Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Odkládání a jiné fígle

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Panchart

Panchart

Závislák

• Member_50
  • 512 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.únor.2018 - 22:54

Když vezmu svoje automaty do ruky a lehce s nima v ruce pohazuju, abych je natáhnul, tak za cca minutu na nich nahonim +5 vteřin.

je to normální?

Všim jsem si toho, když jsem je měl cca 24h. odložený a pak jsem zkontroloval čas a trochu s nima třepal, aby se natáhly a pak jsem nevěřil svejm očím :eek:

Vyzkoušel jsem to dnes zas a je to tak.

#2 01axel01

01axel01

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 488 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Seiko, Seiko, Seiko, Omega, Vratislavia, Suunto.

Publikováno 19.únor.2018 - 23:25

Když vezmu svoje automaty do ruky a lehce s nima v ruce pohazuju, abych je natáhnul, tak za cca minutu na nich nahonim +5 vteřin.

je to normální?

Všim jsem si toho, když jsem je měl cca 24h. odložený a pak jsem zkontroloval čas a trochu s nima třepal, aby se natáhly a pak jsem nevěřil svejm očím :eek:

Vyzkoušel jsem to dnes zas a je to tak.

Odbornou odpověd ti nedám. Ale četl jsem to někde, že nekdo místo přetáčení par minut třepal a tím stahoval rozdíl. But měl stejný problem jako ty nebo něco na tom je.

Tento příspěvek byl upraven od 01axel01: 19.únor.2018 - 23:34

Seiko divers are like crack. You start out with monster or 007 and next thing you know you are selling your couch on Craigslist so that you can get a taste of a spring drive or marine master 

:whistling:

#3 01axel01

01axel01

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 488 příspěvků(y)
  • Bydlí:Brno
  • Fanoušek značky:Seiko, Seiko, Seiko, Omega, Vratislavia, Suunto.

Publikováno 19.únor.2018 - 23:32

TAk mě to nedalo, moje poznatky: 

1, 1minutu třepat s hodinkama je fakt divný cvičení.

2, hodinky udělali cca - 1-2 s za toto cvičení , normalně dělají -6s/denně

Edit: špatně jsem měřil čas

Tento příspěvek byl upraven od 01axel01: 19.únor.2018 - 23:34

Seiko divers are like crack. You start out with monster or 007 and next thing you know you are selling your couch on Craigslist so that you can get a taste of a spring drive or marine master 

:whistling:

#4 Rudina

Rudina

Závislák

• Member_50
  • 837 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 07:16

mam to taky na jedněch hodinkách mi udělají -10, na druhých -5, takhle je normálně šteluju :-)

#5 (z)denny

(z)denny

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 355 příspěvků(y)
  • Bydlí:pár kiláků vod štatlu
  • Fanoušek značky:fandím hodinkám s ručičkama a preferuji Ron Zacapa

Publikováno 20.únor.2018 - 07:47

Odkládáním v různých polohách taky "ladím" přesnost hodinek :-) Ale o třepání jsem ještě neslyšel. Teď jsem zkusil pět minut intenzivně třepat s BR03-92 a hodinky mi za tu dobu udělali -0,2s. Což bude asi jen odchylka v měření

#6 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 896 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 20.únor.2018 - 08:50

Rychlé pohyby prostě mají vliv na chod setrvačky. A někdy se dá dokonce hodně rychlým pohybem strefit do frekvence setrvačky tak, že jí to buď nepatrně ubere energii a zpomalí to chod, nebo, častěji, to setrvačku trochu víc roztočí a chod se tím na okamžik zrychlí.

Při běžném nošení se to samozřejmě nijak pozorovatelně neprojeví, ale takovéhle šejkrování už dokáže hodně.

Hezky pozorovatelné je to u kapesních hodinek, které mají velkou a pomalou setrvačku. S hodinkami se dá vrknout tak, že se setrvačka na okamžik rozletí jako splašená.

Jazykový koutek: Hodinky dnes dorazily.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

Na koho - na ni, na kom - na ní.

#7 Panchart

Panchart

Závislák

• Member_50
  • 512 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 09:20

Rozhodně s nima nemrskám jako zběsilej, chytnu je tak, aby nechrastil tah a normálně lehce třepu. Neměřim to pak vibrografem,

ale vidim ručičku, která za tu dobu naběhne 5 vteřin. Teď jsem to měřil poctivě a těch 5 vteřin jsem nahnal za minutu a půl třepání.

Jo a je to Seiko SKX, u jiných mi to nejde.

