp.
Funguje taky Buyers protection vetsinou, takze kupujici je dost kryty Ebayem, chce to proste promyslet vsechny aspekty drazby.
Speedmaster 1981 - to jsou zrovna divoky roky, kdy v tech SN byl celkem gulas, jedina jistota je Extrakt z archivu. Dle mych zaznamu by to melo byt SN  cca 450xxxxx.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...