Přejít na obsah

Hodinky na najbližších 10r


Doporučené příspěvky

Ahojte, dlho som odkladal túto prosbu o radu, ale pomaly sa budem rozhýbavať a mám ešte nejaký mesiac/dva na zrealizovanie nákupu. Ide o nákup nových hodiniek k mojim 30 narodeninám. Hodinky by som chcel nosiť najbližších 5-10 rokov a potom opäť zrealizovať nákup podľa aktuálnej situácie.

Stručne vývoj bol asi taký, že po pár rokoch čo som žil v zahraničí som si kúpil Rolex Oyster Perpetual Datejust, nosil ho na striedačku s vintážnymi Omegami cca 7-8 rokov a následne predal obidve. Potom v krátkej dobe som vystriedal Prim Igen, nejaké entry level Seika, teraz nosím väčšinou Zeno Watch Basel limitku s AS 2063 a JeanRichard 1681 Nocturnal čo som si kúpil na Vianoce z Ashfordu za dobrú cenu.

Potrebujem však hodinky ktoré budú môj každodenný spoločník na najbližšie roky a ideálne bez nutnosti ich predávať v budúcnosti. Možno aj odkaz na 1988 resp. niečo podobné by sa hodilo ale nemusí byť toto je najmenej podstatné. Dôležité je, aby som sa tešil stále keď si ich dám na ruku. Pracovne sa pohybujem v automotive - 30% operatíva 80% stretnutia, projekty, klienti apod. pred tým gastro, podnikanie, ropné plošiny.

Mali by mať:

Inhouse, dostupný servis
preferencia nové, alebo nejaký full set v MINT stave
WR aspoň 200m (asi aj 150m dosť)
MAX date, prinajhoršom aj bez neho
40mm-44mm priemer záleží od tvaru (JR1681 čo je 50mm lug2lug sú mi akurát)
šróbovacia korunka
možnosť nosenia ako na ťahu tak aj na koži, prípadne guma
bez obmedzenia značky

Cena v rozmedzí do 2500 - 4000 ? ale naozaj pre mňa hrá väčšiu rolu to, ako sa mi hodinky zapáčia ako to, či dám za nich 2500 alebo 4100 ?.

Rozmýšľal som nad všeličím, ale takých top 5 by som asi dal

Reissue Omega Seamaster Master Coaxial, Black bay bronze alebo aj klasicke aj ked po RLX aj ked Datejustoch Tudor nie je cesta vpred, IWC Inžinieri 3227-01 tu ale neviem čo si mám myslieť o ETA based kalibri, páčia sa mi aj GP Laureato (ale tam je asi cena niekde inde) pri týchto typoch by mi nevadila iba možnosť ťahu. Aj RLX som nosil len na Oysteri. A vlastne všeličo iné. Všeobecne Genta u mňa vedie, bije sa s ním akurát tá prvá Omega. Dokonca je v nákupnej sekcii a dlho o nej rozmýšľam.  

Preto Vás fakt prosím o nejaké odporúčanie čo teda na tridsiatku? Vážim si každého názoru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No troška problém je s tým WR, lebo WR200 väčšinou spĺňajú potápky, čo je myslím škoda sa zameriavať len na tento typ.

 

Za mňa ideálne hodinky na 30.tku sú Moonwatch alebo niečo od Grand Seiko. Ja by som určite nepohrdol ani TH Aquaracer 500 ceramic, ale predpokladám, že chceš ísť troška vyššie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No troška problém je s tým WR, lebo WR200 väčšinou spĺňajú potápky, čo je myslím škoda sa zameriavať len na tento typ.

 

Za mňa ideálne hodinky na 30.tku sú Moonwatch alebo niečo od Grand Seiko. Ja by som určite nepohrdol ani TH Aquaracer 500 ceramic, ale predpokladám, že chceš ísť troška vyššie.

 

Dakujem za precitanie. JJ suhlasim, nechcem sa obmedzovat len na potapky mas pravdu. Dufal som v nejake rozsirenie obzorov a ze mi nieco z navrhov padne do oka ale tak navrhov vela nie je :D....Moony su super, ale je to taka prilis rozvazna volba bez citu u mna takze z kola vypadavaju asi :D...Grand Seiko ale ktore? TH som nad nimi ani nerozmyslal a asi to nebude spravna volba v tomto pripade....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...