#8 Mr. Igelit

Mr. Igelit

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 321 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Ginault, Squale, Seiko, Casio a další

Publikováno 20.únor.2018 - 09:48

Když nabíjím SKX (jak současné, tak ty bývalé), tak mi po minutě honění udělají taky kolem -10s. Přičítám to chování strojku při malé rezervě...

Vždycky s tím počítám a začnu mrskat když je vteřinovka 10s napřed :-)

Mám: Ginault Ocean-Rover 181070GSLN, Seiko SKX009, Casio G-SHOCK GW-M5610, Casio F-91W

Měl jsem: Squale 50 Atmos 1521-026-A, 2x Seiko SKX009, Seiko SNXS77, Seiko SARB033, Casio A168W, Casio G-SHOCK DW-5600E, Hamilton Khaki Field Mechanical H69419933, Orient Symphony, Orient Ray II, Vostok Amphibia 710059, Vostok Amphibia 420306, Steinhart Ocean One 39 Green, Prim Elegant II, vintage potápky Sea Devil a určitě nějaké další..

#9 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 896 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 20.únor.2018 - 10:09

Rozhodně s nima nemrskám jako zběsilej, chytnu je tak, aby nechrastil tah a normálně lehce třepu. Neměřim to pak vibrografem,

ale vidim ručičku, která za tu dobu naběhne 5 vteřin. Teď jsem to měřil poctivě a těch 5 vteřin jsem nahnal za minutu a půl třepání.

Jo a je to Seiko SKX, u jiných mi to nejde.

Mně je jedno jak s nima mrskáš. Jsou to toje hodinky, dělej si s nima co chceš. Ptal ses co to je a proč to je, já ti na to odpověděl.

Jazykový koutek: Hodinky dnes dorazily.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

Na koho - na ni, na kom - na ní.

#10 Arkham

Arkham

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 240 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysoké Mýto
  • Fanoušek značky:Výsprava emulzí a kamenivem

Publikováno 20.únor.2018 - 13:09

7S26 je extremne nachylny na prudke zmeny pohybu,staci dobehnout autobus a uplne se rozhodi.Delaji mi to oboje petky.Orienty s 469 jsou vuci tomuhle prakticky imunni.

#11 Panchart

Panchart

Závislák

• Member_50
  • 512 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2018 - 16:57

Mně je jedno jak s nima mrskáš. Jsou to toje hodinky, dělej si s nima co chceš. Ptal ses co to je a proč to je, já ti na to odpověděl.

Vždyť v pohodě :guitar: chtěl jsem bejt konkrétní a vědět jestli je to normální a samozřejmě vám všem děkuji za vaše zkušenosti a názory :)

#12 shaggy

shaggy

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 21.únor.2018 - 10:18

Vyskusal som svoje Seiko s 7S36 a pocas par minutoveho vrtenia urobili +19 sekund t.j. +4767s/d. Sranda.

Ale zas cez noc cifernikom hore urobili -3s t.j. -7.2s/d.

Spravnym ukladanim zregulovanej 2824-2 v tridentoch som zatial na -6s od 25.1., t.j. -0.2s/d. Tiez ich obcas zavrtim, ale radsej natahujem.

#13 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 685 příspěvků(y)

Publikováno 21.únor.2018 - 10:27

Když nabíjím SKX (jak současné, tak ty bývalé), tak mi po minutě honění udělají taky kolem -10s. Přičítám to chování strojku při malé rezervě...

Vždycky s tím počítám a začnu mrskat když je vteřinovka 10s napřed :-)

To je IMHO blbost. Když dobíhá pero, tak se zkrátí krok setrvačky a chod se naopak lehce zrychlí.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#14 Mr. Igelit

Mr. Igelit

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 321 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Ginault, Squale, Seiko, Casio a další

Publikováno 21.únor.2018 - 10:33

To je IMHO blbost. Když dobíhá pero, tak se zkrátí krok setrvačky a chod se naopak lehce zrychlí.

Ok, to je možný - nejsem expert. Tak to asi nebude rezervou, ale prostě tím pohybem. Každopádně se mi takhle chovaly oboje SKX...

Mám: Ginault Ocean-Rover 181070GSLN, Seiko SKX009, Casio G-SHOCK GW-M5610, Casio F-91W

Měl jsem: Squale 50 Atmos 1521-026-A, 2x Seiko SKX009, Seiko SNXS77, Seiko SARB033, Casio A168W, Casio G-SHOCK DW-5600E, Hamilton Khaki Field Mechanical H69419933, Orient Symphony, Orient Ray II, Vostok Amphibia 710059, Vostok Amphibia 420306, Steinhart Ocean One 39 Green, Prim Elegant II, vintage potápky Sea Devil a určitě nějaké další..