Přejít na obsah

Detektory kovu


Doporučené příspěvky

Moc pěkný krámy z WWII. Jenže já jsem spíš na ty kolečka:smile_anim:.

 

Jo pár leopoldů o mě brnklo a pár stříbrnejch běžnejch ale jinak nic kloudného já spíše po lesích a tam jich moc neroste :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 161
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...až z té lokality vypadnu, tak to tam musí vypadat, jako když jsem tam nebyl.

 

Tak to považuju za úplný základ - stejně jako správnej tramp se chová tak, aby nebylo vidět, že někde přespal/udělal oheň, i detektorář by měl být neviditelný.

 

Jinak děkuji za upřesnění právní stránky věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna taka otazka. nasiel uz niekto z vas pri tych veciach aj ludske pozostatky? ako sa v takom pripade postupuje?

 

tak to se mi ještě nepodařilo, a ani po tom netoužím.Známý kopnul horní polovinu německého vojáka z II světové kousek od Hodonína.Pozůstatek vojáka ponechal na místě, voják neměl u sebe nic krom helmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo pár leopoldů o mě brnklo a pár stříbrnejch běžnejch ale jinak nic kloudného já spíše po lesích a tam jich moc neroste :crying_anim02:

 

 

Jsem spíše také lesní muž, posledním rokem ale začínám preferovat políčka.Zdůvodnil bych to právě množstvím mincí na polích.V lese jsem moc stříbra "zatím" nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zde máte odkaz na starší thread i s foto Mrcas

 

Před měsícem jsem koupil new klacek Fisher F75 Ltd, nemáte někdo zkušenost.Byl jsem ho vyvenčit zatím jen jednou, není zatím čas :crying_anim:

 

Zkušenosti přímo s tímto modelem nemám, ale mám starší digitál od Fishera - Excel. Myslím si, že velkej rozdíl nebude, u toho tvýho bude asi větší celkovej výkon, rychlá odezva, možná dosah. Tyto digitály mají spoustu funkcí např. autom. odladění půdy, měřič hloubky nálezu a spoustu dalších cinkrlátek. Stejně však spousta borců kteří hledaj už třeba 15 let nedaj dopustit na svůj analog. Mají ho prostě naposlouchanej a podle barvy tónu poznaj co maj pod klackem. Někde jsem četl výsledky nějakého testu co dělali hledači na srazu a nejlépe dopadl analogovej JOKR od českýho výrobce Josefa Krčila. Je to jako s hodinkama - quartzový jsou kolikrát nabušený funkcema, ale většina chronomagorů dává přednost mechanice.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna taka otazka. nasiel uz niekto z vas pri tych veciach aj ludske pozostatky? ako sa v takom pripade postupuje?

 

Mě ještě žádnej mrtvej pod klackem nepípnul. Ale myslím si, že by se měli zavolat policajti. :smile_anim: Jednou jsem našel mrtvou kočku, ale to jsem jenom nahlásil doma.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zde máte odkaz na starší thread i s foto Mrcas

 

Před měsícem jsem koupil new klacek Fisher F75 Ltd, nemáte někdo zkušenost.Byl jsem ho vyvenčit zatím jen jednou, není zatím čas :crying_anim:

 

No maj tam klucí pěkný nálezy :-) jinak fišer gutt znám kluka co by ti s tim pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna taka otazka. nasiel uz niekto z vas pri tych veciach aj ludske pozostatky? ako sa v takom pripade postupuje?

 

