Přejít na obsah

Chronograf automaty


code2

Doporučené příspěvky

Pohrávám si s myšlenkou že bych si rád pořídil svoje první nové automaty s chronem s možností nátahu, ideálně švýcarský strojek. Primárně mně jde o nějakou slušnější strojovnu s designem co mně neurazí. Lze se vejít do 10.000Kč? Co se týče strojku tak mně napadá Sellita SW500 nebo ETA 7750. 

 

Jak je to se spolehlivostí těchto strojků? Co jsem četl, tak jsou celkem prověřené a relativně levné na údržbu. 


Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Relativně nejlevnější varianta mě napadá třeba - https://www.ashford.com/us/watches/hamilton/khaki-field/chrono-auto/H71466553-SD.pid?nid=cpg_cat3280049&so=2

 Hodinky to budou nenošený a ofóliovaný, sakumprdum s doručenim a dph tě vyjdou do třinácti litrů.

 Jinak si to vyfiltruj na chrono24..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně nejlepší poměr cena výkon mají momentálně na eBay různé modely Bulova Accu Swiss. Jsou tam slevy až 88%, měla by to být ocel, safirove sklo, dynko bez pruhledu, Valjoux 7750. Různé modely vesměs s estetikou 70?s.

post-50857-0-52693700-1518718391_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nebude náhoda:-), to proste tak je, ze za lepší prachy nic není. S těmi indexy jsem si to všiml, u běžné ručičky small seconds je to v pohodě, u Chrono to nedává smysl. Napiš pak nějakou minirecenzi. Mě na nich láká takový ten tatinkovsko- dedečkovský charakter, časem si uvědomuji, ze v podstatě na hodinkách nejvíc oceňuju prvky designu starých časů. Jediné, co mi trochu vadí, je ta celková výška pouzdra až po domed crystal. Vysoké hodinky nemám rad. Ale třeba to bude v rámci retro vzhledu ?cushion shape? snesitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela koukam, cena nizka, prumer jen 42 mm a vyska taky dobra... Je tam sice asi jen klon od sellity, ale s ohledem na cenu tezko cekat vic.. :-)

 

 

 

Edit: tak moment, tohle stoji jiny penize.. tady je neco divne :-o ..to z ebaye, neni to nejake cinske smecko?

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On ten důvod je obsazen už v několika recenzích. Bulova sebe sama zafixovala v povědomí jako výrobce slušných hodinek za maximálně několik set dolarů. A soustředila se na ultrapresny quartz. A teď najednou vystřelí retro mechaniku za o jednu nulu navíc. Zákazník si možná ještě pamatuje mechanické Bulovy, ale v těch dobách byly taky mnohem levnější. Takže nepochopitelny produkt pro cílovou skupinu značky..,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Accutron byl termín pro jedny z prvních quartzek, s ohledem na elekTRONicky základ a větší ?accuracy?. Ale to accu samozřejmě muže být z accurate, tj. přesný, bez ?tron?.Pokud jde o refurbished, to jsou jen některý, většina je Brand new. Hlavní problém, co jsem kde našel, jsou malá čitelnost číselníku u černých verzi se stříbrnými indexy. Budou to takové basic Valjoux s retro designem, připomínám ale, ze původní retail měl být přes 2000 USD. Počkejte, co napíše kolega, až mu přijdou, dovedu si představit, ze bude pozitivně překvapenej, pokud mu bude vyhovovat to retro. Já třeba osobně miluju Oris Big Crown Chrono v bílé s obyčejným plastickými sklickem... Zpracování Orisu to mít nebude, ale muže to být zajímavé jiné, než všechno kolem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já už dvoje bulovy mám například tyto na fotce + field watch 96B229 a celkem se mně ten jejich retro design zamlouvá, až na nějaké šílené výstřelky obřích rozměrů co mají v nabídce. Ale zatím to byly vždy "jen" ty 262kHz verze, čili baterkáče. Mohu pak udělat porovnání s TEVISE T801A  :clap:

 

post-50201-0-76270000-1509021303.jpg

 

 

 

Accutron byl termín pro jedny z prvních quartzek, s ohledem na elekTRONicky základ a větší ?accuracy?. Ale to accu samozřejmě muže být z accurate, tj. přesný, bez ?tron?.Pokud jde o refurbished, to jsou jen některý, většina je Brand new. Hlavní problém, co jsem kde našel, jsou malá čitelnost číselníku u černých verzi se stříbrnými indexy. Budou to takové basic Valjoux s retro designem, připomínám ale, ze původní retail měl být přes 2000 USD. Počkejte, co napíše kolega, až mu přijdou, dovedu si představit, ze bude pozitivně překvapenej, pokud mu bude vyhovovat to retro. Já třeba osobně miluju Oris Big Crown Chrono v bílé s obyčejným plastickými sklickem... Zpracování Orisu to mít nebude, ale muže to být zajímavé jiné, než všechno kolem...

Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...