Přejít na obsah

Wenger Sea Force (rada)


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

hodinky jsem nikdy nenosil (celkem mi to překáželo na ruce, ale to je 10 let zpět - nějaké ocelové low endy módní). Ale přesto jsem si řekl, že tomu dám šanci a snad vyberu nějaký kousek, který mi nude vyhovovat. Jsem těžký laik, o hodinkách nic nevím, ale jak si pročítám forum, tak mně to začíná bavit, ta komunita a věci okolo. Nehledám drahé kousky na začátek, chtěl bych investovat max. do 6000 kč a našel jsem tuto vhodnou variantu, která mi přijde, že by mi mohla sedět nejvíce - Wenger Sea Force (01.0641.117 - https://www.helveti.cz/wenger-sea-force-010641117 ). Podmínka byla příjemný řemínek (silikon a dle recenzí je na ruce hezky příjemný). Aby byly jednoduché a přehledné, což si myslím, že tyhle splňují. Nějakou hloubku potápění opravdu neřeším, párkrát do roka se vykoupu v bazénu či moři. O strojku jsem se dočetl, že není kvalitní, ale opravdu tady nekupuji hodinky za 50 tisíc, ale své první. Pár vteřin (klidně i desítek) mně opravdu nevadí a ani to nehodlám řešit. Co se týče o celkovém zpracování tak nevím, na živo jsem je neviděl, ale chtěl bych určitě před koupí. Přijdou mi i lehce univerzální, tak snad jednou do roka k obleku neudělají takovou ostudu.

 

Budu moc rád za každou reakci.

 

Díky!!

 

   
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Co chceš slyšet. Já jako vlastník jsem spokojen. Mám je třetím rokem (takže mám předchozí verzi). Přesnost jsem psal jinde. Po cca 76 dnech od nastavení na zimní čas mi udělaly nějakých +24 sec. Kvalitu strojku nedokážu posoudit, to musí jiní borci. Prostě mi třetí rok běží na první baterku, tak uvidíme, jak se budou chovat dál. Silikonový řemínek je dobrý, chtěl jsem ho na takové sportovní hodinky. Ale už mám po té době problém, že mi praská jedno z oček, do kterého se strká volný konec řemínku po zapnutí. Originální očka se nedají zřejmě dokoupit. Možná existuje nějaká náhrada, případně se dá pořídit nový řemínek. Zatím jsem to něřešil. Pro mě jsou to víkendovky + dovolenkovky + hospodovky, v týdnu je nosím přes den spíš vyjímečně ale sem tam je vezmu. Z tohoto pohledu méně častého nošení by řemínek mohl vydržet dýl. Možná jsem byl někdy neopatrný při zastrkávání a pomohl tomu sám, nevím, nedokážu to posoudit. Kvalitu zpracování samotných hodinek hodnotím jako dobrou. Nemají nic zbytečného, krásně z nich přečteš čas.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tvůj komentář. Slyšet jsem chtěl asi to co jsi napsal. Silikonový řemínek mohu v případě opotřebení koupit jiný, to neřeším. Navíc já jsem docela pintlich na tyhle věci. Poslední věc co mně zajímá je velikost. Jelikož jsem je neviděl v reálu a nemohl vyzkoušet. Máš vetší či menší zápěstí. Hodinky se řadí spíš mezi ty "větší"??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, myslím že v dané cenové relaci je to dobrá volba, v podstatě jsi vyjmenoval sám vlastnosti, které Ti vyhovují;-) Ke strojku Ronda - ten je tu někdy trochu démonizovaný (chápu, že může mít někdo špatnou zkušenost), nicméně já ho měl v několika hodinkách a nikdy jsem s ním problém neměl, nyní ho mám zrovna v tomhle modelu (byť předchozí generace) a žádný problém (mám je cca 3 roky). Ten strojek nedosahuje kvality jako ETA, nebo třeba baterkových Japonců-to ano, ale v Helveti s ním neevidujeme žádné větší problémy (reklamace je skoro vždy jen vybitá baterie). Co se týče přesnosti tak je to jako klasický quartz-tedy odchylka řádově vteřiny za měsíc. Pro začátečníka je podle mě Wenger Sea Force dobrá volba. Ještě univerzálnější by to bylo na ocelovém tahu, jako zde: https://www.helveti.cz/wenger-sea-force-010641118 ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za reakci. Tak je asi rozhodnuto. Snad nebudou moc velké. Jinak trvám na silikonovém pásku. Na ocelovém tahu bude znát vyšší hmotnost a ani ocelový tah nechci. Ten silikon mi přijde "elegantnější" (řečeno s nadsaázkou :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč ne, to už je pouze otázkou toho co se Ti víc líbí:-) Na Helveti.cz je také sleva pro členy chronomagu (psal jsem sz). Co se týče té velikosti, tak záleží na velikosti ruky. Jsou samozřejmě robusnější, než nějaké typické oblekovky, ale na druhou stranu žádné velké "monstrum" to také není :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, myslím že v dané cenové relaci je to dobrá volba, v podstatě jsi vyjmenoval sám vlastnosti, které Ti vyhovují;-) Ke strojku Ronda - ten je tu někdy trochu démonizovaný (chápu, že může mít někdo špatnou zkušenost), nicméně já ho měl v několika hodinkách a nikdy jsem s ním problém neměl, nyní ho mám zrovna v tomhle modelu (byť předchozí generace) a žádný problém (mám je cca 3 roky). Ten strojek nedosahuje kvality jako ETA, nebo třeba baterkových Japonců-to ano, ale v Helveti s ním neevidujeme žádné větší problémy (reklamace je skoro vždy jen vybitá baterie). Co se týče přesnosti tak je to jako klasický quartz-tedy odchylka řádově vteřiny za měsíc. Pro začátečníka je podle mě Wenger Sea Force dobrá volba. Ještě univerzálnější by to bylo na ocelovém tahu, jako zde: https://www.helveti.cz/wenger-sea-force-010641118 ;-)

Mám tomu rozumět tak, že jsi Jirkův kolega?  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to tak :-) 

Tak jo, paráda. Na téma shit-rondy je už tu toho dost, s Jirkou jsme o tom také několikrát dlouze diskutovali...Je to asi o náhodě a štěstí na kus a v tom případě jsem měl během 3 let s Ronda-shity neskutečnou smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, paráda. Na téma shit-rondy je už tu toho dost, s Jirkou jsme o tom také několikrát dlouze diskutovali...Je to asi o náhodě a štěstí na kus a v tom případě jsem měl během 3 let s Ronda-shity neskutečnou smůlu.

 

Vím a chápu, když má někdo takovouto zkušenost, tak naprosto chápu, že už pak těžko věří že to není vyloženě shit, jak říkáš - je tady toho na toto téma dost:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky mám už (z Helveti) několik let, a za tu cenu jsou super. Jediná věc, která mi na nich vadí je ten silikon, chytá se na něj prach a další bordel, v létě s krátkým rukávem ok, ale dlouhý rukáv mikina, bunda se o ten silikon zachytává. Na ruce 19,5 cm akorát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originální očka se nedají zřejmě dokoupit. Možná existuje nějaká náhrada, případně se dá pořídit nový řemínek. Zatím jsem to něřešil..

Tohle byla snad jedina vada Sea Force (prvni rada). Zakaznikum nabizime neoriginalni ocka. Takze klidne napis SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...