Přejít na obsah

Wenger Sea Force (rada)


Doporučené příspěvky

Děkuji sice za lákavou nabídku, ale po dnešku jsem trochu vyměkl. Když mi kamarád ukázal Seiko 5, tak jsem se málem zamiloval do plynule plující vteřinovky. To je jak koukat na rybičky v akváriu :-) Moje původní přesvědčení, že quartzky budou stačit, se trochu rozmlžilo. Vzpomněl jsem si na svoje první natahovací Primky a budu si to muset celé ještě nechat projít hlavou. Současný rozpočet mi nějaké drahé automaty sice neumožňuje, ale koukal jsem na Váš web, co tam máte nejblíže mým potřebám a došel jsem k tomu, že jedny  stačit nebudou, na dvoje nemám a kompromisy nejsou nic, co by mě chytilo za srdce. Chodím často v obleku, ale teď nutně potřebuji vodotěsné a s vyšší luminiscencí a datumem. Ty wengry to celkem splňovaly. Seiko 5 jsou klasika, ale jen 100M a bez safíru. Samuraie bez safíru a obrovské. Na Davosy nemám a nějakou Čínu nechci, Orienty se mi nelíbí. Těžké rozhodování. Za kolik by ty Vaše byly a v jakém jsou stavu? Můžete třeba SZ? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já bych taky do nich šel, jen mně odrazuje velikost 43 mm :/ mám celkem malou ruku, tak se bojím té velikosti. Hmotnost je zase velmi příjemná.

 To jsme na tom stejně. Mých 17 cm je taky málo na větší hodinky, ale u Wengerů s černým ciferníkem a černou lunetou se to opticky trochu srovná. Ne moc, ale něco málo ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem si je zkoušel a bylo to velký. Asi by šlo o zvyk, ale mně se to nelíbí. Mám prostě raději menší 38/39/40 mm ideál. Škoda, dělat Wengery v 38/39 mm, neváhal bych ani vteřinu. Pro mně je jediná šance prostě Steinhart :) možná kdyby Tisell, ale nemám zkušenosti s nákupem v zahraničí apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem si je zkoušel a bylo to velký. Asi by šlo o zvyk, ale mně se to nelíbí. Mám prostě raději menší 38/39/40 mm ideál. Škoda, dělat Wengery v 38/39 mm, neváhal bych ani vteřinu. Pro mně je jediná šance prostě Steinhart :) možná kdyby Tisell, ale nemám zkušenosti s nákupem v zahraničí apod.

 To mám taky tak, 38/39 je ideál. Jenže Steinharty jsou už cenově někde jinde. Tisell jsem tady pečlivě sledoval a fotky vypadaly většinou supr, ale také byly nářky nad kvalitou zpracování některých kusů a psalo se i o výměně tahu. 

Upraveno uživatelem Kcharel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vraj posledná verzia Tisell už je na tom s kvalitou náramku lepšie, ale nemôžeš čakať zázraky za tie peniaze. Ono hlavne aby puzdro bolo kvalitne a dobre spravené, kovový ťah sa vždy dá vymeniť za gumu, kožku, nato či mesh alebo aftermarket ťah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 To mám taky tak, 38/39 je ideál. Jenže Steinharty jsou už cenově někde jinde. Tisell jsem tady pečlivě sledoval a fotky vypadaly většinou supr, ale také byly nářky nad kvalitou zpracování některých kusů a psalo se i o výměně tahu. 

