Přejít na obsah

Avenger, Seamaster....


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

stojím před rozhodnutím. Dosud jsem tady nebyl aktivní i když koukám, že příští kvartál tady budu slavit 10 let :-)

V červnu budu mít 30 a chci si nadělit dárek, tak Vás poprosim né tak uplně o pomoc ale spíš o tip.

Původně jsem si chtěl koupit klasické oblekovky v nižší cenové hladině (jelikož mám 5dní v týdnu na sobě oblek) abych "zaplácnul" díru (mám Fortis B-42 Marinemaster a pilotky od Steinu). Teď jsem ale rozhodnutý si udělat pořádný narozeninový dárek.

1. důvod je ten, že jsem nikdy oblekovky nenosil a prostě si to tak nějak nedovedu n sobě představit. Nechápejte mě blbě, když to vidím na jiných tak se mě to líbí.

2. důvod je ten, že pokud do toho "investuji" (pro mě) hromadu peněz, chci aby byly univerzálnější.

3. důvod je, že košile si nechávám šít, tudíž mám levou manžetu o cm větší.

 

Mám ale jeden obrovský problém, líbí se mi snad všechno!  :helpsmilie:

Vždycky se mě strašně líbíly Avenger seawolf ale ta velikost je samozřejmě upně mimo.

Pak jsem objevil, menšího brášku Avenger II GMT a rázem jsem měl favorita. 

Jenže pak blbnu a koukám, že vlastně bomba jsou i moonwatche. Tak si projíždím komlpet nabídku Omegy a co nenajdu, Bondovky Seamastery Commander. No a v návaznosti na ně jsem uviděl tu limitku S300 Spectre, která ani nevím, jestli se dá ještě kupit ale bude stát určitě více než by moje svědomí akceptovalo.

 

V podstatě vás prosím o nějaké tipy abych se usměrnil/utřídil si své myšlenky. A Samozřejmě o vaše zkušenosti...

 

Díky moc.

Mirek

 

 

post-3265-0-78899200-1517127652_thumb.jpg

post-3265-0-66817000-1517127661_thumb.jpg

post-3265-0-12118300-1517127672_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že ti nikdo rozumnej tip nedá, protože vybíráš více méně v rovnocenných vodách a není to ústřel typu "pomozte mi rozhodnout se mezi Invicta a Rolex". Tady jde podle mě rozum stranou, vykašlal bych se na kalibry, wr, resale value a další racionální parametry, vybral si, co chceš nejvíc. První volba stejně většinou vyhraje a pokud se ráno budíš s myšlenkou na brajtle, kup si je.

 

Jinak já osobně bych šel do Omegy, z týhle trojce asi ty poslední třístovky, ale to je moje čistě osobní srdeční volba.

 

Já mimochodem hodinky ke 30 začal vybírat už dva roky předem, nejdřív to byl Nomos, pak Moony a nakonec jsem si koupil oboje ještě ten rok a ke 30 přemýšlím nad subama, takže tak :D Jsem zvedavej, jak dlouho to vydržím.

Upraveno uživatelem ragu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimavy nastrel hodinek.. Ty seawolf jsou uz hodne velky ( a proto uz nejsou tolik univerzalni), Avenger GMT jsou prijemne nizky, lug to lug 52mm, navic nozky jsou hodne zahnute, coz znamena, ze tu velikost 43mm dobre maskuji a snesou i mensi zapesti... Samozrejme ideal je mit asi tech 19cm+. Je to i muj favorit, akorat s klasickymi indexy s modrym cifrem.. 

09e887e2e957ca5bd5ff6cacf78fab1f.jpg 

 

Jednou jsem mel hodinky se svetlyma ruckama a bilym ciselnikem a i kdyz zrak mi dobre slouzi, tak se mi vylsovene blbe odecital cas.. Proto Bondovky Commander nejsou zrovna muj favorit, ale nazivo jsem je nevidel, urcite bych ale neopomenul ani standartni verze. Speedmasterama urcite nic nepokazis, ikona v retro kabatu, ale ne kazdemu ten jejich design sedne.. Kupujes si s nimi ale kus historie, pribeh. Limitka spectre mi pak nic moc nerika, i kdyz jde rozhodne o povedenou reinkarnaci starych seamasteru ;)

Jak uz psal kolega, hlavne vem to, co se Ti opravdu libi.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Diablo1st : je fakt, že jsem si na datumovku zvyknul ale není to nic, na čem trvám. Stejně furt sedím u PC, kde na mě svítí datum. To beru jen jako takový bonus.

