Přejít na obsah

Primky po dědovi


Doporučené příspěvky

Ahoj přátelé hodinek. 

 

Včera jsem dostal od dědy krásné primky. Chci vás znalejší poprosit o pomoc s identifikací: co to je za model a kdy se asi tak vyráběl? Četl jsem o nějáké "prim bibli", myslíte, že tam tyto hodinky budou? V primkách se moc neorientuji, mám PSII a znám Igeny :)

 

Hodinky nejdou natáhnout a to jedinné je asi zachránilo před jistou zkázou způsobenou každodenním nošením mého děda. Chtěl bych je nechat spravit, udělat si na ně nějaký pěkný pásek a čas od času je ponosit.

 

Ke komu v Brně je mám dát na servis aby pouzdrou a především krásné zlacení neutrpělo šrámy? Se seiko potápkama chodím ke Strnadovi na Veveří a jsem moc spokojený, asi zvládne bez poškození otevřít i pozlacený primky, ne?

 

Přikládám pár fotek z mobilu a předem děkuji za informace. Mvx

 

post-51676-0-31728200-1516446716_thumb.jpg

 

post-51676-0-32524100-1516446730_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný kousek.Já su taky od Brna,hodinky na servis posílám do Novýho Města nad Metují panu Hovorkovi,je tady jako Accutron,zkus se s ním domluvit v SZ nebo se můžeš přihlásit na jeho stránky a napsat mu tam.

https://www.antik-hovorka.cz/prim/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak se ke mě hodinky vrátili od hodináře. Servisoval je Tomáš Hradský, bývalý hodinář od Strnada a odvedl skvělou práci za což mu děkuji. Zároveň chci poděkovat členovi Miroslávkovi, za to že mi poslal PRIM papírek, který mi chyběl do kompletního balení (viz foto)

 

post-51676-0-41039500-1517842438_thumb.jpg

 

 

 

No a příběh Primky po dědovi má pokračování a na mě zanechal následky. K tomu pokračování: děda mi dal druhé primky, nevím co to je za typ, ale jsou pěkné a řekl bych, že spíše dámské. No a při té příložitosti jsem od něj dostal hokejky podepsané hráčí brněnského Zetoru. Tuším, že hokejky datoval na 1972, ale ruku do ohně bych za to nedal. S hráči se osobně znal protože mmj. zajišťoval spojení ze stadionu za Lužánkami. 

 

post-51676-0-94198100-1517846825_thumb.jpg

 

post-51676-0-32498800-1517845891_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem je naživo a opravdu jsou velmi pěkné a zachovalé. Ty hokejky jsou taky nářez. Blahopřeji k dědovi. Je vidět, že Tě chytil chronobundus, strašlivá nemoc. Taky ji mám a nedá se to léčit !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je skvělé mít krásné hodinky od někoho kdo je ti blízký a ještě k tomu jako bonus mít krásný příběh.Potom ty hodinky,nebo cokoliv jiného,mají najednou uplně jinou hodnotu.Myslím citovou hodnotu.Proto si užívej tohoto štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je dobrý příběh, taky gratulace k hodinkám po dědovi.

Hokejky jsou taky dobrý, s tím rokem 1972 bych odhadl že to bude správně, dělaly se i jiné série. Třeba s podpisy mistrů světa v hokeji v Praze 1972.  :notworthy:

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...