Tak jsem to dořešil/nedořešil. Za současného stavu financí buď starší model quartz Wengerů sea force se safírem (105) nebo Seiko SNZF17K1 (bohužel jen hardlex a 100M, ale s průměrem 40 mm a lákavým bonusem ve formě průhledného dýnka) - cena pod 7K nebo, a to vypadá nejrozumněji, došetřit a jít do štejnů One 39, které mají komě průhledného dýnka všechno, co chci, a to za 11K. Rozdíl 3K mezi Seiko a Steinhart, resp. mexi 100M s hardlexem a 300M se safírem a antireflexem se pro mě přiklání k Steinhartovi. Jestli někde najdu za rozumnou cenu ty Wengery, rozhodne cena a stav. Jedny mi utekly před nosem na Aukru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Seiko SNZF17K1 vypadají dobře. To by mohla být rozumná volba, navíc průměr 40 mm hraje do karet :). Koukal jsem, že verze s hardlexem vychází na 5k. To je pak rozdíl 5000 vs 11000. Taky bych bral Steinharty, ale bohužel potřebuji investovat jinde. S těma Seikama jsi mně nakousnul ale, mají vše co chci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já našel cenu 6.990 jako standardní. Pak dvě ceny za 5.xxx, ale to u eshopů, u kterých nemám důvěru. Jeden má sídlo někde mezi Olomoucí a Šumperkem a druhý je Timestore, o kterém se tady už dlouho diskutovalo. Jestli nabízí nějaký eshop dodání zboží za 2-3 týdny a o tisíce nižší ceny u celých řad hodinek, tak buď má bezovou hůlku nebo jede s minimálními maržemi, což je také jisté riziko. Třetí možnost je pak ještě děsivější, ale tu tady bez důkazů nechci ani zmiňovat. Já už kolem hodinek slintám pár let a za tu dobu mám 2 vytipované eshopy. Helveti a Hodinky-365. U helveťáků cením supr osobní přístup, vlastní fotky, parádní blog atd. Je vidět, že s tím žijí a že je hodinky baví. U Hodinky-365 jsem byl v kamenné prodejně a ti zase mají mrtě hodinek skladem, takže se dá vše vyzkoušet a prohlédnout. To jsou pro mě seriozní firmy a u těch dvou utratím peníze. obě mi za ty roky daly hodně informací, fotek a inspirace, takže jim to tímhle vrátím  :angel:  Na ty seika jsem se díval na více zdrojích a máš pravdu, ale kamarád je má a věřil bych těm 40ti mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já našel cenu 6.990 jako standardní. Pak dvě ceny za 5.xxx, ale to u eshopů, u kterých nemám důvěru. Jeden má sídlo někde mezi Olomoucí a Šumperkem a druhý je Timestore, o kterém se tady už dlouho diskutovalo. Jestli nabízí nějaký eshop dodání zboží za 2-3 týdny a o tisíce nižší ceny u celých řad hodinek, tak buď má bezovou hůlku nebo jede s minimálními maržemi, což je také jisté riziko. Třetí možnost je pak ještě děsivější, ale tu tady bez důkazů nechci ani zmiňovat. Já už kolem hodinek slintám pár let a za tu dobu mám 2 vytipované eshopy. Helveti a Hodinky-365. U helveťáků cením supr osobní přístup, vlastní fotky, parádní blog atd. Je vidět, že s tím žijí a že je hodinky baví. U Hodinky-365 jsem byl v kamenné prodejně a ti zase mají mrtě hodinek skladem, takže se dá vše vyzkoušet a prohlédnout. To jsou pro mě seriozní firmy a u těch dvou utratím peníze. obě mi za ty roky daly hodně informací, fotek a inspirace, takže jim to tímhle vrátím  :angel:  Na ty seika jsem se díval na více zdrojích a máš pravdu, ale kamarád je má a věřil bych těm 40ti mm.

 

Za Helveti díky za pochvalu, hodinky nás skutečně baví:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji sice za lákavou nabídku, ale po dnešku jsem trochu vyměkl. Když mi kamarád ukázal Seiko 5, tak jsem se málem zamiloval do plynule plující vteřinovky. To je jak koukat na rybičky v akváriu :-) Moje původní přesvědčení, že quartzky budou stačit, se trochu rozmlžilo. Vzpomněl jsem si na svoje první natahovací Primky a budu si to muset celé ještě nechat projít hlavou. Současný rozpočet mi nějaké drahé automaty sice neumožňuje, ale koukal jsem na Váš web, co tam máte nejblíže mým potřebám a došel jsem k tomu, že jedny  stačit nebudou, na dvoje nemám a kompromisy nejsou nic, co by mě chytilo za srdce. Chodím často v obleku, ale teď nutně potřebuji vodotěsné a s vyšší luminiscencí a datumem. Ty wengry to celkem splňovaly. Seiko 5 jsou klasika, ale jen 100M a bez safíru. Samuraie bez safíru a obrovské. Na Davosy nemám a nějakou Čínu nechci, Orienty se mi nelíbí. Těžké rozhodování. Za kolik by ty Vaše byly a v jakém jsou stavu? Můžete třeba SZ? 

 

SZ poslána :) A díky moc za pochvalu. Jsem rád, že náš blog je někomu ku prospěchu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Zdravím,

 

nechci zbytečně zakládat nové téma, tak to napíšu do svého starého. Já už mám hodinky vyřešené (Steinhart Ocean one), ale brácha se nějak chytnul, když je viděl u mně a pomalu začíná uvažovat, že by taky něco pořešil (vždy nosil jen G-shocky), ale začal dělat v administrativě a G-shocky se ke košili a obleku se G-shocky prostě nějak nehodí....

 

Tady jsou požadavky :

 

velikost pouzdra do 41mm

Safírové sklíčko

Hodinky do vody nosit nebude, takže to je jedno 

Pohon : nezáleží

Hmotnost : spíš lehčí

Univerzálnost (sprotovní ale i k obleku)

Cena : 6000-7000 strop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám, že na fórum nechodí, tudíž mu u hodinek jde hlavně o zobrazení času, čímž bych se ubíral cestou bezúdržbových hodinek. Jedna z ideálních voleb je Citizen a jeho Eco-drive s rádiově řízeným časem.

Za mě navrhuji třeba tyto: Citizen CB0020-50E (Citizen CB0021-57E). U nás trochu přes limit, ze zahraničí by se tam dalo dostat.

Vlákno zde.

 

citizen-no-color-mens-ecodrive-world-tim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...