Přejít na obsah

Wenger Sea Force (rada)


Doporučené příspěvky

Chtěl bych poděkovat všem za příspěvky v tomto tématu. Shodou okolností jsem měl možnost vyzkoušet tyto hodinky, sice na tahu, ale nakonec musím usoudit, že je to na mně moc velké...bohužel - prostě mi nesedly.. Nevadí hodinek je spousta. Měl jsem ale možnost vyzkoušet od kolegy z práce tyto hodinky Steinhart Ocean One 39 (černá verze) a totálně jsem se zamiloval. Řekl jsem, že nechci ocelový tah, ale při této velikosti jsem to prostě musel překousnout. Sice je to nad můj finanční limit, ale jsou fakt pěkný. Sice hmotnost 170g je vyšší, ale není to tak hrozný. Hodinky jsem nikdy nenosil, tak i ty nejlehčí by byly znát. Jako první hodinky si myslím dobrá volba. Chvíli si počkám, ale jdu si pro ně!

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty jo vypadají dost podobně i  ta podoba s RLX. Dají se koupit v ČR nebo nějaký doporučení na nějaký shop? Díky.

 

Sú tri cesty ako s týmto hodinkám dostať:

- napísať pánovi O nech ťa zaradí to zoznamu

- pozrieť predajné vlákno

- informovať sa tu https://www.tisellwatch.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych určitě nové. Koukal jsem, že se dají koupit i na jednom českém nejmenovaném e-shopu za 7000 kč včetně dopravy. 7 a 11 tisíc je rozdíl oproti Steinhartum. Skoda, že to nejde vidět na živo - porovnání. Zase jsou to hodinky na delší dobu pro "nováčka", takže bych možná spíš šel do Steinhart. Ale u Tisellu se mi líbí zase ta verze bez datumovky. Teď mám dilema :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z môjho pohľadu je u Steinhart najväčšia nevýhoda tá lesklá čierna luneta. Mne sa skôr páči tá zelená hliníková. Navyše mne sa moc nepáčí kyklop.

U Tisell zasa najviac nadávajú na ťah so sponou a hlučný rotor. Zasa je plus, že si môžeš hodinky dosť prispôsobiť podľa seba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skús pozrieť ešte tieto:

- Davosa Ternos Ceramic

- Squale 20 Atmos (neviem, či sa dajú ešte zohnať)

- Chr. Ward Trident 600 38mm (mierne odlišný dizajn)

- Ginault Ocean Rover

 

Ale všetky sú drahšie ako Steinhart Ocean 39, niektoré aj 2x toľko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně doporučení na typ "Submariner" se 40mm max - kdybych měl limit 6-8 tisíc, šel bych do Tisellu. Kdybych mohl dát 10 tisíc, vezmu Steinhart 39 se zelenou lunetou - měl jsem je a byly perfektní, za tu cenu nabízej fakt hodně. A kdybych měl limit 20 tisíc, volil bych Ginault, co psal kolega výše. Ty mám teď a přestal jsem hledat další hodinky :-)

 

Pokud by vadila homage, tak teoreticky připadá v úvahu ještě třeba Orient Ray II a pořídit k nim Oyster ze Strapcode. Jsou sice 42mm, ale působí menší, Japonci to s velikostma prostě umí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj 40mm max bych chtěl. Narazil jsem i na Invicta 8926 OB, ale to vím, že mně pošlete někam :) dle toho co jsem tu četl. Ja bych šel do těch Tisellů, ale upřímně se mi moc nechce na ně čekat. Kdyby byla možnost to koupit hned tak to beru. Jasnej vítěz je ale Steinhart prostě, 39 mm ideál prostě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tisell má ještě ty Vintage Submersible, ty jsou taky moc pěkný. Ovšem ty nejsou ani na tom CZ sedmitisícovém e-shopu.

 

Jinak Invicta stojej 80-100 dolarů, za ty peníze člověk nemůže chtít zázraky. A stěžejní je v tomhle případě hlavně design..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, tam jde asi jen o design. Já se v hodinkách naprosto nevyznám, takže nedokážu docenit kvalitu dražších modelů. Je fakt, že koukám především na design. Jestli to jde o pár sekund do plusu, to je mi popravdě úplně jedno. Nechci náhražku rlx sub., ani to s tím nesrovnávám, ale líbí se mi ten design hodinek i tím, že jsou menší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky zvažuji tyhle Wengery, ale trochu mě štve, že ten nový model nemá safír a nelíbí se mi ani ta hladká korunka. Dala by se korunka vyměnit za tu původní (s vyraženým křížem) a kolik by to asi tak stálo? Někde tady na chronomagu jsem četl, že se dají vyměnit i sklíčka za safír. To děláte taky? Já už nějakou dobu hledám hodinky, které by šly i k obleku, měly kovový tah, 100+ vodotěsnost, datumovku a suprovou luminiscenci. Takže něco jako bondovky Omega seamaster za 1/10 ceny  :lol2: Blbě vidím, takže potřebuji především přehlednost a aby toho nebylo málo, tak mám tlapičku jako holka a zápěstí 17 cm. Zkoušel jsem nové samuraje od Seika, ale ty byly už moc mohutné. SeaForce jsou trošku méně brutální (velikostně), ale kdybyste někdo věděli o zajímavé alternativě, tak budu vděčný za radu.

 

Tohle byla snad jedina vada Sea Force (prvni rada). Zakaznikum nabizime neoriginalni ocka. Takze klidne napis SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky zvažuji tyhle Wengery, ale trochu mě štve, že ten nový model nemá safír a nelíbí se mi ani ta hladká korunka. Dala by se korunka vyměnit za tu původní (s vyraženým křížem) a kolik by to asi tak stálo? Někde tady na chronomagu jsem četl, že se dají vyměnit i sklíčka za safír. To děláte taky? Já už nějakou dobu hledám hodinky, které by šly i k obleku, měly kovový tah, 100+ vodotěsnost, datumovku a suprovou luminiscenci. Takže něco jako bondovky Omega seamaster za 1/10 ceny  :lol2: Blbě vidím, takže potřebuji především přehlednost a aby toho nebylo málo, tak mám tlapičku jako holka a zápěstí 17 cm. Zkoušel jsem nové samuraje od Seika, ale ty byly už moc mohutné. SeaForce jsou trošku méně brutální (velikostně), ale kdybyste někdo věděli o zajímavé alternativě, tak budu vděčný za radu.

 

Protože už Wenger Sea Force delší dobu se safírem nejsou ve výrobě, tak bych možnost safíru musel zjistit.. stejně tak tu korunku. 

Možná budu pouštět ty svoje původní Wenger Sea Force..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...