to peter_s: superocean heritage? jo tak o těch jsem uvažoval taky ale nějak mě naživo moc neberou 

to Axel: mě se právě více líbí ten cifr s číslama, ten cifr co si postnul mě připadá "takový plný"...vím, že má lepší lumi ale ta mě stejně nějak extra nebere :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jestli na ně máš ruku, tak bych vzal ty Breitlingy. Za mě jeden z nejhezčích současných modelů B. Ale k obleku (hlavně na tahu) trochu nevkusný... Nejuniverzálnější asi ke každému obleku jsou ty Seamastery 300, ale oproti té limitce jsou natolik decentní až působí tuctově. Za to ta limitka se hodí skoro ke všemu (mimo smokingu snad a k černýmu obleku asi taky nic moc) - od obleku po kraťasy. No rada žádná a obávám se, že můj pohled na tvůj výběr ti taky moc nepomůže, ale ať vybereš z téhle trojky cokoliv, tak neuděláš chybu. Snad jen, ty Breitlingy jsou od těch Omeg natolik odlišný, že bych je zašel všechny vyzkoušet a podle toho, které ti budou líp sedět na ruce bych se rozmýšlel Breitling vs. Omega (z té případně decentní nadčasové skoro oblekovky nebo nepřehlédnutelná parádní univerzální limitka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli na ně máš ruku, tak bych vzal ty Breitlingy. Za mě jeden z nejhezčích současných modelů B. Ale k obleku (hlavně na tahu) trochu nevkusný... Nejuniverzálnější asi ke každému obleku jsou ty Seamastery 300, ale oproti té limitce jsou natolik decentní až působí tuctově. Za to ta limitka se hodí skoro ke všemu (mimo smokingu snad a k černýmu obleku asi taky nic moc) - od obleku po kraťasy. No rada žádná a obávám se, že můj pohled na tvůj výběr ti taky moc nepomůže, ale ať vybereš z téhle trojky cokoliv, tak neuděláš chybu. Snad jen, ty Breitlingy jsou od těch Omeg natolik odlišný, že bych je zašel všechny vyzkoušet a podle toho, které ti budou líp sedět na ruce bych se rozmýšlel Breitling vs. Omega (z té případně decentní nadčasové skoro oblekovky nebo nepřehlédnutelná parádní univerzální limitka).

kterou limitku myslíš 300m nebo 300? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam Avenger II GMT uz skoro tri roky a porad velka spokojenost - koupil bych si je znovu :)

tak tomu plně rozumím, pokud se hodí na řemen tak podle mě působí decentně a pokud z toho chce mít člověk "pravá béčka" tak je dá na tah a lesknou se jak psí kukly  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nosis denne oblek, ale nechces vylozene oblekovky, tak nic lepsiho nez SMP asi neni. Pekne nizke, pritom robustni a pohledne.

K tem SM300 - pokud bys nepotreboval limitku Spectre, tak ted se v inzerci nebo vymene nekolik potulovalo. Tema chybu taky urcite neudelas.

Brajtle mi k obleku prijdou uz takove ?vulgarni?. Vyjimkou jsou snad obycejne Colty, ktere jsem mel moznost zkusit. Ty kdyz se hodi na kuzi, tak porad jsou to pekne lestenky, ale nepusobi tak opulentne ;) Navic jsou taky fajne nizke, daji se sehnat ve vic provedenich cifru. Spis bych asi smeroval sem.

a241696eddf041fca141d480cc10c699.jpg

49770046641f2ff704418f545f2e783a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nosis denne oblek, ale nechces vylozene oblekovky, tak nic lepsiho nez SMP asi neni. Pekne nizke, pritom robustni a pohledne.

K tem SM300 - pokud bys nepotreboval limitku Spectre, tak ted se v inzerci nebo vymene nekolik potulovalo. Tema chybu taky urcite neudelas.

Brajtle mi k obleku prijdou uz takove ?vulgarni?. Vyjimkou jsou snad obycejne Colty, ktere jsem mel moznost zkusit. Ty kdyz se hodi na kuzi, tak porad jsou to pekne lestenky, ale nepusobi tak opulentne ;) Navic jsou taky fajne nizke, daji se sehnat ve vic provedenich cifru. Spis bych asi smeroval sem.

 

No ale na nových Coltech mě trošku ruší ty velké indexy, ta zelená lumi na mě moc "křičí sportovně", jinak už bych je měl ve 41 koupené. Podle mě jsou jinak super :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...