Přejít na obsah

Hodinky do 400?


Doporučené příspěvky

Tak zdrávim pánové a chronomágovia.

 

Rozhodol som sa opäť sem dojsť a dať si poradiť tak ako pred rokom ba asi aj viacej :), kde som zobral Casia Edi.. , ktoré mi služia velice dobre no po roku a pol  mi zastali :) to bude tou baterkou...

 

Preto som sa rozhodol isť teraz do mechanickým hodiniek a troška si dať poradiť.

Dalšia podmienka by mala byť asi tá , že nie koža , ale uprednostnil by som skorej kaučuk(silikon  dačťo také)  alebo  kovový ťah :)

Kedže moje zápästie neni nejak velké kovový tah mi nemusi až tak sadnuť,  preto som vždy bol na kožu..no momentálna robota mi to nedovoluje , kedže ano koža dačo vydrží lenže deň čo den sa v práci  stýkam s vodou a po pár mesiacoch by ten remienok doslova odišiel.

 

Zauali ma Hodinky Orient Mako II no neurobim chybu , že kupim hned prvé , ktoré ma zaujmu, preto sem píšem.

 

POžiadavky:

 

Tah:kov, kaučukalebo podobný material 

Vodotesnosť: 100 až 200m

Vzhlad: uprednostnim jednoduchosť, žiadne prkotninky ,postačí malá dátumovka na pozicii od 3  do 6

Cena: cena  do 400? 

Napajanie: Uprednostnil by som mechanické hodinky alebo Eco-drive od citizen

 

Snád mi z výberom pomožete :)  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko řict no. Ja budu asi skoro tchánovy kupovat tyto. Nejsou to mechaniky ale eco drive. Rádiem řízene takže přesnosné.

https://www.helveti.cz/citizen-global-radio-controlled-cb0010-88e-

U mechanik je třeba počítat s ochylkou v řadech jednotek až desitek vteřin denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ak chceš solár tak jednoznačne Citizen, príp. Casio. Presný model ti neporadím, keďže neviem čo sa ti páči.

 

Ak mechaniky tak Orient, Seiko Prospex, ak ti nevadí kopírka tak Tisell, Steinhart.

 

Alebo ešte popozeraj miestny bazár, možno sa ti niečo zapáči. 

 

Btw. aký máš obvod zápästia?

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle počtu mých příspěvků múžeš vidět, že jsem naprostý elév, ale než jsem si Mako II koupil, tak jsem tu hltal stránky. Vím, že každá liška chválí svůj ocas, ale já musím...

Za pár šupů dostaneš solidně zpracované hodinky na tahu s plnými články, překlápěcí spona je sice plech, ale docela lícuje s tahem a nic výrazně nevystupuje. Já mám ruku 17,5cm a ty hodinky s čermým ciferníkem díky lunetě působí docela malým dojmem. 

Osazený caliber strčí v přesnosti do kapsy většinu mnohem dražších hodinek. Není to priorita u mechanických hodinek, ale potěší. Přes den na ruce udělají 0,0nic a u mě střídavým odkládáním na dýnko/devítku (odchylka přes noc 2sec) je udržuji s odchylkou, kdy ani nevyužiji hacking. 

200m WR, šroubovací korunka... Za ty peníze jsem vysmátý a kdykoliv si můžu přikoupit něco jiného neb to nestálo nic. Pro začátek budeš maximálně spokojen a prostě nebudeš se muset kontrolovat, aby se náhodou něco nestalo, protože by to pak moc stálo...

Jsou to bouchači k tričku a pod manžetou košile ostudu taky neudělají.

Jo a tahu se neboj, má 3 dírky na mikroregulaci nebo ubrat další článek. :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvod zápestia  17,5 +- 

 

Ano pozeral so po Orient Mako II velmi sa mi páčia , mna zas očarili v modrom prevedení cifernika .

Od Seika sa mi páči pár kuskov  no mna odrádza ten Solárny pohon či je tak spolahlivý ako u Citiena  a akú s tým maju ludia hlavne skusenosť :) 

 

Max  priemer hodineik by som dal na 42 viac  nechcem pretože nemám rád cibule na ruke ako napr Diesel a podobne modne značky :)

 

Zaujalo ma pár modelov od Prospex no uvidíme čo sem napišu další  chronáci :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak barva je individuální záležitost. Sám jsem se jen podle obrázků rozhodoval 2 dny. Dělají se i Mako II pepsi...

Já jsem si řekl, že od roku cca. 85, kdy jsem začal nosit "moderní" baterkáče, chci mechanické hodinky a Orient je firma, kterou pamatuji z doby minulé, kdy si je lidi od letectva vozily ze zahraničních stáží do Lybie. To se mi při shlédnutí, pro některé kontroverzního loga firmy, vybavilo hned a má to pro mě ducha doby, určitou přidanou hodnotu.

Žádné jiné pohony jsem nechtěl. Chtěl jsem hodinky smontované rukama, které tikají a dělají radost. Ručiček a displejů, které jen zavazely v ciferníku jsem si užil dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO tak  prehladal som pol internetu a asi tu mám hodinky čo by som zobral :)

 

https://www.inhodinky.sk/seiko-kategoria-hodinky/panske-hodinky-seiko-sne435p1-prospex-sea-padi-darcek/

 

Naozaj krásne neskutočne ma zaujali a asi pojdem do nich :)

 

Nevím jestli si je viděl na živo, jestli né rozhodně nebudeš zklamaný. Dneska jsem šel kolem obchodu s hodinkami  a mimo to že jsem si musel vyzkoušet želvy, jsem koukal na tyto zmíněné a vypadají fakt parádně. ! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys rad nejake solarni, radiem rizene hodinky, tak jako dalsi variantu bych ja zvazoval: CASIO OCEANUS OCW-S100-1AJF.

 

Jednoduche, titanove hodinky s ultimatni presnosti (jestli to nekdo vyzaduje). Casio mozna nezni nejak nobl, ale tohle je to nejlepsi co umi nabidnout. Videl jsem je nazivo a pokud bych netrpel chronobundusem jako ostatni, tak tohle by byly moje OWG.

 

maxresdefault.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co klasika v podobě seiko turtle a SRP777 https://www.helveti.cz/seiko-srp777k1

 

Pokud by jsi chtěl něco "veselejšího" koukni na padi https://www.helveti.cz/seiko-srpa21k1-special-edition-padi

 

Za mě skvělé hodinky co se neokoukají. Teď mají i nové modely, koukni na stránky Helveti nebo Koscom. pokud jsi z Prahy doporučuji vyzkoušet, na fotkách se mi nikdy moc nelíbily, ale potom jsem je nasadil na ruku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už padly želvy PADI, tak bych nahodil i PADI Samuraje : https://www.helveti.cz/seiko-srpb99k1-special-edition-padi , jinak souhlasím s tím co říká shewcza, tedy že želvy naživo vypadají mnohem lépe, než na fotce. U nás v Helveti želvy i samuraje samozřejmě k dispozici na vyzkoušení jsou :-)

Upraveno uživatelem Jirka19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...