Přejít na obsah

servisni interval nove auto


Doporučené příspěvky

jsem hlava derava a vim, ze jsem to uz resil, ale zapomnel..

 

kdyz mam novy auto (Seat Alhambra) z 02/2017 a udelal jsem v 08/2017 vymenu po 5tis km (ktera je doporucena ale ne povinna), tak ted vymenu oleje a takovy ty ostatni filtry a jiny bejkarny v ramci prvniho pravidelneho rocniho servisu mam udelat 02/2018 nebo staci az 08/2018? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 163
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

na displeji se mi napise ten longlife udaj, tzn bude to urcite vic nez 15tis nebo 1 rok. na to prdim, chci to menit rocne a ne podle nejakyho algoritmu, jehoz hlavnim cilem je zajistit pravidelne prodeje aut.. nicmene kdyz tyhle dve logiky protnu proti sobe, tak mi z toho vyleze, ze to vymenim bud v 08/2018 tzn 12 mesicu od posledni vymeny oleje anebo kdyz to pipne na displeji driv, tak tehdy (coz se ale vsadim, ze do srpna nepipne..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nerekl bych. precti si uvodni post..

Co nastane dřív, rok, nebo 15 tis.km. Když máš v 2/18 najeto od poslední výměny (která byla 8/17) 9 tis.km (což není 15) tak bych počkal na 20 tis.km.(což bude 15 tis. po výměně) nebo na 8/18 (když ještě nenajedu 20).

IMHO já dělám olej a filtry po 10tis, líp se to pamatuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

na displeji se mi napise ten longlife udaj, tzn bude to urcite vic nez 15tis nebo 1 rok. na to prdim, chci to menit rocne a ne podle nejakyho algoritmu, jehoz hlavnim cilem je zajistit pravidelne prodeje aut.. nicmene kdyz tyhle dve logiky protnu proti sobe, tak mi z toho vyleze, ze to vymenim bud v 08/2018 tzn 12 mesicu od posledni vymeny oleje anebo kdyz to pipne na displeji driv, tak tehdy (coz se ale vsadim, ze do srpna nepipne..)

servis se ti bude rozsvicovat každých 15k km, bez ohledu na olej.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u Seatu, ale třeba u MB longlife plánu dávají mnohem dražší olej i filtry. A je to opravdu pomalu dvojnásobná cena, tak jestli plánuješ měnit po deseti patnácti tisících, tak budeš vyhazovat zbytečně peníze z okna. Ten levnější olej zvládne těch patnáct tisíc stejně tak dobře jako ten předražený který je opravdu vyvinutý na velký nájezd km, ale těch třicet se mi zdá opravdu taky trochu moc....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele tohle je takové propíráné téma na jiných forech.

Pokud chceš mít stávající auto i jako veterána měň po deseti tisících

Pokud chceš, aby to něco najezdilo,  řekněme kolem 300 tis,  než definitivně odejde motor,  měň po patnácti tis. anebo po roce.

Pokud nechceš ani jedno a je ti  to u zadele,  měň po třiceti tis. km.

Celou dobu se bavím o oleji.

Vše ostatní v rámci povinných výměn.  Tam to výrobcům víceméně sedí.  Nemohli by si pak dovolit ty třeba pětileté záruky.

Motor odepíšou spolehlivě dvě věci...   výměna oleje a filtrů,  a palivo.

Vše ostatní je trapný spotřební materiál který se mění dle potřeby.  A čekat až něco upadne je lenost.

Tak nějak ekonomicky vychází, že za nějakou cenu to člověk pořídí ( myslím nové) a v rámci údržby to za deset, až patnáct let o půlku posune.  Nikdy se ty náklady nevrátí a na nový to nestačí. 

Vítězný model je to točit po čtyřech letech.  Nic nekupovat jen jezdit. 

To je model těch líp zajištěných a ti druzí smrtelníci sypou.  Nejdražší náhradní díl v autě je motor. Ostatní se dá nějak ušmoulat.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udělal bych za rok, jinak já měním vždy po 15 t. km nebo po roce a dávám longlife na 2 roky/30 t. km

Chválím za rozumnej přístup !

 

Prostě jestli jsi měnil v 5000km tak to ted udelej v 15.000 at se ti to dobre pocita a pak dal 30,45,60....... auto ti bude o to déle dobře sloužit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...