Zatim ne a kdybych to našel což je v ČR malá šance tak bych sesbíral pozustatky do krabice a uvědomil úřady.Mluvím tedy o vojákách 2 sv.války takže němce ty nikdo nepochovával.Najít je malá šance protože když je RG popravili tak jim brali vše hlavně identifikace známky vyznamenání doklady atd.Aby nebyli dohledatelný jejich vraždy to už tenkrát moc dobře věděli.No a když se vědělo o mrtvém vojákovi z boje tak jak se říká většinou je v průběhu několika let několikrát přehrabali a obrali o vše.A kosti ty nehoukaj takže o pozustatky nezavadite.A tak to je.Aspon tedy můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim ne a kdybych to našel což je v ČR malá šance tak bych sesbíral pozustatky do krabice a uvědomil úřady.Mluvím tedy o vojákách 2 sv.války takže němce ty nikdo nepochovával.Najít je malá šance protože když je RG popravili tak jim brali vše hlavně identifikace známky vyznamenání doklady atd.Aby nebyli dohledatelný jejich vraždy to už tenkrát moc dobře věděli.No a když se vědělo o mrtvém vojákovi z boje tak jak se říká většinou je v průběhu několika let několikrát přehrabali a obrali o vše.A kosti ty nehoukaj takže o pozustatky nezavadite.A tak to je.Aspon tedy můj názor.

 

znie to logicky, ale aj tak ma ta predstava trochu desi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkušenosti přímo s tímto modelem nemám, ale mám starší digitál od Fishera - Excel. Myslím si, že velkej rozdíl nebude, u toho tvýho bude asi větší celkovej výkon, rychlá odezva, možná dosah. Tyto digitály mají spoustu funkcí např. autom. odladění půdy, měřič hloubky nálezu a spoustu dalších cinkrlátek. Stejně však spousta borců kteří hledaj už třeba 15 let nedaj dopustit na svůj analog. Mají ho prostě naposlouchanej a podle barvy tónu poznaj co maj pod klackem. Někde jsem četl výsledky nějakého testu co dělali hledači na srazu a nejlépe dopadl analogovej JOKR od českýho výrobce Josefa Krčila. Je to jako s hodinkama - quartzový jsou kolikrát nabušený funkcema, ale většina chronomagorů dává přednost mechanice.

 

přešel z F5 na F75, myslel jsem že ovládání bude stejné, alespoň podobné.Byla to ale chyba lávky :).Tak začínám opět od začátku.Zvuky i ovládání je rozdílné.Co se týká analogu tak k tomu jsem ještě nedospěl,a prozatím se ani nechystám.Co říkáš na "nový" XP Deus??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přešel z F5 na F75, myslel jsem že ovládání bude stejné, alespoň podobné.Byla to ale chyba lávky :).Tak začínám opět od začátku.Zvuky i ovládání je rozdílné.Co se týká analogu tak k tomu jsem ještě nedospěl,a prozatím se ani nechystám.Co říkáš na "nový" XP Deus??

 

Koukal jsem se na ten zázrak na detektorwebu. Musím říct, že bych ho chtěl vidět v akci. Spousta funkcí, otázka je, jak jsou efektivní. Líbí se mi jeho váha. Kolikrát po dvou hodinách hledání necejtím celý tělo. Podle mě, ale i s detíkem za 10 litrů jdou najít zajímavý věci. Důležitý je, jak se každej se svým klackem zžije. Jo a přechod z jednoho klacku na druhej znám. Jako prvního jsem měl analoga. Všechno jsem se naučil poslouchat. Byl to jednotón, ale měl různou barvu tónu. Podle barvy jsem snad poznal i jakej bude mince ročník. :smile_anim: Pak jsem koupil digitál a za dvě hodiny jsem byl rozmazlenej. Multitón, číselná stupnice podle vodivosti, hloubkoměr, dohledávač, autom. odladění atd. Když jsem si pak chtěl zamrcasit se starým doprým analogem, tak jsem byl vedle jak ta jedle.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přešel z F5 na F75, myslel jsem že ovládání bude stejné, alespoň podobné.Byla to ale chyba lávky :).Tak začínám opět od začátku.Zvuky i ovládání je rozdílné.Co se týká analogu tak k tomu jsem ještě nedospěl,a prozatím se ani nechystám.Co říkáš na "nový" XP Deus??

 

Ten Deus by mě také zajímal má ho tu někdo ? nebo aspon info s terénu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, pěkné to máš.Asi vyrazím směr Budweis :smile_anim: pracovně se tam motám co 14 dní.Klacek jsem tam ale ještě nevyvětral.

 

Musíš na ŠUMAVU , KRUMLOV , KAPLICE v BUDĚJKÁCH toho asi moc nebude ani jsem to tu nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...