Přejít na obsah

Jaké hodinky - vhodné pro 21. století a každodenní nošení ?


Návštěvník k.karel

Doporučené příspěvky

Návštěvník k.karel

Po cca 15 letech používání jsem letos v Andách přišel o své nejoblíbenější hodinky (nebudu jmenovat). Mám i řadu jiných hodinek, ale jde více méně o ?společenské? kousky nevhodné pro brutálnější zacházení a každodenní taháni.

 

Ač se to na tomto serveru asi nenosí, nepředstavuji si zrovna ruční práci a mechanický strojek, má představa:

1. materiál

- něco co neodřu ani při lezení po skalách tzn. ocel nebo titan (keramiku ne, hodinky Rado jsem už měl a poté co mi potřetí, za nemalý peníz, měnili odřený článek v řemínku již nikdy více)

- sklíčko nekompromisně safírové, když nic lepšího není

- pásek stejný materiál jako tělo, jak jinak když to má něco vydržet

2. velikost

- spíše menší hodinky s co nejmenší výškou

3. ciferník

- něco elegantního a přehledného, má představa je černý podklad a malý LCD displej s datumovkou a dalšími funkcemi, tenké ručičky, zkrátka něco na čem je na první pohled patrné kolik je hodin

4. ostatní

- vodotěsnost stačí ATM10, přístrojové potápění je jedna z mála činnosti kdy hodinky sundávám

- vysoká přesnost, rádiové řízení času by nebylo na závadu

- naprostá bezudržbovost

 

A teď babo raď, nějak nemohu nic najít, z nouze jsem zavadil o http://www.ehodinky.cz/index.php?id_brand=...1&id_item=10166

 

i když cifernik není nijak přehledný ani elegantní, nicméně pak jsem ten kus viděl v reálu a 14mm vysoké závaží si vážně nepředstavuji.

Poradíte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakladni rozpor bude asi ve vydrzi pri drsnem zachazeni a velikosti. Nevim, mozna ze nekdo dela extremne trvanlive a pritom vyskove male hodinky, ale nevim o takovych. Hodinky urcene na drsnejsi zachazeni se prave kvuli drsnejsimu zachazeni delaji do robustnejsich pouzder. Je to totiz i jednodusi a levnejsi na vyrobu, nez se snazit vyrobit trvanlive hodinky v tenkem pouzdre ;) Asi bych byt vama volil nejake levnejsi hodinky, u kterych pripadne rozbiti a nahrazeni novyma nebude prilis bolet.

 

Dalsi rozpor je safirove sklicko..ono je sice pevnejsi na oder, ale jedno tuknuti a je po sklicku! Ono je totiz sice trvanlive co se tyka odreni, ale jinak je krehke! Uz jsem to tu myslim i driv uvadel, vim o pripadech, kdy dokonce samo od sebe explodovalo diky vnitrnimu tlaku. Takze opet..minerlani sklicko se sice snadneji poskrabe, ale vymena je mene nakladna a prezije i silnejsi uder, co safir nemusi. A bojim se i dalsi veci, a to ze na levnejsi sportovni hodinky/digitalky se safir ani nedava.

 

Ja teda nejsem expert na digi a uz vubec ne na lezeni po skalach, ale co vim, hodne "extremnich" lidi si porizuje suunto..o nich jsem uvazoval na kolobezku, brusle nebo jen tak na vylety. Jsou to odolne hodinky s hromadou funkci (urcite kvalitnejsich nez image hracka tissot t-touch) ;) www.suunto.com

 

Jinak zajimave hodinky velmi sportovniho vzhledu a pritom vhodne i do spolecnosti se mi jevi tyhle seika...

snl015.jpg

Verze s kozenym reminkem a trosku odlisnym cifernikem taky neni spatna. osobne bych ale volil ty prvni s kozenym paskem. Nejak nemusim rimske cislice na ciferniku ;)

SNL017.jpg

Sklicko je safir.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník k.karel

Velikost rekněme 35mm a vyška 8-9mm neni tak málo prostoru na to aby o této velikosti nešlo udělat mechanicky odolné hodinky. Někdy mám pocit, že vyrobci hodinek zcela ignorují technologický pokrok strojírenské výroby posledních 20-30 let.

Vystudoval jsem mineralogii a tak o minerálech včetně safíru něco málo vím, konec konců prakticky u všech materiálů jde tvrdost ruku v ruce s krehkostí.

Suunta jsem svého času měl na potápění a i když se snaží budovat dojem značky pro "extrémí" sporty připomínají mi až příliš digitálky z tržnice.

Někdy mám pocit, že když se výrobce snaží navrhnout sportovní hodinky tak ve snaze byt dynamický vyrobí velké hodinky s přeplácáným ciferníkem. Nesmí chybět Tachymetr, i když pochybuji, že to někdo používá a výrazné ručičky.

Sáhnout po levnějších hodinkách mě již také napadlo, ale nebyvaji vodotěsné a zde příiš slevovat nemohu.

Mé představě se zatím nejvéce blížili ony Casia, ale výška skoro 15mm a hmotnost cca 170g je prostě moc.

 

A pak, že je trh s hodinkami saturovany :-), není jen všichni dělají velmi podobné věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...