Přejít na obsah

Sinn 556i na kovovém tahu


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny chrononadšence. A protože sdílená radost dvojí radost dávám sem do chlubírny svoje první pořádný hodinky. Už dlouho zde i jinde vstřebávám množství  všemožných informací,posuzuji, utvrzuji se a následně zas přehodnocuji, však to znáte..hledám ty pravé-definitivní.. průběh vždy stejný: objev-nadchnutí se-posuzování,porovnávání,různý recenze a pokud prošly, šlo se do detailů..(u Moonwatch .005 vs.006 jsem mimo jiné hrozně řešil kovovou brzdu"sekundoveho kola vs. delryn break...prostě zásek na kravině..) i když jsem věděl,že je to nepodstatné a pro mně nedostupné a  stejně vítězily .005ky které jednou ..snad...

No nechal jsem vše uzrát a po čase a jistém vychladnutí jsem vše zredukoval a nakonec se konečně    r o z h o d n u l ..

Volba padla na Sinn 556i na kovovem tahu. Jednoduchost ,čistý design,čitelnost,no asi tento model nemusím moc představovat ..prostě kvalitní krásný zmenšený nádražní hodiny . A jelikož se blížila moje 4cítka, byl to dobrý důvod začít jednat.

 Proběhla zkouška v Chronoshopu a od 6.ledna,kdy jsem je oživil cca.40ti nátahy korunkou,jedou samonátahem imrvére (na ruce zhruba od 8 do 19h ,na noc odkládám na korunku).Jsem z nich prostě nadšenej a kochám se..celkové precizní zpracování snese i pohled pod mikroskopem..

A l e..i když beru, že jsou třeba v záběhu ", dělaj cca +13 s/d  . U strojku ETA 2824-2 Top grade je deklarováno Daily Rate  Max +/- 4s/d , Positional Error  Max +/- 15s/d (štelováno v 5ti pozicích..) takže +13s/d  je asi v normě no, ale... Radil jsem se v Chronoshopu a nechám to asi doladit cca.10s dolu. Pak to budou dokonalý  h o d i n k y... 

post-46576-0-77242100-1516302637_thumb.jpg

post-46576-0-35651700-1516302644_thumb.jpg

post-46576-0-94746300-1516302655_thumb.jpg

post-46576-0-37719600-1516302676_thumb.jpg

post-46576-0-70319000-1516302686_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky jsem očekával přesnější chod. Dobrý na tom je , že to předcházení je konstantní a drží se na hodnotě zhruba +13s/d, takže je nechám doladit.

JJ, to je pozitivní. Myslím, že doladění chodu na hodnotu +2  až + 3 sec/den je zcela reálné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, 556i jsou pro mě "definitivní" hodinky. Naprosto nadčasové, pohodlné, univerzální, ve své jednoduchosti prostě úžasné. Ať ti tvoje dělají dlouho radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dík všem..

 

to nividic: Sinn vlákno čato sleduju a tvoje 356 Sa GR obdivuju, tahle varianta s rezervou nátahu je super, škoda že už je nevyráběj..

Tojo, mne to teda naopak nemrzi :D ale proti 556i maji samozrejme uplne jinej charakter.

 

Libi se mi, ze 556i si tu a tam najdou svy skalni fanousky, prestoze (nebo protoze?) jsou ve srovnani s konkurenci na 1. pohled fadni. Strojek poladis na zanedbatelnou odchylku, to je uplne v pohode.

 

Uzivej a fot!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 556 leckdo hudruje, že jsou nudný a tak. Pokud někdy do Sinnů ještě půjdu, budou to právě nějaké 556.

 

O přesnost se neboj, v mojí zkušenosti sice bylo vždycky potřeba trochu regulovat, ale pak už dobrý. Ale taky je fakt, že si člověk chtě nechtě klade otázku, proč to už nemohlo být rovnou z výroby ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 556 leckdo hudruje, že jsou nudný a tak. Pokud někdy do Sinnů ještě půjdu, budou to právě nějaké 556.

 

O přesnost se neboj, v mojí zkušenosti sice bylo vždycky potřeba trochu regulovat, ale pak už dobrý. Ale taky je fakt, že si člověk chtě nechtě klade otázku, proč to už nemohlo být rovnou z výroby ...

Asi stačí vejít se do deklarované normy dle daných specifikací a dál neřešej..není to holt chronometer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...